| Eduard619 a întrebat:

Care este parerea voastra despre cei ce merg la sala doar pentru a face muschi ca sa impresioneze "gagicile" dar despre cei care fac din sala o obsesie?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In primul rand mersul la sala este sanatos, orice efort este sanatos nu doar daca te rupi la sala isi iei 2 gantere o bara si bagi, ce parere sa am ca asa se remarca ei, la fete le place 6 pachetele de muschi asta e adevarul, cei care au devenit obsedati sportul da dependenta asta e foarte bine dar daca faci prea mult inima creste si face bum nu e bine, totul cu limita, in inchiere vreau sa spun ca degeaba bagi o ora si stai 12 ore pe scaun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Patetic dar de fel sunt bagati toti la un loc. crede-ma ca stiu ce zic. am inceput sa fac sala pentru ca trebuia sa ma recuperez ( fizic vorbind) dupa o operatie dar in timp a inceput sa imi placa si a devenit un hobby. cred ca 98% din fetele cu care am vorbit erau sigure ca fac sala doar pentru a atrage "gacicile" dar vorba mea, who the fuc-k cares ". eu sa fiu sanatos. oricum, cum o dai nu e bine cu fetele laughing. daca esti slab ca esti slab, daca esti gras ca esti un porc puturos daca faci sala esti un fustangiu.

| Eduard619 explică (pentru anonim_4396):

As dori si eu sa ma apuc...cam dupa cat timp se vad efectele daca ai idee?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Eduard619):

O sa se vada atunci cand o sa tragi cum trebuie fara sa te uiti in oglinda la fiecare pauza dintre exercitii, poate sa fie 6 luni poate sa fie 1 an sau poate sa nu se vada deloc nici dupa 3 ani, daca nu ai o alimentatie bine pusa la punct, un program de somn calumea si un antrenament bine stabilit.

| Eduard619 explică (pentru anonim_4396):

E clar mai bine nu irosesc banii laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Eduard619):

Asta e alegerea ta. no pain no gain laughing. eu am fost si la nutritionist pentru ca eram slab ca dracu. 1.83 si 64kg iti dai seama cum aratam. dar acum am ajuns la 82kg si vreau sa ma mentin aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o parere buna despre cei care merg la sala pentru a arata, a se simti bine si pentru a placea fetelor. Totusi nu imi plac obsedatii care vor sa arate ca un pachet de muschi. Sa fie echilibrati. In general am o parere buna despre baietii care vor sa arate bine.Pana la urma e i metoda mai sanatoasa decat cea practicata de multe fete pentru a arata bine, punandu-si silicoane, in buze, la sani, fund, etc. M-ai inspirat sa pun o intrebare. happy

| ksuper31 a răspuns:

Hm... putin dispert. In rest, indiferenta. Fiecare face ce vrea.

| Dia007 a răspuns:

Sunt trei categorii de oameni care merg la sala:
1. Cei care merg sistematic la sala pentru a fi in forma si sanatori
2. Cei care vor sa "se cladeasca" doar pentru a impresiona (sunt si fetele la fel, in toate cele 3 categorii)
3. Obsedatii. La categoria asta e putin mai trist. Sunt oameni care incep ca oameni in categoria 1 si 2, insa prind un gust pentru efortul depus sau devin narcisisti
Poate mai sunt si alte categorii, nu stiu.
La cum ai pus tu problema insa, cred ca vorbesti de oameni superficiali, oameni care se pregatesc mai mult pentru a arata cumva decat sa aiba ceva frumos in interior, ceva al lor care sa-i separe de ce e comun (aici ma refer mai mult la cum gandesc).
"Gagicile" vor fi atrase de astfel de "gagii", insa nu si adevaratele fete/femei.

| DariaMaria2000 a răspuns:

Cei care fac sala pentru "gagici"...nu e ceva rau sa faca o schimbare pentru fata pe care o place.

Si faza cu obsesia...cu siguranta frecventeaza sala mai des pentru ca asa se descarca de nici asta nu e un lucru rau