| Doarunaltutilizator a întrebat:

Ce ar fi daca ai fi la o nunta a unui cunoscut de al tau sau a unei rude si aceea persoana nu ar bea vin sau tarie sau sampanie sau tuica si ar bea sa zicem suc? dupa parerea mea eu zic ca este aproape imposibil ca cineva sa nu consume alcool la o nunta.

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Nu este imposibil. Eu nu consum alcool absolut deloc. Nu imi place gustul, nu vad nimic special in el, nu stiu de ce toata lumea bea. Pana acum am preferat sa-mi las doar parintii sa mearga atunci cand au fost nunti, insa cand voi merge si eu, cu siguranta voi bea doar suc si apa.

| Doarunaltutilizator explică (pentru AFR81):

Bravo tie pentru asta si sa nu consumi alcool dauneaza grav sanatatii si eu sunt de aceeasi parere.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar fi interesant, pana la urma daca nu fwti si nu bei mori cu sechele. Daca o cadea o boala sexuala sau boala de alcool asta e dar stii ca ai trait viata in conditii

| KodrutZ a răspuns:

De ce ar fi imposibil? Fiecare bea ce vrea. Daca refuzi, nu iti da nimeni in cap.
P.S. In alta ordine de idei, sa nu exageram. Alcoolul baut cu cap si mai ales ala de calitate nu dauneaza deloc sanatatii, ba chiar are si efecte benefice.

| OldSoul a răspuns:

Pai si daca e la volan?

| Doarunaltutilizator explică (pentru OldSoul):

Asta asa e nu poti conduce o masina sub influenta alcoolului.

| Ciumpi35 a răspuns:

Dacă a avut probleme cu alcoolul în trecut și a decis că nu va mai pune gura pe băutură e de înțeles. Sau poate are un tratament.

| Beutz a răspuns:

Poti sa faci ce vrei pana la urma.
Daca vrei, bei, daca nu, nu.