| anonim_4396 a întrebat:

Care este scopul vietii voastre? Voi pentru ce/cine traiti?

Răspuns Câştigător
| Sociopat a răspuns:

Traiesc sa am o slujba monotona cu un salariu decent care imi permite sa-mi satisfac dorintele.

6 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Eu încă nu l-am aflat, dar mai am timp.

| zurick a răspuns:

Trăiesc ca să mor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

" Voi pentru ce/cine traiti?" pentru mine. exista persoane care traiesc pentru altii? ar fi interesant sa aud asa ceva. scopul? sa le vad pe toate, cred. de ce trebuie sa am un scop exact, nu stiu. ar fi mai plictisotor asa, cred.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trăiesc pentru a face anineluri. După ce termin liceul\ facultatea, vreau sa merg in Japonia si sa creez animeuri. O sa am mult de munca pentru a-mi îndeplini acest vis, dar tot o sa ajung unde îmi doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uni traiesc ca sa moara.

| CaptainPanda a răspuns:

Traiesc pentru ca m-am nascut si pentru ca nu am murit inca