| Dan a întrebat:

Cati dintre voi iubesc natura si ce locuri ati vizitat? Mie imi place cel mai mult sa ma plimb in padure de stejari.

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu ador naturalove struck Aerul proaspar, iarba verde, fluturi...etclove struck Am fost in mai multe locuri si mi-a placut foarte mult.De cand eram micuta imi placea natura.big grin

10 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Iubesc natura, iubesc drumetiile pe munte indiferent de anotimp, m-am mutat la casa din acelasi motiv, am o gradina plina de flori si pomi fructiferi, iar ferestrele imi sunt pline de ghivece cu flori... In fata casei am un pavilion unde servim masa in mijlocul naturii...

| Cryssy a răspuns:

Si eu iubesc natura...foarte mult...imi place sa ma plimb prin padure foarte mult:X

| hashe86 a răspuns:

Noi suntem o parte a naturii, o avem undeva in noi, din pacate de-a lungul timpului ne am indepartat de ea, ba mai mult ne am intors impotriva ei. nicaieri nu ma simt mai in largul meu decat undeva pe o pajiste verde sau la umbra padurii sau pe o piatra de munte.
in acest sfarsit de saptamana voi merge intr-un parc natural din hunedoara, tocmai ca sa fiu aproape de natura. desi sper ca natura (ursu) sa nu fie de data asta prea aproape de mine.

| buburuzAndreea a răspuns:

Eu prefer pajistile cu flori si iarba inalta vara, pe la apus. Cade lumina frumos, nu stiu sa explic, imi place la nebunie.
Toamna imi place padurea, sunt niste culori incredibile, cum programele de editat poze nu pot face.
Primavara imi place in livada. Parca ploua cu bucatele de nori cand bate vantul si se desprind petalele florilor.
Iarna imi place cum arata marea. In general cand e totul nins nu prea vezi nimic palpitant. E doar alb. Dar la mare e furtuna si apa are o culoare ciudata, e gri albastra, zgomutul valurilor e de nedescris, iar stropii de apa ingheata pe stanci.

M-am cam lungit cu vorba. big grin

| fzcsm a răspuns:

Eu iubesc natura si imi place ca atunci cand merg la munte sa fac drumetii prin paduri. E super!

| delia_6706 a răspuns:

Eu iuesc natura si e adevarat e frumos sa te plimbi intr-o padure de stejari si eu m-am plimbat happy Pacat ca unii oameni isi bat joc de natura care ne inconjoara.

Imi place ca mai vad oameni care iubesc natura asa cum e nu cu copaci taiati sau arsi.happyBravo! Sunt cu tine!

| Ally a răspuns:

Mie da! am fost la baile tusnad la sinaia...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu iubesc natura.Tot,de la copacii din fata casei mele, care imi fac umbra in camera, la florile din curte si de pe pervaz, care infrumuseteaza casa big grin

Padurea e locul meu preferat de meditatie.Pasarile,fosnetul frunzelor, aerul tare... e feeling-ul ala ca esti una cu natura din jurul tau.

Ador sa stau pe spate, pe iarba si sa ma uit la nori, sa vad unde se duc.La fel fac si noaptea, cand cade o stea, ma uit dupa ea sa vad unde aterizeaza.

E ca o terapie, o intalnire cu sufletul tau, vezi lucrurile mai clar si te simti mai bine, mai proaspat si mai puternic happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Este suficient că este în natură!
Iubesc tot ce este real, nu artificial.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ador natura, mai ales vara cind totul e verde. iubesc sa ma plimb dimineata pe linga un lac sau sa pescuiesc.