| SeB79I a întrebat:

Ce bonusuri trebuie sa intre pe iteme : ( Arma, armura, coif, bratara, colier, cercei si papuci )?

Bonursurile sa fie PVP!

Imi trebuie bonusurile pentru Metin2 Imperial!

1 răspuns:
| William a răspuns:

Anti saman dragon ( buffer)
ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, str, semi-om. (pietre: anti saman, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, rezistenta magie, sansă de a reflecta atacul corporal, viteza farmecului, aparare evantai. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
ARMURAtongueV, rezistenta magie, sansă de a reflecta atacul corporal, viteza farmecului, aparare clopot. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: str, semi-om, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal,
BRATARA: PV, semi-om, rezistenta magie, patrunzatoare.
COLIER: PV, critica, patrunzatoare, sansa la necunostinta, aparare clopot.
COLIER: PV, critica, patrunzatoare, sansa la necunostinta, aparare evantai.
PAPUCI: PV, critica, aparare evantai, aparare clopot, sansa la necunostinta
CERCEI: aparare evantai, aparare clopot, semi-om, viteza de miscare.
COIF: sansa de otravire, rezistenta magie, semi-om.

Anti saman vindecare (healer)

ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, str, semi-om. (pietre: anti saman, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, rezistenta magie, rezistenta la foc, aparare fulger, aparare evantai. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
ARMURA: PV, rezistenta magie, rezistenta la foc, aparare fulger, aparare clopot. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: str, semi-om, imun la necunostinta, sansa de a bloca atacul corporal.
BRATARA: PV, rezistenta fulger, rezistenta magie, patrunzatoare, semi-om.
COLIER: PV, sansa la necunostinta, critica, patrunzatoare, aparare clopot.
COLIER: PV, sansa la necunostinta, critica, patrunzatoare, aparare evantai.
PAPUCI: PV, critica, sansa la necunostinta, aparare clopot, aparare evantai.
CERCEI: aparare clopot, aparare evantai, semi-om.
COIF: sansa la otravire, semi-om, rezistenta fulger, rezistenta magie.

Anti ninja lama

ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, str, semi-om. (pietre: anti ninja, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, sansa de a reflecta atacul corporal, aparare magie, aparare pumnal, viteza farmecului. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: semi-om, str, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal, imun la otravire.
BRATARA: PV, patrunzatoare, aparare magie, semi-om.
COLIER: PV, aparare pumnal, patrunzatoare, sansa la necunostinta, critica.
PAPUCI: PV, aparare pumnal, critica, sansa la necunostinta.
CERCEI: aparare pumnal, semi-om, rezistenta la otrava.
COIF: sansa de otravire, rezistenta la magie, semi-om.

Anti ninja arc

ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, str, semi-om. (pietre: anti ninja, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, sansă de a reflecta atacul corporal, rezistenta la sageti, aparare magie. (pietre: vitalitate, eschiva si pitularii)
SCUT: imun la necunostinta, str, sansa de a reflecta atacul corporal, semi-om,
BRATARA: PV, patrunzatoare, aparare magie, semi-om, rezistenta la foc.
COLIER: PV, sansa la necunostinta, critica, patrunzatoare.
PAPUCI: PV, rezistenta la sageti, sansa de a evita atacul cu sageti, critica, sansa la necunostinta.
CERCEI: semi-om, rezistenta la otrava, viteza de miscare.
COIF: regenerare pv, sansa de a evita atacul cu sageti, rezistenta la magie, semi-om.

ANTI SURA BM
ARMA: critica, patrunzatoare, sansa de otravire, str, semi-om. (pietre: anti sura, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: sabie, PV, rezistenta la foc, rezistenta la magie, sansa de a reflecta atacul corporal,. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: semi-om, str, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal,
BRATARA: semi-om, rezistenta la magie, rezistenta la foc, PV, sansa la lovituri patrunzatoare.
COLIER: aparare sabie, critica, patrunzatoare, PV, sansa la necunostinta.
PAPUCI: aparare sabie, critica, PV, sansa la necunostinta.
CERCEI: aparare sabie, semi-om.
COIF: sansa la otravire, rezistenta magie, rezistenta foc, semi-om.

Anti sura AM

ARMA: patrunzatoare, critica, str, semi-om,. (pietre: anti sura, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: sabie, PV, rezistenta la magie, la foc, sansa de a reflecta atacul corporal (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: semi-om, str, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal.
BRATARA: PV, semi-om, rezistenta la magie, rezistenta la foc, lovituri patrunzatoare.
COLIER: PV, aparare sabie, patrunzatoare, sansa la necunostinta, critica.
PAPUCI: PV, aparare sabie, critica, sansa la necunostinta
CERCEI: aparare sabie, semi-om
COIF: sansa la otravire, rezistenta magie, rezistenta foc, semi-om.

Anti war corp si mental

ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, str, semi-om. (pietre: anti razboinic, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, sansa de a reflecta atacul corporal, aparare sabie, aparare doua maini, rezistenta la magie.(pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: str, imun la necunostinta, sansa de a bloca atacul corporal, sansa de a reflecta atacul corporal, semi-om
BRATARA: PV, patrunzatoare, aparare magie, semi-om.
COLIER: PV, critica, patrunzatoare, sabie, doua maini.
PAPUCI: PV, critica, sabie, doua maini, sansa la necunostinta.
CERCEI: aparare sabie, doua maini, semi-om
COIF: sansa de otravire, rezistenta magie, semi-om. Dar conteaza si itemele pe care pui bonusurile.
Funda?