| With0utName a întrebat:

Ce culori trebuie sa amestec ca sa iasa mov?

5 răspunsuri:
| contvechiidc a răspuns:

Pentru a iesi mov amsteci rosu si albastru happy sper ca am fost de ajutor bye bye

bey; x

| superdorex a răspuns:

Combinatia pentru mov(violet) e fifty-fifty: jumatate rosu, jumatate albastru. Asigura-te ca pensulele si apa sunt curate, si, in cazul in care folosesti acuarela, ca pigmentii sunt curati (spala-i putin sub robinet). La fel, daca folosesti o paleta, curat-o si pe aceea. Daca nici dupa ce faci asta nu obtii violet, atunci trebuie sa iti cumperi alte culori. Incearca niste acuarele Pelikan, sunt foarte bune.

NOname
| NOname a răspuns:

Ca să iasă violet (mov), trebuie să amesteci roșu cu albastru.

| Ryana_Andrada_1979 a răspuns:

Pentru a ieși mov trebuie amestecat : roșu cu albastru și cu puțin verde dacă dorești sa fie movul mai închis.

| Kem_Mary_1991 a răspuns:

Dacă am vopsea roz ce culoare trebuie sa pun sa iasă mov lila