| Mayar a întrebat:

Care este cea mai puternica/buna calitate personala? Dar cea mai slaba?

Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ambitia - cea mai buna
Lenea - cea mai slaba

43 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu știu dacă sensibilitatea e o caracteristică bună.
Cea mai negativă caracteristică pe care o prezint este lenea.

| Croampa a răspuns (pentru T0T):

Sincer, mie imi place lenea si nu am nimic contra ei! big grin

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Croampa):

Da, dar au altii. Putorile sunt paraziti pe care noi ii caram in spate.

| Croampa a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Am 13 ani, asa vorbesti de parca as nu stiu ce somer de 45...

| Croampa a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Nu-ti fie frica, nu imi platesti tu nimic sau nu ma " cari in spate"!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Croampa):

Te cara tactu' care dupa cate vad n-a fost in stare sa-ti dea o educatie corespunzatoare si nici sa te invete respectul pentru munca. Ce sa zic, ii doresc sa te care in continuare multi ani deacu' incolo si tie, trandaveala placuta.

| Croampa a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Mie mila de tine, cred ca de mic ai lucrat cu ziua pentru 10 lei, si acum ca abia ai intrat in campul muncii esti ofticat ca nu ai salariul visat de tine( 2000 de lei), in fine, imi pare rau pentru ca n-ai avut copilarie dar n-ai ce-i face, viata merge inainte! O seara buna!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Croampa):

Sa stii ca pe timpuri se lucra cu ziua.
Bunicii si parintii nostri lucrau la ferma. Unii incepeau de mici, cam pe la 7 ani.
Asa a fost si tata, a muncit de mic, fiindca i-a placut munca.Si n-a ajuns ca aia cu "copilaria fericita" sa ii adune copiii lor de prin santuri, fiind morti de beti.
La fel si cei din generatia lui. Oameni muncitori.
Vai de tine, daca ai ajuns sa razi de cineva pentru ca munceste.
Sa inteleg ca pentru ala care fura si ia bani pe spatele altora ii feliciti.
"imi pare rau pentru ca n-ai avut copilarie" - Si ce vrea sa insemne? Tie ti se pare ca ai o copilarie fericita pe scaunul de la calculator?
Sa-ti fie rusine.
Ai sa ajungi sa stai pe banii parintilor pana te-oi insura.

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Wow, n-ai observat ca are 25-26 si evident nu e de-odata cu tatal tau, doar a gasit un motiv sa critice pe cineva din cauza ca e frustrat, nu ma intereseaza viata lui, dar nici lui sa nu-i pese de a mea!
Si de unde sti tu ca o sa stau " pe banii parintilor", eu macar invatat la scoala, nu ma duc acolo sa rad de toti si sa ajung peste cativa ani sa lucrez pentru un salariu de nimic!
Plus ca nu stiu ce te crezi asa superioara, cine te crezi sa ma critici pe mine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai prea multe pretentii de la toti copii. astia sunt putorile care stau si la 25 de ani pe spatele parintilor. ii vezi prin licee, se dau mari cu telefoane de zeci de milioane, luate de parinti rolling on the floor

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios, si tu ma vezi la fel? straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru Croampa):

O data ce faci misto de altul care a muncit la vaarsta ta, iti dai seama ca am impresia ca esti o putoare. am intalnit oameni de genul, multi faceau misto ca muncesc de la 16 ani, altii nu ziceau nimic, dar nu faceau misto. am ajuns la concluzia ca cine face misto e doar un rasfatat care nu stie nici macar sa aprinda aragazul. poate gresesc, poate, poate nu.

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Gresesti, in plus chiar in inteleg de ce sunt eu personajul nagativ, el a inceput sa critice un " copil " care dupa el ar ttrebui sa lucreze mai mult decat el care are 25-26 de ani... eu doar am facut o gluma si uita ca toti sar pe mine, multumesc, mi-ati stricat seara!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Croampa):

"mi-ati stricat seara!" bun venit in lumea reala. o sa tot mai ai nopti din astea

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Lumea reala, mai bine zis lumea virtuala, in real life nu isi bat toti joc de tine pentru o gluma!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Croampa):

Da, la varsta ta (cati 14 ani oi avea, daca si aia) nu se supara lumea de la glume tampite, dar cand cresti e altceva.

app, chiar m-ai facut sa rad. "eu macar invatat la scoala, nu ma duc acolo sa rad de toti" nu, tu razi de aia care au facut ceva cu viata lor, dar pispalaci care se dau mari cu banii parintilor, esti prieten cu ei. chiar a fost funny. nu zic de altceva dar m-am saturat cate posturi am vazut pe aici " ala a venit si m-a facut prost ca nu am telefon scump ca el ", chiar imi e mila de copii astia prosti care se simt inferiori incompetentilor alora de 2 bani care se dau mari cu munca parintilor.
deja vad ca inceputul il ai (Mie mila de tine, cred ca de mic ai lucrat cu ziua pentru 10 lei) sper totusi sa nu ajungi ca ratati aia, asa sunt destui

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

"M-am saturat cate posturi am vazut pe aici", daca nu-ti convine ce gasesti aici nu mai intra, pentru ce intri, sa faci morala la toti care nu gandesc ca si tine?
" se dau mari cu banii parintilor" cu asta chiar m-ai omorat de ras, cu ce ai vrea sa se dea mari, cu banii care la 14-15 ani nu ai cum sa-i faci( cum se pot castiga bani la varsta asta, in afara de vizite la bunici)! rolling on the floor

In plus ma enerveaza atitudinea ta de "muncitorul super mega hiper lucrator" ( sa nu-mi spui ca tie iti place asa mult munca incat stai peste program fara sa fi platit, doar asa, ca e fain sa lucrezi in continuu) si pun pariu ca totusi tu n-ai lucrat in copilaria ta( aia indepartata) asa mult ca mine, dar n-are nimic, da-te mare ce mult lucrezi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Croampa):

"Wow, n-ai observat ca are 25-26 si evident nu e de-odata cu tatal tau"- Si crezi ca unu de 25-26 nu a muncit?

"eu macar invatat la scoala, nu ma duc acolo sa rad de toti si sa ajung peste cativa ani sa lucrez pentru un salariu de nimic!" - Si profesorii au invatat si au ajuns pe salarii de nimic. Dar ghici, ei stiau de lucrul asta, dar au vrut sa devina profesori mai mult din pasiune, la fel si doctorii. Vezi ca pui banul inaintea celorlalte.

"Plus ca nu stiu ce te crezi asa superioara, cine te crezi sa ma critici pe mine?" - Fac ce vreau si ce ma taie capul. Critic pe cine vreau. Nu am restrictii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta pentru ca li s-a dat totul fara sa faca nimic.

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci vezi, atitudinea asta" fac ce vreau" duce tara in groapa, asa si eu pot sa " fac ce vreau " si vin la tine si te spintec cu un satâr de macelar, ca doar nu am restrictii, pot face ce vreau!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Croampa):

"cu ce ai vrea sa se dea mari, cu banii care la 14-15 ani nu ai cum sa-i faci" spalam farfurii la restaurante la varsta de 14 ani copile, dar pentru unu "de teapa ta" iti dai seama ca nu e de nasul tau asa ceva, superiorule.

"asa mult ca mine" rolling on the floor cat de penibil. o las aici ca deja mor de ras. muncesc de pe la varsta ta si imi zici tu ca ai muncit mai mult ca mine, cat de penibil.

numai bine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Croampa):

"atitudinea asta" fac ce vreau" duce tara in groapa" - Totusi fac ceva, nu stau ca o lenesa. Si in orice caz, as face ceva bine tarii, nu m-as simti bine sa stiu ca sunt un parazit.

Si prin "atitudinea asta" eu sunt independenta. Nu contez decat pe mine.
Nu stau la altul sa astept sa faca ceva ca sa fac si eu, ca nu-mi este frica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai prost eu ca ma pun in mintea copiilor. invatatura de minte pentru alta data

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing.

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, mi-ai demonstrata ca ai gandire de tractorist" un munceste mai mult pamant ca tine, hahaha", dar nu am motive sa ma injusesc atat pentru a te convinge ca habar n-ai ce vorbesti! Lasa, e asa cum zici tu, tu lucrezi atat de mult ca Romania s-ar duce de rapa fara tine!

E seara buna, sper sa lucrezi cat mai mult in noaptea asta!

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, ai dreptate, " totusi fac ceva", acel ceva fiind mutatul coditelor de pe o parte pe alta! rolling on the floor
Nu am motive sa ma injusesc pentru a-ti demomstra cat de gresit gandesti!

O seara buna, kiseijuu! rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Croampa):

Asa e, gandesc gresit.
Consider ca omul care munceste cinstit trebuie respectat indiferent de la cati ani sau pe cati bani munceste.
O sa fac ca tine. O sa fiu un parazit parintilor mei, am sa rad de ei ca au muncit, o sa rad si de aia care muncesc si o sa mai rad si de banii pe care ii primesc.
Sa scrii o carte.
As avea cu ce aprinde focul sau cu ce ma sterge, de, daca muncesc pe bani putini.

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor
Respectul tau fata de carti "as avea cu ce aprinde focul sau cu ce ma sterge...", sunt sigur ca asa faci si la scoala" fac focul cu fizica, cartea de fizica"! rolling on the floor

Si daca tot comentezi atat, du-te azi dupa ore si " spala vase la restaurante" ca sa fii si tu o persoana harnica de care eu" rad pentru ca lucreaza"!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Croampa):

Defapt...Ala era respectul meu pentru tine. Nu stiu daca stii...Dar eu ti-am spus " Sa scrii o carte", deci m-am referit la tine, nu la carti in general.
Stai prost cu orientarea.

Avand in vedere ca sunt in liceu sa stii ca nu ar strica sa ma duc sa muncesc.
Numai ca nu am 18 ani si nu-mi permite programul sa pot lucra.
Dar m-as angaja la spalat vase, ca nu este o munca rusinoasa. Nu fac videochat, nu dansez la bara sau alte lucruri ce ma injosesc.

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Faci videochat? thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Croampa):

NU. Tocmai asta am spus.
Nu as face lucruri dintr-astea nici daca jumatate din populatie ar ramane fara curent electric si s-ar urca toti pe munti ca sa prinda fulgere.

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca se intampla faci videochat? thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Croampa):

Nici atat.
Mai bine imi scot ochii cu furculita, si aia inmuiata in soda caustica.

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Si dupa ai face videochat? thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Croampa):

Niciodata.
Nu sunt si nici nu voi fi o panarama.

| OldSoul a răspuns:

Cea mai buna calitate, intelegerea (disponibilitatea de a intelege o persoana, de a te pune in pielea ei)
Cea mai rea, falsitatea (acele persoane care pe fata iti sunt prieteni si pe la spate te vand).

| Doub a răspuns:

Caracterul.
Naivitatea.

| SkyPilot a răspuns:

Lenea. Si cea mai puternica, si cea mai slaba. Cea mai puternica pentru ca ma face sa ma gandesc intens cum as putea evita munca happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna: am inima.
Cea mai slaba: am inima...

| Țoglă a răspuns:

Calitatea bună : dorința(de a mă realiza)
Calitatea proastă: înțelegerea(unii nu merită să mai fie înțeleși)

| Miihaa a răspuns:

Bun si rau?

| FallenxAngel a răspuns:

Cea mai buna calitate personala a mea este ca am incredere in fortele proprii si nu ma intereseaza alte obiectii. Cea mai slaba ar fi ca nu am o tarie in caracter si ca ma las usor influentata. Cele doua sunt in contradictie dar... Da happy