| AnaCool120 a întrebat:

Care oras mare din Romania vi se pare cel mai adecvat pentru a locui, din toate punctele de vedere? FUNDA :*

24 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cluj Napoca ---este o alta "tara"! Sau, cel putin, asa afirma cei care au "gustat" traiul in alte orase ale Romaniei( mai ales cele din sudul si estul ei! ) si apoi s-au stabilit in Cluj.

| Musique a răspuns:

După părerea mea, Cluj sau Brașov.
M-aș muta oricând în Cluj, fără regrete!
Baftă!

| KodrutZ a răspuns:

Cluj sau Sibiu. Astia cu Bucurestiul sau Iasi sint complet cu capul sau vorbesc din auzite. Clujul de exemplu are populatia mai mica decit Iasul si o suprafata de vreo trei ori mai mare. Cum naiba sa vrei sa stai in Iasi? Plin de rahati de ciine, de ciini vagabonzi, de gropi si mosnegi cit cuprinde. Unde mai pui si salariile jalnice si costurile extrem de mari ale intretinerii/mincarii (traiesti mai ieftin in Bucuresti, mult mai ieftin). Daca e musai sa dam un oras din Moldova, atunci Bacau sau chiar Piatra Neamt.
P.S. Timisoara nu prea mai e ce a fost odata...

| AnaCool120 explică (pentru KodrutZ):

Dar in Cluj sunt foarte scumpe chiriile... thinking

| KodrutZ a răspuns (pentru AnaCool120):

Serios? Stai sa vezi in Iasi chirie la 2 camere in zone de rahat cit un salariu mediu... in Cluj macar piata muncii nu e stricata de toti care vin si se vind pe 600 RON ca le trimite mama borcane cu zacusca de acasa. Nu te gindesti la cit dai pe chirie/haleala, ci te gindesti la raportul venituri/cheltuieli. In Iasi majoritatea traiesc pe datorie... sau nah, cum sint pensionarii ca au gratuitati la mai toate alea, iar tu ca om al muncii platesti tot de te indoi.

| AnaCool120 explică (pentru KodrutZ):

Hm da, dar totusi, tot scumpe sunt chirile in Cluj laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru AnaCool120):

Imi place cit de romaneste gindesti. Din pacate... you're doing it wrong. happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce cauti de la viata.

daca vrei numai si numai distrctie sau sa lucrezi in vreo corporatie atunci Bucuresti.

Daca vrei liniste atunci Iasi / Brasov

Daca vrei influente vestice Cluj / Timisoare

Daca vrei mare Constanta

Daca vrei tiganime si mizerie Craiova

| Ibrahimovic a răspuns:

Cluj-Napoca.

| mont a răspuns:

Bucuresti, e capitala, multe lucruri in premiera sunt doar in capitala, exista posibilitati de distractie, promovare, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bucuresti...
sau Constanta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Constanța sau Bucureşti.

| j1NNNx a răspuns:

Bucuresti si Constanta big grin

| Happyjump a răspuns:

București

| marin81 a răspuns:

Timisoara, Bucuresti,

| eviltwinnn a răspuns:

Brasov, imi place muntele, mi-a placut vremea de acolo, am fost acum 3 ani, 5 zile numai innorat a stat.

| BlackChocolate1 a răspuns:

Cluj

| Iamnotme a răspuns:

Cluj sau Timişoara happy

| Andreea555012 a răspuns:

Brașov eu acolo locuiesc cu părinții si mi se pare ok. E curat, e frumos

| adeluna a răspuns:

Clujul a fost cel mai pe sufletul meu. Imi place ca un oras activ, dinamic, plin de festivaluri si concerte si activitati, dar linistit, bland, molcom. si imi place multiculturalitatea. Si aerul de "altceva". Se mai simte inca faptul ca a fost parte din imperiul austro-ungar

| galyperf89 a răspuns:

Bucuresti.Este cel mai viu si cel mai frumos. De asemenea are si multe locuri de vizitat. Este un oras populat, traficul e mereu plin si e "Micul Paris" happy Funda?

| teodorgeorge a răspuns:

Iasi sau Cluj.

| andreeeaaa1111 a răspuns:

Bucuresti, cu siguranta. Acolo vreau si eu sa ma mutwinking

| iacobalin a răspuns:

Bucuresti,Iasi,Timisoara
parerea mea