| anonim_4396 a întrebat:

Cati dintre voi considera ca este mai bine sa-ti traiesti viata singur, fara "jumatatea" ta?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Eu sant de acord cu ideea asta, jumatati sant pentru obiecte si unelte dar umane deloc, lumea e mincinoasa si curva sa tii minte

52 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este o viziune buna.Pentru mine.

| RAY a răspuns:

E si asta o nevoie emotionala care in timp naste frustrari,complexe, dupa nevoile fizice exista si nevoia de a iubi de a fi iubit,iubirea e mai mult ca hai sa ne inmultim sa reproducem homos sapiens,iubirea e ceva mai sus e at nivel,avem ratiunea de a simti iubirea cum nu o poate alte animale, parerea mea este ca in primul rad trebuie sa te iubesti pe tine, atat timp cat te urasti nu vei intarni niciodata pacea, iubirea, desi iubirea depinde de noi, eu sunt singur si sunt ok

| Drimmero a răspuns:

Sunt impartit, consider ca trebuie sa fii echilibrat. Poti sa ai libertatea necesara alaturi de o blonda, asa ca o gluma!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate unii traiesc toata viata langa alta jumatate si nu au cunoscut-o niciodata oe a lor. Dar trecand peste asta, e foarte frumos sa iti gasesti jumatatea si sa traiesti langa ea.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu exista jumatate. devil E doar nevoie de reproducere (atractie sexuala) si apare periodic, fata de persoane diferite, asa ca daca nu vrei sa te casatoresti, ca n-are rost, si nici sa ai n parteneri, e perfect sa stai singur.

| RAY a răspuns (pentru Mădă0611):

Atractia fizica e altceva, nimeni nu isi ia viata pentru ca il place pe x, iubirea e total altceva

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

N-ai citit articolul ala.
Cand "iubesti" devii dependent de substantele pe care le produce creierul in preajma persoanei mesajelor carora le raspunde (de exemplu are ochii ca ai mamei tale, mesajul e acea asociere cu mama ta, deci cu acceptare neconditionata, protectie, s.a.m.d.) si crezi ca doar langa ea poti obtine ce ai nevoie, acele droguri naturale. Ideea ca exista un singur sezon de reproducere pe an (cum era in cazul stramosilor nostri, nu neaparat apartinand speciei homo) si ca urmatorul e posibil sa nu-l mai prinzi te preseaza si te face sa uiti ca exista si alte persoane, probabil de aici durerea din iubire si in cazul unora, sinucidere.

| RAY a răspuns (pentru Mădă0611):

Dar nu mai bine evolutia promova diversitatea? evolutia inseamna diversitate, daca cei doi traiesc impreuna o viata vor exista doar combinatile celor doua adn urii, evolutia trebuie sa promoveze ca fiecare individ sa obtina maximul adica masculul sa faca sex cat mai des nu sa stea cu cineva un timp, cred ca ipoteza conform barbati vreau sa se asigure ca acel copil e a lor e o ipoteza mai ok sau ca acel copil uman avea nevoie de ingrijire ceea ce obliga specia umana sa se anggajeze in relati si in timp sa fi aparut inconstient nevoia de a forma o familie

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

O promoveaza, nu vezi ca nu suntem monogami? laughing Dar motiveaza reproducerea. Doar cand creierul intalneste caracteristicile cautate incepe sa produca dopamina si celelalte substante, iar caracteristicile cautate sunt cele care cresc probabilitatea ca urmasul tau sa fie un invingator. Daca ai vrea sa ai un copil, cel putin, l-ai face cu oricine? Si daca ai avea doar 10 sanse sa ai un copil, n-ai cauta cea mai buna partenera, sau cele mai bune 10 partenere? Dar daca ai avea doar o sansa? Si daca nu te-ar motiva ceva atat de puternic, adica ai zice "hai sa fac sex cu oricine, sa am copii", ai face cu oricine, si acele oricine sunt fix alea bolnave, pentru care nu trebuie sa lupti deloc. Sansele de supravietuire ale urasilor sunt mici.

| RAY a răspuns (pentru Mădă0611):

De asta femeile cauta cel mai bun partener posibil iar barbati cauta cantitatea nu calitatea, ai dreptate o intrebare am si eu, atractia fizica este inceputul iubiri? poate exista iubire fara atractie fizica?

| darrio2007 a răspuns (pentru Mădă0611):

Ai sa mai cresti si iti vei schimba aceasta mentalitate.

| Mădă0611 a răspuns (pentru darrio2007):

E cum e ca am crescut.

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Iubirea e atractia sexuala. Iubirea e un pachet de substante chimice produse de creier ca recompensa pentru ca incerci sa ai urmasi. Te atrage o persoana, dar doar langa ea simti ce simti, sau doar cand te gandesti la ea, nu?

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Cu tot respectul, Mada, spui lucruri frumoase, parca decupate din "povesti nemuritoare", insa realitatea arata altfel.Barbatii cauta partenera perfecta, nu pentru ca.si doresc urmasi puternici, in acea perioada in care sangele le pulseaza prin vene, numai la adn.ul partenerei nu se gandesc.Ei vor sa.si satisfaca acea nevoie primara,sa se imperecheze, atat, iar o partenera perfecta, in conceptia lor, ar fi cea care le.ar satisface poftele trupesti.Da, la un moment dat, maturizandu.se,se gandesc si la acest aspect, insa nu toti si nu indeajuns.

| darrio2007 a răspuns (pentru Mădă0611):

Mda.Ai 29 de ani dupa anul nasterii pe care il ai la profil. E pacat ca la varsta asta gandesti asa. Ori, pana acum, ai avut ceva experiente nereusite ori deloc.Am trecut si eu printr-o experienta nereusita dar pot spune ca acum mi-am gasit jumatatea.Si pot spune ca este cu totul altceva acum.Incearca sa gandesti pozitiv in ceea ce te priveste.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

E un instinct, nu trebuie sa fii constient de ceva. De exemplu chiar daca ai prietena, si o "iubesti", tot te uiti la sanii sau fundul altora.

| Mădă0611 a răspuns (pentru darrio2007):

Gandirea mea e ok. Sa ma anunti daca o sa reusesti sa-i fii 100% fidel iubitei/sotiei tale pe o perioada mai mare de 4 ani. Daca nu poti face asta, e dovada ca eu gandesc bine si tu nu.

| darrio2007 a răspuns (pentru Mădă0611):

Sa fii tu sanatoasa. Am o fosta casnicie de 10 ani, tocmai ca EA, plecand in Italia, nu mi-a fost fidela.Acum sunt de 8 ani la a doua casatorie. Si totul merge mult mai bine.Asa ca tu ai sa fii prima pe care te anunt. Poate intr-o alta viata.

| Mădă0611 a răspuns (pentru darrio2007):

100% fidel inseamna sa nu te gandesti la alta deloc, pentru ca oamenii cu bun simt nu inseala cu trupul, dar creierul nu si-l pot stapani, tocmai pentru ce ziceam.

| darrio2007 a răspuns (pentru Mădă0611):

Niciodata nu va fi cineva fidel 100 %.In sensul la care te referi. Orice barbat se mai uita si la alta femeie pe strada. Chiar daca iti iubesti enorm femeia de langa tine.Nu pacatuiesti cu vorba si cu gandul ci cu fapta. Daca tu crezi asta esti naiva 100%.

| Mădă0611 a răspuns (pentru darrio2007):

Naiv esti tu. Cand iubesti, cum crezi ca e iubirea cand esti mic, sau cum o simti cand te indragostesti, pur si simplu nu vezi alta persoana care i-ar putea lua locul alesei. Faptul ca iti fug ochii dupa altele dovedeste ce ziceam, dar nu e confortabil deloc, asa ca nu poate lumea accepta.

| T0T a răspuns (pentru Mădă0611):

De la a vedea un fund până la a îi lua locul e cale lungă Mădă. Tu ești cea naivă, darrio cam are dreptate.

| Mădă0611 a răspuns (pentru T0T):

Daca il vezi o data, e ceva, dar cand cauti sa-l vezi toata ziua e altceva. E amuzant cum oamenii se mint pe ei cand cineva spune direct ce si cum. Tu esti mic, esti in perioada de indragostire, atunci nu vezi pe nimeni altcineva, stai sa treaca vreo 2-4 ani dupa ce stai cu cineva in aceeasi incapere.

| T0T a răspuns (pentru Mădă0611):

Meh, nu am de unde să știu dar pot zice că darrio are mai multă experiență ca mine.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru T0T):

E fata si e normal sa se oftice cand altul se mai uita dupa alta. Fete frumoase sunt peste tot, nu din pacate peste tot gasesti Brad Pitt ca sa le fuga si lor ochii. Mai era una zilele trecute care a inceput sa isi injure prietenul ca a observat fundul altei fete rolling on the floor. Nu stiu daca iti dai seama cat de patetic suna asta. Ma intreb cum fac astea cand merg la plaja, isi leg iubiti de ochi? Ce prostii.

| T0T a răspuns (pentru UnBroken2016):

Eu fac mișto de ea când merg pe stradă și îi mai spun "ia uite ce bună e asta". Dacă mă uit prea insistent mai îmi pune mâna la ochi laughing

| UnBroken2016 a răspuns (pentru T0T):

Asa si este normal la una care e sigura pe sine. Nu te poti astepta ca toate sa fie la fel. Eu personal nici nu stateam cu prietena mea daca era ca Madalina ° doamne fereste sa te uiti dupa fundul alteia ca inseamna ca ma inseli °. CU puterea mintii cu ce nu stiu dar na, fiecare cu ale lui.

| Mădă0611 a răspuns (pentru UnBroken2016):

La mine nu e oftica, doar ca am observat ceva si baietii nu vor sa recunoasca. devil Iubirea nu dureaza mult, pentru ca asa sunt facuti oamenii, si ei vin cu "eu o sa iubesc toata viata persoana aia". Daca te uiti dupa alta mai mult de doua ori, deja nu mai e doar uitat.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Mădă0611):

Daca s-a uitat de 3 ori clar e amanta lui! "si ei vin cu "eu o sa iubesc toata viata persoana aia"." laughing Ca femeile nu fac la fel. Te rog--

| Mădă0611 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Aici vorbeam cu ei, 2 ei, in raspunsul de mai sus am zis "Iubirea nu dureaza mult, pentru ca asa sunt facuti oamenii", sau tu esti printre aia de la vax pop.uli https://www.youtube.com/watch?v=sdHldgO_6Ac >:)

Nu e amanta, ca unele femei se respecta, dar daca ai vrea sa iti fie, e clar ca inseli.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Mădă0611):

°dar daca ai vrea sa iti fie, e clar ca inseli° Multumesc ca spui ceva care intelege si unu de 10 ani.

| Mădă0611 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Ce vorbesti? Toata lumea stie ca daca nu inseli fizic esti fidel, deci daca vrei sa ai o relatie cu una, dar aia nu te baga in seama si tu esti si insurat, esti fidel, e dovada ca iubirea tine toata viata, nu vezi cati batrani se iubesc si acum? smug

| Florentina9210 a răspuns:

Cand ai pe cineva, trebuie sa ii dai raportul, ce ai facut in ziua aceea, cu cine ai fost, la ce film te-ai uitat. Cand esti singur, esti liber sa faci ce vrei, nu trebuie sa dai explicatii nimanui.

| UzOm a răspuns (pentru Florentina9210):

Foarte adevarat!

| Florentina9210 a răspuns (pentru UzOm):

Am vorbit din propria experienta.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Florentina9210):

Doar daca e geloasa persoana, sau nu aveti subiecte de discutie.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Mădă0611):

Crede-ma ca am dat peste destui gelosi la viata mea. Mi-a ajuns!

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Unde nu e incredere nu e nimic

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Eu cred ca tipul nu avea incredere nici in el. Era prea obsedat de mine. Daca i se parea ceva ''ciudat'' imediat folosea un ton destul de amenintator, ceea ce eu nu permit asta.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Cu actualul mai ai probleme de genu?

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

E putin mai ''normal''. Imi ofera libertate, mi-a spus ca stie ce fel de fata sunt si ca are incredere in mine.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Dar tot nu esti multumita ceva lipseste

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Cam da. lipsesc sentimentele. Acum 3 ani am cunoscut un baiat de la mine din oras, era genul de baiat care chiar m-a atragea si de altfel era cum imi doresc eu : inalt gen 1, 75 saten, ochi albastri. Atent cu mine, ieseam in oras seara, stateam pana tarziu. Si faza e ca nu stiu de ce nu mai pot sau nu mai vreau sa mai iubesc alt baiat asa cum l-am iubit pe (M).

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Poate ai frici interioare de dezamagire, atunci de ce menti relatia daca lipseste iubirea?

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Aceeasi intrebare mi-a pus-o si mama. Consider ca fiecare persoana merita o sansa. Si oricum, nu are viitor aceasta relatie. (C) peste un an, o sa plece in armata si o sa plece cam departe, mi-a spus ca o sa o ia si pe mama sadatorita tatalui sau care e violent. Nu am de ce sa ma complic, deoarece stiu ca nu vom fi mult impreuna. Acum iesim, la un suc, ne sarutam dar nimic mai mult. M-a intrebat daca vreau sa merg cu el si cu mama sa in Sighet, i-am spus ca e departe. A zis ca pentru mine, ar alege sa o faca si la Sibiu, dar sunt sigura ca ai mei nu o sa fie de acord!

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Cum a disparut sentimentele fata de el asa brusc? sau l-ai iubit vreodata?

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Dintotdeauna, relatia noastra a fost mai mult spre prietenie. Desi, o data m-a intrebat gen '' de ce nu ma poti iubi'', i-am spus ca am nevoie de timp. A spus ca e in ordine. Imi place ca e intelegator. O virtute pe care nu prea am inalnit-o la alti baieti. De multe ori nu ii raspund la mesaje, apeluri, se supara pe moment dupa doua zile imi da din nou ''buna, ce faci'', si eu il sun.

| UnBroken2016 a răspuns:

Imi placea cand eram singur dar parca e mai bine cand esti cu cineva. Depinde de relatie. Cu siguranta multi ar alege mai repede a fi singuri decat o relatie de rahat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu.