| costinRO123 a întrebat:

Ce este un Deja Vu

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.eva.ro/......37528.html
O seara buna:)

| Ibrahimovic a răspuns:

Tradus "mot-a-mot" inseamna "deja vazut", altfel spus, ceva ce ti s-a mai intamplat, ceva ce ai mai trait/vazut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De exemplu,stand de vorba cu cineva,cunscut sau necunoscut, deodata ti se pare ca parca ai ai intretinut aceasta discutie cu acea persoana candva, exact acea discutie, in acelasi loc, la fel imbracati etc. Cam asa se explica senzatia de deja vu.

| Danişor a răspuns:

Salut! Deja vazut. E ca si cum ai mai fi trait odata exact aceleasi momente. Te simti ciudat, parca ai fi visat inainte sa se intample lucrul respectiv, cam asta este. Si eu am destul de des deja vu- uri, dar nu neaparat cu momente importante. Poate fi si cand intra un client in magazin, cum arata si ce spune, sau orice altceva de genul. La mine un deja vu dureaza maxim 15 secunde, e ca un flashl, dar stiu ce traiesc chiar in acele momente ( faptul ca am un deja vu - nu imi dau seama mai tarziu, sau din astea )! Sper sa iti fie de folos, sau sa intelegi ce si cum...

| 1cristian1990 a răspuns:

E un sentiment sau o imagine din lumea reala ( prezent ) despre care ai impresia ca l-ai mai trait odata, ti se pare foarte cunoscut! Sau ti neaparat sa te duci intr-un loc anume de parca l-ai cunoaste! Asta ar avea legatura si cu faptul ca iti amintesti din vietile anterioare ceva si subconstientul tau ti-l reveleaza acum in viata aceasta! Alta explicatie nu am, sau poate hormonii tai de fericire sunt in extaz si te simti sa de bine incat ai impresia ca esti acasa tongue

| papyterier a răspuns:

Deja vu este senzatia ca ai mai trait odata ceva, de genul"Parca am mai experimentat odata acesta situatie". Sper ca te-am ajutat.