| elenababy a întrebat:

Cat de insensibil poate fi un barbat cand ii spui deschis tot ce ai pe suflet (sentimente, ca mai vrei o relatie cu el) intr-un email - alta oportunitate el nedandu-ti pe motiv de suparare - incat sa nu-ti dea nici macar un raspuns daca te mai vrea sau nu? Curiozitatea sa-l citeasca o are, insa un raspuns sa-ti dea nu. E cumva lipsa de respect, lipsa de sentimente fata de cealalta persoana sau oare se gandeste ce sa faca?

12 răspunsuri:
| Leon a răspuns:

Se numeste indiferenta, adica ceea ce nu iti aduce un interes nu te intereseaza. In ziua de azi totul se bazeaza pe interese. Intri intr-un magazin hotarat sa cumperi ceva, iar vanzatorul iti zambeste pana iti da marfa. Ce pot sa spun, ai facut o alegere proasta si ai fost prea moale in relatie.straight face M-ati disperat cu intreb astea, pe bune e chiar asa de greu de inteles, cand cineva nu te respecta si nu iti 'asculta' sentimentele, trimite-l sa cante la alta masa.straight facestraight facestraight face

| maDd3xt3r a răspuns:

La problema ta, doar timpul iti poate da un raspuns! asteapta happy

| elenababy explică (pentru maDd3xt3r):

Chiar daca ar dura luni de zile?

| maDd3xt3r a răspuns:

Daca esti cu el de ani de zile, atunci merita sa astepti luni de zile...

| elenababy explică (pentru maDd3xt3r):

E vorba de prietena mea cea mai buna, a fost o luna cu el si o doare ca nu ii spune "nu mai vreau" desi el sustinea sus si tare ca asta ar face orice ar fi intre ei, oricat ar dura relatia si n-ar trata cu indiferenta pe cineva deoarece stie cum e, trecand anterior prin asa ceva.

| maDd3xt3r a răspuns:

Sa treaca mai departe in cazul asta...

| elenababy explică (pentru maDd3xt3r):

E greu... Ma intreb de ce e asa greu sa-i dea un raspuns si sa nu o trateze cu indiferenta, pentru ca el stie ca ea sufera

| maDd3xt3r a răspuns:

Uneori atentia continua din partea lui poate prelungi starea contradictorie a ei

| elenababy explică (pentru maDd3xt3r):

El nu prea i-a dat atentie insa faptul ca a spus ca si pentru el a contat ce a fost intre ei a pus-o pe ganduri, daca asa e sau a spus-o doara asa intr-o doara...Si e si intrebarea de ce a fost curios sa-i citeasca emailul in care ea a scris tot ce are pe suflet si ia trimis sms ca i l-a trimis si el imediat pe mess sa-l vada; daca nu-i pasa de ce e curios? La telefon sau sms nu-i raspunde de asta a aales varianata email ca sa-i spuna ceea ce simte. El are 35 ani si sincer ar trebui sa se comporte mai matur, nu ca un las mai ales ca el sustine sus si tare ca ar spune daca ar mai vrea sau nu si ar spune direct motivele persoanei... se pare ca una zice si alta face sad

| maDd3xt3r a răspuns (pentru elenababy):

A fost curios pentru ca asa sunt barbatii, orgoliosi...si o fata indragostita de el la nebunie, da bine la palmares! parerea mea e ca chiar nu vrea sa mai fie impreuna cu tipa, pentru ca si prietena ta trateaza o luna de relatie cu prea multa seriozitate.trebuie sa treaca mai mult ca sa cunosti un om

| elenababy explică (pentru maDd3xt3r):

Trateaza cu prea multa seriozitate pentru ca a fost si primul ei iubit, primul care a facut-o sa nu mai aiba complexe si sa fie ea fara bariere

| maDd3xt3r a răspuns (pentru elenababy):

In acest caz, eu zic sa incerce sa-l uite, sa iasa cu prietenii, sa se distreze, sa nu o lasi sa fie prea mult singura, sa o implici in activitati...si incet, incet, il va uita!