| Tsukuyomi6 a întrebat:

Care pepsi este mai sanatos? light, cu lamaie sau simplu sau max?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Niciunul.

| Furculingură a răspuns:

Niciunul.
Toate sunt la fel de dăunătoare. Da, cel light nu are zahăr, dar are alţi îndulcitori care nu ştiu cât de ok sunt.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Depinde cu ce anume e facut pepsi light. Daca light inseamna mai putin zahar atunci light e mai ok. Asta daca Pepsi e asemanator Coca Cola si foloseste zahar zahar nu indulcitori. Daca pepsi light inlocuieste pur si simplu zaharul sau o parte din el cu indulcitori fugi de el ca de ciuma, majoritatea indulcitorilor sunt cancerigeni in special aspartamul acesulfam k sau zaharina, iar uneori sunt mascati sub alte denumiri. Cel cu lamaie te asigur ca n-are lamaie iar pepsi max nu stiu cu ce e.

| BiuL a răspuns:

Nici unul nu e sanatos. Cel mai ok e pepsi normal pentru ca max si light au indulcitori de genul aspartam care nu sunt sanatosi. lemon are in plus aroma de lamaie.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nicio bautura de acest gen nu poate fi consirata sanatoasa,
Poate cel light.

| Jipa95 a răspuns:

Mai sanatos, la ce te referi ca cel light nu are zahar sau cel cu lamaie are vitamine? laughing Nici cola, nici pepi si nici o bautura de acest gen nu sunt sanatoase.

| AtateaConditii a răspuns:

Cu lamaie.

| elyfel a răspuns:

Mai bine sucuri natural.Dar Pepsi light

| ionutz03 a răspuns:

Daca vrei sa bei suc, bea orice fel deoarece toate iti fac acelasi rau.

| Titanos a răspuns:

Apa(h2o)

| Wukii a răspuns:

Niciunul.

| Viktor_Nikodim_1996 a răspuns:

In mare parte bauturile carbogazoase nu sunt sanatoase insa daca nu faci exces nu te va afecta (SANATATE INAINTE DE TOATE)

| Bogdy_Bogdanutzz_1998 a răspuns:

Mai bine bei sucuri naturale