| chilledzebra a întrebat:

Care este locul in care obisnuiati sa va ascundeti in copilarie, in momentele cand aveati nevoie sa fiti singuri si sa va descarcati?

46 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Mergeam pe o banca in spatele blocului meu. Chiar si acum fac asta cand simt nevoia.

| Drimmero a răspuns:

La mine in camera, de cateva ori prin dulap sau chiar sub pat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu ma ascundeam. Ieseam afara. Ma uitam la stele. Era perfect.

| Drimmero a răspuns (pentru DoarBogdan):

Bogdane, mi-ai scris tu intr-un mesaj ceva, ti-am trimis inapoi, dar cred ca nu s-a trimis, cu siguranta ca sunt de acord cu ceea ce m-ai intrebat!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Drimmero):

Dar nici nu mai stiu ce am scris big grin

| Doub a răspuns:

Sub birou
De asta am şi ditamai semnul la sprânceană, că deh, mă atragea locul ăla ca un magnet.

| R0R0 a răspuns:

Nu ma ascundeam in niciun loc.
Afisam o masca de indiferenta pe fata si ma ascundeam in spatele ei. Adica infruntam totul, cu toate ca in interiorul meu era furtuna.

| Florentina9210 a răspuns:

Sub pat.

| chilledzebra explică (pentru Florentina9210):

Mie imi era frica sa ma ascund acolo. Ziceam ca e Bau-Bau acolo. laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Sub patul meu e praf laughing

| chilledzebra explică (pentru DoarBogdan):

Asta inseamna ca Obri va trebui sa faca curat! laughing Ai grija sa nu te pape Bau-Bau!

| Florentina9210 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Sub al meu sunt ambalaje de la dulciuri si sosete laughing bine...erau.

| Florentina9210 a răspuns (pentru chilledzebra):

laughing Da, da. Si eu m-am intalnit cu el, l-am salutat cum se cuvine si am mers mai departe!

| chilledzebra explică (pentru Florentina9210):

Si nu ti-a facut nimic? O.O

| Florentina9210 a răspuns (pentru chilledzebra):

Dar ce, a indraznit macar? laughing

| chilledzebra explică (pentru Florentina9210):

Wow, daca l-ai intimidat pana si pe Bau-Bau, ai tot respectul meu. Eu inca ma confrunt cu al meu. Ii tot zic mamei ca el e de vina si imi mananca sosetele, dar nuuu, ea da vina pe mine ca cica eu le las acolo! Culmea! sad

| DoarBogdan a răspuns (pentru chilledzebra):

Abia astept sa dau de el happy

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Ii dadeai o stanga si il amuteaismug, cate n-am avut si eu de tras cu ''Bau-Bau'' asta, fictiunea asta mi-a terorizat copilaria.

| Florentina9210 a răspuns (pentru chilledzebra):

Ma tu chiar vorbesti serios? Eu prima data credeam ca glumesti cu faza asta... Cine se mai sperie de Bau-Bau in secolul 21? laughing) Pai ciorapii de obicei se duc in cosul de rufe de la baie nu se tin sub pat. Ce ma mai certam cu mama pe aspectul asta.

| chilledzebra explică (pentru DoarBogdan):

Si ce-o sa faci cand o sa-l vezi?

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Ii dadeam altceva. smug Daca ghicesti, esti bun.winking

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Dreapta?

| chilledzebra explică (pentru Florentina9210):

Glumesc mai! Asa credibila par? De moarte ai uneori scapare, dar de nenorocita aceea de morala nu scapi! sad

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Un cap in gura!

| Florentina9210 a răspuns (pentru chilledzebra):

Adevarat!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

rolling on the floor)))

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Asta in cazul in care nu avea un comportament adecvat! laughing
Te-am amuzat putin, nu?

| DoarBogdan a răspuns (pentru chilledzebra):

Stam de vorba happy
Poate ne ajutam reciproc laughing

| chilledzebra explică (pentru DoarBogdan):

Aha. Deci tu stai degeaba si pe el il pui la munca cu aspiratorul, nu? O.o

| DoarBogdan a răspuns (pentru chilledzebra):

Eu stau pe TPU big grin

| chilledzebra explică (pentru DoarBogdan):

Si il lasi sa faca singur curat! Mare lenes mai esti!

| DoarBogdan a răspuns (pentru chilledzebra):

A nu. Dar il pedepsesc ca ai spus ca te speria cand erai mica big grin

| chilledzebra explică (pentru DoarBogdan):

Atunci esti invitatul meu. I-al de tentacule si pune-l la treaba! laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru chilledzebra):

Are tentacule? Am trait in minciuna laughing

| chilledzebra explică (pentru DoarBogdan):

Al meu are, adica asa cred...-.-

| DoarBogdan a răspuns (pentru chilledzebra):

Sunt mai multi? laughing

| chilledzebra explică (pentru DoarBogdan):

A? Daaa. Fiecare copil are sub patul sau un Bau-Bau! Ma copil, tu unde erai cand s-a regizat "Compania Monstrilor"? Vai de capul si de zilele mele! laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru chilledzebra):

Mi-a placut filmul happy

| chilledzebra explică (pentru DoarBogdan):

Dar ce monstru? Eu il iubeam pe cel albastru! Era adorabil! laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru chilledzebra):

Da. Dar si ala verde cu un ochi parca happy era super tare.

| chilledzebra explică (pentru DoarBogdan):

Avea si iubita nebunul! laughing Draguta foc!

| DoarBogdan a răspuns (pentru chilledzebra):

Da foarte laughing
E bine? Acum mi-ai trezit amintiri laughing

| gemeni6226 a răspuns:

Am avut un cimitir la 200 m de unde locuiam preferam linistea cimitirului mai ales vara cind totul era in floare.Si asta nu numai in copilarie si adult fiind ma recupereaza enorm linistea si atmosfera cimitirului.

| RareşTPUro a răspuns:

In dulap ascuns printre haine laughing

| Staind a răspuns:

In debara, sub o masuta, ca tristii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sub masa big grinD