| Lavynya99 a întrebat:

Care este sarbatoarea voastra preferata? Argumentati!

Răspuns Câştigător
| pspspsps a răspuns:

Craciunul pentru ca pot sa stau cu cei dragi, langa brad, cu cadouri si mancaruri delicioase! Si sa mananci cozonac cald, in timp ce asculti cantece de Craciun si vin colindatori. Apoi seara te uiti pe geam (cand se intuneca) si vezi cum cade zapada incet, luminata de felinare, iar lumiinile blocurilor din oras se vad ca niste lumini in intuneric... dulceee! dulceee!♥♥♥♥♥♥

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La cât sunt de supărată nu mai am nicio sărbătoare care să o aștept cu drag.
pa, pa.

| Lavynya99 explică (pentru Legiuitoarea):

Haide nu fi suparata! Viata-i frumoasa! Sper sa-ti treaca, Te pup!

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Lavynya99):

Bună.
Oare poate să-ți treacă cu un tată grav bolnav și care nu se mai face bine, este condamnat la moarte prin grija unor nenorociți de doctori care nu au văzut decât atunci când tumoarea era de gradul 4 și cu metastaze la distanță?
Nu cred! Viața mea este țăndări, acum.
Pa, pa.

| Lavynya99 explică (pentru Legiuitoarea):

Imi pare rau pentru tine! Sper ca tatal tau sa se poata reface... faza cu doctorii chiar e groaznica, avem in tara asta doar incompetenti!

| annkaa a răspuns:

CEau:*
Mi`e imi place cel mai mult Craciunullove struck pentru ca e cea mai importanta sarbatoare si e si foartee frumos de Craciunhappymultaaa zapada

| andragrigoras2000 a răspuns:

Hey! sarbatoarea mea preferata...nu as putea spune ca am o sarbatoare preferata.toate sunt frumoase in felul lorhappyin primul rand iubesc craciunul deoarece este o sarbatoare tare fryumoasa.snt filme cu nasterea Domnului,e zapada,vine mosullaughing.
apoi mai imi place si pastele:oua rosii, cozonac, filme cu Mantuitorul.

| UnleashedPsycho a răspuns:

27 Ianuarie [Atunci se comemorează victimele nazismului din timpul Holocaustului, e ceva complet măreţ].
5 Ianuarie [Atunci a murit Catherine de Medicis].
5 Noiembrie [Guy Fawkes Night].
17 Octombrie [Atunci s-a născut Eminem].
Nu mă pot hotărî care dintre cele de mai sus e preferata mea.
Sayonara!

| Đϋffγ a răspuns:

Valentine's Day love strucklove struck

| Brittanie a răspuns:

Bună!

Eu ador Crăciunul deoarece îl petrec cu familia mea. Şi.că pot să mănânc multe sarmale..Yummy.

| HaruhiFujioka a răspuns:

Halloween-ul ca speriem profesorii sau Craciunul ca vine "Mosul" (nu mai cred in el dar zic si eu asa) si primesc cadouri. thinking Nu ma pot decide.

| IonuţR1995 a răspuns:

Valentine's Day ca atunci ii daruiesc prietenei mele un simbol al iubirii noastre love struck. Craciunul deoarece e zapada si e frumos sa stai la lumina bradului cu persoana iubita pe o melodie lenta love struck

| pspspsps a răspuns:

Mie imi place Craciunul pentru ca pot sa ascult colinde, sa stau cu cei dragi, langa brad, cu cadouri si mancaruri delicioase! dulcee, dulceee! si seara, cand se intuneca, zapada cazand lin si lumiinile blocuriilor din oras...♥♥♥

| Lavynya99 explică:

Vad ca ati raspuns mai multi...acum trebuie sa aflati si care e sarbatoarea mea preferata pentru. ca eu am pus intrebarea.Mie imi place cel mai mult Craciunul.Ador sa fie frig, sa ninga! E minunat! Apoi sa ne strangem toti copiii sa cantam colinde! Superb!

| Lazar_Ionela_1994 a răspuns:

Craciunul este sarbatoarea cea mai frumoasa este sarbatoare care imi aduna famila la un loc ne adunam cu mic cu mare in casuta bunicii. Bunica ne intampina cu cele mai bune preparate cozonac cu nuci numai cum ea stie, nelipsita friptura de porc, prajitura cu nuci.In ziua de Craciun ascultam colinde de la cei care ne trec pragul casei, facem om de zapada impodobim bradul si il asteptam ca in fiecare an pe Mosul sa apara.