| Trenulet a întrebat:

Cati ani ne mai trebuie pana se vor respinge pe orice site public pozele celor care isi etaleaza doar fundul, sanii, muschii, doar corpul in general? Sincer, a inceput sa mi se para dezgustator acest narcisism toxic al atatora specimene. Pentru mine e ceva foarte indecent, iar un om normal nu cred ca poate sa faca asa ceva pe orice site de tip social.

Si inca ceva. Credeti ca acesti indivizi isi lasa astfel de poze de profil doar pe site-uri unde se afla intr-o relativa anonimitate? Sau nu ar tine cont de absolut nimic?

6 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Pana cand se va gasi o metoda neinvaziva prin care isi vor putea punea la profil o fotografie cu circumvolutiunile creierului.
Nu prea inteleg cu ce te deranjeaza pe tine acele poze/persoane. Pe acel site de socializare exista reguli, precum si in viata reala. Daca acele poze nu incalca regulile sunt ok. Tu la mare stai in costum de baie sau la costum? Poate mie mi se pare dezgustator ca tu stai in costum de baie in loc sa stai in costum. E fix acelasi principiu.

| Ionait a răspuns:

Poftim cultura. Prietene, eu daca merg in boxeri pe strada, tu ce poti sa-mi faci? Iti zic eu, nimic. Nu sunt indecent deci nu incalc legea. Fix acelasi lucru se intampla si pe retelele de socializare

| LoveSleep a răspuns:

Poți să fii mai frustrat de atât?
Și renunță la obsesia pentru cuvântul ăla, "oligofren", nu te face să pari mai inteligent.
Nu te obligă nimeni să te uiți. S-a inventat "block", dacă nu știi.

| LoveSleep a răspuns:

Cum am mai zis, știi doar un cuvant pe care îl folosești în fiecare răspuns. Ce copil laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai trebuie sa treca cativa ani ca sa apara goi goluti si pe toate posturile TV si tu intrebi cand vor inceta. Asta e cerut, asta se promoveaza. Pentru ca traim intr-o lume de rahat, cele mai frumoase luceuri din viata sunt: porn0grafia, drogurile, sadicismul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iddea e ca fiecare vede situatia data de tine in mod diferit. Pentru tine poate fi acceptabil, pentru mine indecent, pentru altcineva genial. Nu ar trebui sa ne atacam unii pe altii ci sa intelegem ca suntem diferiti in gandire, ne ghidam dupa principii diferite, sunt oameni si fara principii si moralitate si voiam sa zic ca din astia ultimii sunt din ce in ce mai multi, asa ca pentru majoritatea e mai scandalos modul tau de a gandi decat faptul ca una isi arata *** intr-o poza. Aia are mintea deschisa, tu esti inapoiat, desi adevarul e ca aia e deschisa in alta parte, in cap are doar rumegus in timp ce tu ai un pic de bun simt.