| Aurelia a întrebat:

Ce credeti ca simbolizeaza porumbeii? De ce?

Răspuns Câştigător
| imortal a răspuns:

Desigur daca sunt albi "vesnica" pace, asta e data de cand era mamaia lu Iulius Cezar copila sau Speranta de cand a trimis Noe porumbelul alb sa vina cu crenguta de maslin in cioc in "speranta" ca mai exista pamant...pentru unii victorie adica pentru columbofili (asta daca termina pe locu 1) si cum a zis sensei foarte tare o extraordinara ciulama...winking

8 răspunsuri:
| Kidu a răspuns:

Puritate, liniste, pacehappy
Astea sunt sentimentele pe care mi le inspira mie porumbelulhappy

| M4RK a răspuns:

Pacea, speranta, linistea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciulama desigur laughing

| daniDeeDee a răspuns:

Porumbelul alb simbolizeaza pace & love.

| Puppet a răspuns:

Peacelove struck

| juniper a răspuns:

Pace, armonie, liniste.

| Amelia87 a răspuns:

Simbolizeaza fidelitatea si pacea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca bunatatea si pacea sunt simbolurile porumbeilor deoarece pacea ne-o aduc in suflet iar bunatatea o poarta ei in suflet