| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt lucrurile care vă fac fericiţi?
Cât de aiurea e dacă sentimentul de fericire îţi este dat de alte persoane? înţelegeţi voi...

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Eu sunt fericita cind e soare afara si nu-mi impune nimeni ce sa fac cind pot sa fac plimbari lungi si sa admir florile primavara pina toamna, sunt fericita cind pot minca o prajitura buna, sunt fericita cind cineva imi face o surpriza placuta, sunt fericita cind sunt zilele orasului si se aduna multi oameni pe strada si e petrecere, sunt fericita cind unde lucrez la restaurant sunt chefuri si oamenii se simt bine si cea mai fericita sunt cind sunt iubita.Dar cea mai fericita nu am fost de mult timp pentru ca de mult timp nu am fost iubita.

17 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Fericirea ti-o poate da si un copil si un animal, si natura, si LOTO ( happy ), starea de buna sanatate, un job bun...nu neaparat un barbat/femeie.
Sunt persoane singure foarte fericite, vezi calugarii, pustnicii...

| anonim_4396 explică (pentru Elianna):

LOTO, cred şi eu, atât 6\69 cât şi cel cu caşcaval laughing.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pai, pai, pai, astazi eram in autobuz si cum si-a facut aparitia Soarele am si zambit big grin Bine, pe langa iubita stea a mai aparut si o fata frumoasa, hmmm, era cam blonda laughing)

| RAY a răspuns:

Sincer cand imi vad parinti,pe cei dragi, cand vad ca m-am trezit dimineata,cand vad ca fac lucrurile bine, cand nu dezamagesc pe nimeni,cand pot ajuta pe cineva,cand pot sa am ceva ce imi doresc,cand reusesc ceva,cand cunosc lume noua,cand am cu cine discuta,cand vad un film,cand ma plimb,cand nu manc dulce, cand visez frumos, cand voi pleca in Germania, cand voi invata norvergiana, cand voi avea iubita etc

| Drimmero a răspuns:

Clipele de fericire dureaza prea putin in viata, cred ca nici 5% nu avem parte de fericire sau de ceea ce vrem noi sa facem! Daca tu depinzi de o persoana ca tu sa fii fericit este foarte grav, te-ai anulat ca om toata viata! Trebuie sa depinzi doar de tine in ceea ce consta fericirea, ti-o creezi singur/a. Multe lucruri imi provoaca mie fericirea, momentele unice cu familia, momentele cu prietenii, cand imi castiga echipa favorita meciurile, dar acum depinde de fiecare ce prefera si ce nu!

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Echipa favorită? Arsenal? big grin

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact, Steaua Bucuresti si Arsenal Londra, doar ele imi mananca mie sanatatea!rolling on the floor)

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Mie Crystal Palace şi Stoke.
Arsenal joacă pe 23 cu Barcelona, nu? Emoţii, dar am deja un pronostic laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Emotii? Vai de capul meu... daca ii elimina ARSENAL este mana cereasca! Abia astept disputele cu Barcelona, sper sa-si ia tunarii mei revansa!

| Doub a răspuns:

Sunt fericită când ştiu că oamenii din jurul meu sunt fericiţi şi bine.
Sunt fericită când am starea mea euforică, o stare plină de pace şi linişte sufletească.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desenatul, oh...stai că nu mă pricep.
Muzica.
Tipul pe care îl ţin închis la mine-n subsol.
Cam deloc, depinde şi dacă persoanele alea merită să stea pe lângă tine sau nu ✿.
Eşti bine?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

I'm fine happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

That was so obvious "happy".
Happy Easter, in case you go missing again.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce bine-mi pare ca am dat si eu de un microbist pe aicirolling on the floor)), are 2 favorite din liga unde joaca si a ''mea''!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

5/7.
I can't stop winking, I think your joke somehow got into my eye.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Pe 13 joacă amândouă :3

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, meciuri dificile pentru amandoua!