| T0T a întrebat:

Ce credeți că veți face și cum credeți că veți fi peste 10 ani? Ar fi interesant să vă recitiți răspunsurile peste 10 ani dacă vă amintiți. happy

62 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa fiu sofer pe camion cum sant acum, necasatorit si cunostintele o sa-mi atraga atentia de ce am ramas fara partenera, eu le zic din cauza ca toate sant la fel

| AFR81 a răspuns:

Sper ca peste 10 ani sa fiu profesor si sa am o familie. Nimic mai mult.

| T0T explică (pentru AFR81):

Dar cu autograful lui Federer cum rămâne? laughing
Sincer și mie mi-ar plăcea aceleași lucruri. Baftă!

| T0T explică (pentru AFR81):

Ai început modulul psihopedagogic? Poate vei fi în 5 ani, dacă da.

| Drimmero a răspuns:

Probabil tot dezamagit pentru ca Arsenalul il va avea tot pe vesnicul Arsene Wenger la carma si tot asa, fara titlul castigat de 22 de ani. Si cand o sa citesc acest raspuns, voi muri de ciuda!

| T0T explică (pentru Drimmero):

Sincer sper ca Arsenal în câțiva ani să câștige campionatul și Champions League, cine știe...E o echipă care îmi place și mie.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Cate si numai cate nu a facut Arsenalul asta, eu deja ma resemnez si sunt obisnuit cu amatorismul de la carma echipei! Inca 2-3 ani ramane Wenger, ma bag pe tenis pana atunci.

| T0T explică (pentru Drimmero):

Arsene Wenger nu mai e, dar Arsenal parcă e și mai la pământ. Cred că dacă nu spuneai de Wenger, era cel mai accurate răspuns.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Am avut partial dreptate, am mai adaugat totusi ca in 2-3 se va duce si s-a dus. Au trecut 4 ani jumate de cand am dat comentariul, ce repede trece timpul asta Dumnezeule. Totusi ca sa raspund mai pe subiect pot sa zic ca peste 5 ani o sa fiu cu 5 ani mai batran decat acum, cred ca si o familie a mea, gen sotie, copil, mai stii?

| T0T explică (pentru Drimmero):

Acum te gândești și la stabilitate, familie. Interesant.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Nu neaparat dar iau doar in calcul, iti dai seama ca as vrea ca evenimentele alea sa mai intarzie, poate pe la 33-34-35 sa ma gandesc, momentan e mega devreme si mai am multe in cap sa le fac.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Peste 10 ani, exact in ziua asta, sper sa fiu prin alta tara in vacanta, cheltuind banii pe care i-am luat din salariul meu, din domeniul in care o sa activez. De altfel, as vrea sa primesc bani si din alte surse ( afacere, alea laughing )

| T0T explică (pentru DoarBogdan):

Ai mai mulți bani acum motane? Tot la asta te gândești?

| DoarBogdan a răspuns (pentru T0T):

Hai ca... meriti un pahar de ce vrei tu pentru asta laughing

Da, pot spune ca stau mai bine ca atunci. Si partea cu alte surse... da, tot la asta ma gandesc si sper sa ajung acolo curand.

Insa as mai adauga unele lucruri thinking

| T0T explică (pentru DoarBogdan):

Ce ai mai adăuga?

| DoarBogdan a răspuns (pentru T0T):

Sau mai bine "as schimba", ceea ce nu am scris acolo, dar sigur la asta m-am gandit atunci.

Castigi bani, cheltui bani, castigi iar bani, iar cheltui bani, ne invartim dupa niste lucruri pe care le vrem, pierzand alte lucruri, timp, resurse, bani, amintiri...
Totul este un cerc, o cursa, pe care as vrea sa o constientizez mereu.

Indiferent de ce o sa fac, as vrea sa fiu constient de fiecare moment, pentru ca acestea conteaza, indiferent ca lucrez la ceva, indiferent ca stau si ma uit pe fereastra.

| T0T explică (pentru DoarBogdan):

Ai devenit mai profund.

| T0T explică:

A trecut aproape jumătate de timp de când am pus întrebarea și până la punctul final (propus meditării în cadrul întrebării). Sunt curios dacă cei care au răspuns au aceleași concepții. Mai sunt 5 ani. Oare s-au apropiat ei de ceea ce credeau sau s-au îndepărtat de ceea ce sunt? Mai multe în episodul următor!

| Mădă0611 a răspuns:

Eu nu cred ca o sa traiesc atat, si nici nu vreau, deja scârţâi laughing si spitalele sunt scarboase ca sa ma duc sa ma repar.

| T0T explică (pentru Mădă0611):

Dacă îmi amintesc o să te întreb atunci dacă ești bine, sper să fii. Baftă!

| T0T explică (pentru Mădă0611):

Cum stai cu sănătatea?

| Mădă0611 a răspuns (pentru T0T):

N-au trecut 10 ani.
Tot mai bine. laughing Sunt napo-biscu-vegetariana (un fel de ovo-lacto-vegetariana, dar mananc biscuti si napolitane, care contin oua si lapte, altfel nu consum asa ceva), si bag de seama ca s-au remediat unele defectiuni. Tu?

| T0T explică (pentru Mădă0611):

Știu. E doar ceva „între" ca să văd dacă v-ați apropiat de ce ați spus sau din contră (că pe unii poate nu vă mai găsesc atunci sau nu voi mai fi eu). Probabil o să întreb și când se fac 10 ani. Eu nu m-am abătut prea mult de la ce am spus înainte.

| Doub a răspuns:

Cu soţul meu minunat în Teneeriiifeeeee.

| T0T explică (pentru Doub):

Ai ajuns acolo?

| RainmakerX a răspuns:

Peste 10 ani cred ca o sa am un job IT related, un loc al meu si o logodnica laughing

Mai mult de atat habar n-am tongue
Imi plac surprizele :'>

| T0T explică (pentru RainmakerX):

Ți-ai cunoscut logodnica? Cum merge cu IT-ul?

| R0R0 a răspuns:

Ma vad la casa mea, fericita.

| T0T explică (pentru R0R0):

Ce optimistă ești, sper să ai dreptate.winking

| R0R0 a răspuns (pentru T0T):

Tu cum te vezi, pesimistule?

| T0T explică (pentru R0R0):

Ai văzut răspunsul meu dinainte.

| R0R0 a răspuns (pentru T0T):

Nu am mintit cand te-am facut pesimist.
De ce singur?

| T0T explică (pentru R0R0):

Pur și simplu, numai eu știu ce e în mintea mea. XD

| R0R0 a răspuns (pentru T0T):

Off,offf

| T0T explică (pentru R0R0):

Să zicem că viața e imprevizibilă tongue

| R0R0 a răspuns (pentru T0T):

Știu...

| T0T explică (pentru R0R0):

Ești la casa ta? Măcar fericită?

| syd a răspuns:

Ceva difuz. as vrea sa am niste pedale faine pentru chitara mea si un bmw din '70-'80. in teorie ar trebui sa imi fi dat doctoratu in automatica

| syd a răspuns (pentru syd):

Calculatoare*, nu automatica

| T0T explică (pentru syd):

Ai început doctoratul? Nu e atât de simplu, deci bănuiesc că măcar ești foarte aproape de începerea sa dacă nu l-ai început.

| Aberdeen a răspuns:

Daa, peste 10 ani voi sta pe un scaun poleit cu aur în timp ce mă voi abține să nu râd la acest răspuns. Vezi ce premoniții!
Oricum, mă văd călătorind continuu, cu o mapă de arhitect după mine și o carte în cealaltă mână. Și plină de... gratitudine! laughing

| T0T explică (pentru Aberdeen):

Sper ca așa să fie happy Și sper să îți amintești de întrebarea mea. laughing Baftă, aștept răspunsuri din partea voastră peste 10 ani laughing Pff iar sunt și voi fi nostalgic. Nici nu mă aștept la prea multe răspunsuri. sad

| Aberdeen a răspuns (pentru T0T):

Dacă o puneai și tu la categoria „Religie", primeai peste puțin 60 de răspunsuri!

| T0T explică (pentru Aberdeen):

Ai început călătoria? Dar scaunul îl ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu cum voi fi sau ce voi face mâine, d-apăi peste 10 ani.

| T0T explică (pentru anonim_4396):

My point, totuși mi-ar fi plăcut să spui ceva și să revezi asta în viitor, ar fi fost interesant.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu știu dacă ai observat răspunsul meu la întrebarea lui Geanin în legătură cu ce ai alege... între 40 ani/100 ani. Acolo se află răspunsul cel mai probabil ^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O ratata, am inceput deja cursurile.

| DeathOfDreams a răspuns:

O să fiu un arhitect excepțional

Peste 10 ani o să răspund cu un "am reușit" laughing

| T0T explică (pentru DeathOfDreams):

Sper. Cam multă lume vrea să devină arhitect.

| DeathOfDreams a răspuns (pentru T0T):

De fapt, oscilez între informatică și arhitectură, dar a doua mă atrage puțin mai mult.
O să-ți spun atunci ce am hotărât, în cele din urmă laughing

| T0T explică (pentru DeathOfDreams):

Și mie îmi place informatica. Baftă!

| DeathOfDreams a răspuns (pentru T0T):

Mulțumesc. Unde te vezi tu, peste 10 ani?

| T0T explică (pentru DeathOfDreams):

Sincer nu mă văd mai niciunde. Poate stând singur, având un job plictisitor(dacă l-aș avea și pe ăla) și încercând să supraviețuiesc.

| DeathOfDreams a răspuns (pentru T0T):

De ce atât pesimism?

| T0T explică (pentru DeathOfDreams):

Așa am fost mereu și mereu m-am gândit la ce e mai rău. Nici nu prea am avut motive să mă gândesc la ceva minunat. Orice se poate pierde în orice clipă și chiar dacă am acel ceva sunt îngrijorat deseori că l-aș putea pierde. Pur și simplu viața mi se pare inabordabilă...Nu știi dacă ai reușit să o cucerești și chiar dacă te face să crezi asta, oricând îți poate da peste nas. Poate nu ar trebui să fiu așa dar mai bine să mă aștept la asta, șocul ar fi mult mai insuportabil dacă mereu aș gândi pozitiv și aș crede că e și va rămâne bine, cred. Dacă nu am cheia, nu pot deschide ușa spre viitor. Mereu am fost lipsit de motivație și mereu am știut că îmi lipsește ceva. Pff, sper să apuc să citesc astea peste 10 ani și să îmi amintesc. Mereu mă cuprinde nostalgia, nu vreau să știu cum mă va cuprinde peste 10 ani dacă îmi amintesc și va mai exista site-ul, contul și întrebarea. Ce e drept chiar și site-ul ăsta face parte din mine, dar peste 10 ani poate nici nu prea îmi voi aminti de nimic. Uneori mă sperie ce aș pute deveni și cum aș putea evolua.

| DeathOfDreams a răspuns (pentru T0T):

Cred că cel mai bine e să fi realist. Să vezi și partea plină a paharului, dar și pe cea întunecată. Pui accept pe cea din urmă și o iei ca pe o posibilitate. Așa că oarecum, te aștepți la asta și dezamăgirile sau surprizele nu-s prezente.
Și totuși, te înțeleg. Gândindu-te la ce e mai rău, iar atunci când dispui de ceva ce te face fericit, te gândești întruna dacă o să-l pierzi.
Poate că gândești totuși prea mult.
Ești atât de obișnuit să pierzi încât te miră când ai acel ceva, dar n-ar trebui să fie așa.
N-ar trebui să te gândești atât de mult la viitor, sau la trecut.
Cel puțin, nu în măsura în care să îngădui prezentului să-ți fie afectat.
Dar înțeleg.
Trecutul te face depresiv, viitorul îți dă o anxietate iar prezentul e prea întunecat și greu de trăit.

Multora le lipsesc o grămadă.
Alții n-au aproape nimic.
Important e să nu te pierzi pe tine însuți.

Sper ca peste 10 ani, când sigur va mai fi încă site-ul ăsta, să te uiți peste întrebarea asta și să-mi răspunzi cu "Am un job mișto și o prietenă calumea. Și cel mai presus, sunt fericit"

| T0T explică (pentru DeathOfDreams):

Pe o parte ai dreptate, pe o parte nu, în ceea ce mă privește. Nu vreau să detaliez prea mult sau să explic prea mult aici deci oricum merci pentru cuvintele astea. Baftă în viață!

| DeathOfDreams a răspuns (pentru T0T):

Baftă și ție!

| T0T explică (pentru DeathOfDreams):

Merci.

| DoarBogdan a răspuns (pentru DeathOfDreams):

Parca ziceai informatica...

| T0T explică (pentru DeathOfDreams):

Sper că te-ai apropiat. Poate ești chiar acolo acum?