| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai mare frica a voastra?happy

62 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De fata aia din poza, e din saw. Mai e putin si iese prin televizor sa ma violeze rolling on the floor

| Bacemi a răspuns:

Quaerens quom devoret...

Mi-e frica sa fiu ce acum sunt,
mi-e frica sa fiu ce-am fost candva,
mi-e frica de un viitor prea crunt,
un viitor bolnav, al altcuiva …

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Am o frica teribila de apa si mai ales de reptile, in special serpi...
Dar asta este, trebuie sa supravetuim.
O zi frumoasa sa aihappy

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

De apa cum... de mare? sau ca iti e frica si cand faci dus?
ciudata chestie.

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze, nu m-am facut inteleasa.
Nu ma pot bucura de apa in toata splendoarea ei, am fost aruncata in gluma in apa si era sa...
De atunci refuz sa merg in locurile unde troneaza apa multa..de dus nu imi este frica, asta toata ziualaughing
O seara bunahappy

| 0PopaPorno a răspuns:

15 septembrie 2014.

| SaveTheNature a răspuns:

Frica de bolala.

| neutrino a răspuns:

Sa nu cumva sa se desfiinteze acest site!

| Anonymous999 a răspuns (pentru neutrino):

laughing))) ar fi sfarsitul lumii

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Doamne ajuta! laughing

| Sociopat a răspuns:

Sobolanii

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am renuntat la orice frica.Frica m-a adus in culmea disperarii si mi-a dat in tecut o anxietate de toata frumusetea.Am scapat de anxietate si am hotarat sa nu mai acord atata atentie unor lucruri care imi provoaca frica.

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista om caruia sa nu-i fie frica de ceva.happy

| anonim_4396 explică (pentru Anonymous999):

In general moartea, asta e frica generala.Mai e frica de ceva anume de exempl de paianjeni sau altceva in randul tinerilor, dar teama de ate feride ceva care iti face rau, nu cred ca este frica ci doar precautie.Mi-e frica de ceva anume atunci cand am facut rau, de urmarile acelui gest dar o frica persistenta cum ar fi ca mi s-ar intampla ceva sau o frica reala de ceva anume, nu am. Da-mi tu un exemplu de o frica.Tie de ce ti-e frica?

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

De mai multelaughing si sunt lucruri importante, mai bine mi-ar fi frica de gandaci sau altceva.

| anonim_4396 explică (pentru Anonymous999):

Cum ar fi datorii sau ai facut ceva si stai cu frica in san acu ca va urma ceva neasteptat? Ai facut fls in acte?laughing Stai linistit ca frica nu e buna, stand cu teama in suflet, cum ca ti-ar muri cineva drag sau mai stiu eu ce, orice fel de frica nu e buna, duce la boli psihice. Spun din propria experienta.

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,nimic de genu, uite mie mi-e rusine de oamenilaughing mi-e rusine sa vorbesc cu ei, ma rusinez, de obicei ii pun pe altii sa vorbeaza pentru mine atunci cand eu nu pot.

| anonim_4396 explică (pentru Anonymous999):

Aaaa,pai asta nu e frica amice.Cu mine cum poti sa stai de vorba acum? Crezi ca e mare dferenta in a te adresa direct sa a scrie? Nu ai facut niciun rau, nu vad de ce sa-ti fie frica. Ca inceput, te poti apropia de cineva chiar necunoscut si sa-l intrebi cat e ceasul.Curaj,o sa vezi ca dupa asta o sa te simti mai curajos in prpriile forte. Poti lega discutii cu amcii amicilor, iti poti spune parerea dupa ce ai gandit bine, ca sa nu dai cu musca in perete.Nu toti suntem sociabili.Nu gresesti cu nimic ca sa vorbesti deschis, in limita bunuli simt cu cineva.Cu mine cum poti vorbi acum? u consider ca esti o perosana foarte deschisa, vorbesti frumos s pe inteles, nu vad nicio problema. Inainte de a intra in vorba cu cineva, autocontroleaza-te, fa ca acea stare de frica sa nu mai fie asa de intensa.vei vedea ca la inceput o sa fie mai greu, apoi nu vei mai avea probleme.Curaj.

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa vorbesc indirect mi-e foarte usor doar ca sunt sensibila si orice lucru ma deranjeazalaughing inainte sa fac ceva ma gandesc prea mult si ma blochez.
Cu cei de varsta mea nu am probleme ci cu cei mai mari, mi-e frica sa nu ma fac de ras sau sa gresesc si urasc cand oamenii ma privesc, parca mi-ar vedea si cel mai ascuns secret al meu. Sunt fata.

| anonim_4396 explică (pentru Anonymous999):

Sa fii sanatoasa.Tocmai ai stat de vorba cu un adult.Am 41 de ani si vad ca nu s-a intamplat nimic rau.Asa poti vorbi si in realitate cu cei adulti, nu vad nciun rau.E doar un blocaj al tau.Ei ce mai zici acum?

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca e dar vezi tu unii oameni sunt perversi si nu toti sunt asa ca tine, nu as avea de ce sa vorbesc cu cei mai mari in realitate in mod deosebit dar chiar mi-e rusine de oameni si de privirile lor parca ma manancalaughing
Si eu sunt adult am 20 ani.happy
E blocaj dar dar nu scap de el nici acum, nu eram la inceput asa, cu timpul am devenit, poate ca trebuie doar sa ma maturizez.

| anonim_4396 explică (pentru Anonymous999):

Ei,sunt fel si fel de oameni, ai dreptate dar invata sa ignori acel priviri. daca ti se pare suspecta privirea unui om, atunci nu-l ai aborda.Bineinteles ca cu strainii care nu-i cunosc nici eu nu ii abordez decat daac e absolut necesar.Nu ma pun s aintru acuma in vorba cu un strain de dragul de a vorbi.sa ne auzim de bine, o zi buna.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Anonymous999):

Mi-e teama ca iedera din gradina o sa ma sugrume in somn.

| anonim_4396 explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Care gradina? Cea din Canada? :D

https://www.youtube.com/watch?v=ciycQ5681QM&t=2m25s

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca o sa devin cocalar la fel ca restul laughing), aia da frica

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Maximrolling on the floor) doamne ferestelaughing

| anonim_4396 explică (pentru Anonymous999):

Nea, mai bine mor singur. decat sa stau ca bou toata ziua pe fb pacalindu.-ma singur ca sunt un tip sociabil sau sa pup pe toti in dos doar sa am cu cine sta noapte sa nu stau in casa, si sa zic ca am "prieteni".

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu am fb, o pierdere de timp, prefer sa traiesc in lumea reala.

| anonim_4396 explică (pentru Anonymous999):

Pacat ca restul sunt dusi, si cred ca stang la monitor sau la telefon toata ziua pe fb sunt sociabili. patetic

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daoh go on sunt destui care nu stiu sa scrie corectlaughing mai ales prescurtat si greseli multelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă văd un gândac sau păianjen sau orice altă insectă... mami?

| AdrianaBacescu a răspuns:

Filme de groaze si serpi.

| Anonymous999 a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Ador si filmele si serpii, mi se par interesanti, mie una mi-ar placea sa am unul in casalaughing

| anonim_4396 explică (pentru Anonymous999):

Vezi sa nu fie vreun sarpe constrictor sau din acela veninos.sa-i scoti dintii mai intai.laughing

| Madayna a răspuns:

Imi e frica de inaltime si cutremure.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Madayna):

Dar de tocuri cui nu i ti frică? Sau de platforme? Te urci pe ele dragă Madayna?

| Madayna a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

De platforme nu-mi e frica :-p

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Madayna):

Cînd pui o poză cu tine pe niste platforme superbe?

| Madayna a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

De ce as pune? laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Madayna):

Intrucit sint sigur că esti super, siai arăta minunat pe platforme, tocul face piciorul frumos, sint convins că ai niste picioare superbe.

| Lαrisα a răspuns:

Deci... intunericul, clovnii, trolii, capcaunii, pelicanii, fantomele, spatile mici, spatile largi, serpii, ziua si noaptea...
Ok. Am glumit. rolling on the floor Cred ca thinking frica de inaltimi. laughing

| Happyjump a răspuns:

Am o colega de 100 kg in clasa si mi-e frica, pote se aseaza pe mine

| CosminC86 a răspuns:

Cea mai mare frica a mea este sa nu cada Romania in colaps. Iar drumul sau din prezent duce exact spre faliment, mai ales daca iese Ponta presedinte, Romania deja a cazut.

| Anonymous999 a răspuns (pentru CosminC86):

Urasc politicienii, niste incompetenti care au distrus tara astastraight face

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Nu stiu daca e chiar o frica (adica imi pot desfasura viata cu tot cu ea).
Totusi, imi e teama ca voi ramane singur, ca toti cei la care tin sau de care imi pasa (chiar daca nu arat asta) vor hotara sa iasa din viata mea, iar eu nu voi mai avea pe nimeni (da, poate e ceva prostesc si denota faptul ca sunt un om slab, nu neg acest fapt). Asta e temerea mea.

A ta, care e?

| Anonymous999 a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Sex, copii mai ales copiilaughing mai bine nu spuneam stiu.
Cu totii ne gandim la asta dar stai linist/a nu vom ramane singuri, mereu va exista cineva langa noi care sa vorbeasca cu noi, sa ne spuna ceea ce avem nevoie.happy

| ZambetulNebuniei a răspuns (pentru Anonymous999):

Posibil, desi sunt momente in care suntem cu adevarat singuri, indiferent cate persoane ne-ar sustine.

Interesante temerile tale. thinking
Cati oameni, atatea pareri si temeri. (Imi iau libertatea sa presupun ca acestea sunt parte din temerile care dispar in timp) big grin

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Frica,Pot spune ca noi singuri ne facem frica cand ne speriem de ceva, cand vedem filme horro la tv. Daca frica te prinde fara aparare scapi foarte greu de ea....Nu ne putem feri de frica, doar cine stie sa o invinga e castigator..Marea mea frica a fost de intuneric, dar am realizat ca intuneric e minunat si apoi am depasit aceasta frica. Filmele dau cele m-ai multe frica.

| Anonymous999 a răspuns (pentru Sucigan_Razvan_1999):

Filmele sunt doar filme nimic real, frica imi provoaca placere.happy

| FrateleAndrei a răspuns:

Să nu înceapă/pornească al treilea razboi mondial.

| TheMiningSheep a răspuns:

Jucarii ce se misca si prind viata (mai ales cand dormi)

| ShizAnime a răspuns:

Berea.

| apademasa a răspuns:

Mi-e frica sa-mi schimb modul in care vad lucrurile si inocenta pe care o avem cu totii. va salut happy

| Janetthe a răspuns:

Paianjeni rolling on the floor

| Maximilian191 a răspuns:

De lumina

| simpleandy a răspuns:

Mama, mie imi este frica de mama.

| Maidi a răspuns:

Mi-e frica de intuneric

| Anonymous999 a răspuns (pentru Maidi):

Intunericul e frumoshappy

| Maidi a răspuns (pentru Anonymous999):

Da dar cite o data