Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2712824intrebari
Ultimele intrebari
StarShinerS
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
30 Iul
SATI 258.066AFISARI
113.794VIZITE
94.670V. UNICI
24 Decembrie 2009
rosse99 intreaba:

Ce faci cand te plictisesti ?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    24 Decembrie 2009 18:44
    Slavic a răspuns:

Bună.

Stau pe net, vb cu cineva cind mi-e greu pe suflet, mă dau cu skate, bicicleta, îi inervez pe poliţişti laughing

Pa, pa.

• 119 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • |< <
    1 - 29 (din 120)
    > >|
  • 24 Decembrie 2009 19:56
    Arthur a răspuns:
    Buna.
    Cand incep sa ma plictisesc, am niste pozitii yoga pe care le aplic.
    Pa, pa. rolling on the floor

• 10 Martie 2011 08:33
    Mαяíííα a răspuns:
    Logic gandind cand te plictisesti nu poti face altceva decat...te plictisesti! ar trebui sa formulezi altfel intrebarea...
  • 24 Decembrie 2009 19:40
    Ellena a răspuns:
    Pai stau pe net, vorbesc la telefon, citesc ceva, ma uit la tv, chem prietenele pe la mine iesim afara.sunt atatea de facut.mai rar mă plictisesc, dar asta e.
  • 24 Decembrie 2009 19:18
    crizantema a răspuns:
    De obicei ma plictisesc si mai tare...pe urma ma ia lenea si apoi intr-un final adorm, o patesc mai ales la scoala. Tin minte ca eram la sf clasei a 10 si diriga ne vorbea de sferele nu stiu cui, cu habar nu am ce axe si ce simboluri si semnificatii in poezia Luceafarul a lui M. Eminescu, si pur si simplu din plictiseala am dat in lene si pe urma am adormit si am dat sa cad de pe scaun cu profa in fata meablushing jenant...
  • 7 Februarie 2011 19:17
    Deea_4341 a răspuns:
    Pai cine se plictiseste poate incerca ceva cum ar fi:
    1.Citeste sau scrie o poveste/poezie/carte;
    2.Asculta muzica preferata la casti si o sa-ti placa;
    3.Intra pe YouTube si vezi videoclipurile preferate, videoclipuri funny sau muzica etc.;
    4. Vorbesti pe mess cu prieteni sau colegi;
    5.Intri pe TPU si mai scrii raspunsuri;
    6.Canta melodii si invata-le.

Cam atat nu mai imi vin in minte, funda?
  • 23 Martie 2011 17:19
    ÐÿÅ a răspuns:
    Hm...pai eu ma uit la pozele lui Justin Bieber love struck, ascult muzica luibig grin
  • 6 Iunie 2011 15:32
    Flaviius87 a răspuns:
    Cand incep sa ma plictisesc, intru si mai scriu ceva pe blogul meu. urmatoarea tema este: "ce fac cand ma plictisesc?"
    il poti gasi aici! :
    http://trebuie-sa-asculti.blogspot.com/
  • 5 Octombrie 2010 19:11
    Deeaa a răspuns:
    Pai eu nu prea ma plicti BYE
  • 11 Iunie 2010 12:53
    DdDdde a răspuns:
    Pai...imi iau ceva de rontait si ma uit la tv, citesc o carte, ma uit pe o revista, imi fac curat in camera, intru pe net si ma uit pe youtube la viata cu louie sau mesaje de dincolo sau copiii de la 402 sau simsala grimm sau eventual ascult muzica tare si dansez sau ma uit in sifonier si ma imbrac cu hainele care imi plac sau nu si le combin sau ma uit pe hi6 si rad de altiirolling on the floor (cam urat da imi place)laughing
  • 27 Iunie 2011 20:31
    Fatayou a răspuns:
    Intra in tot velul de jocuri.
    daca esti baiat un exemplu de joc:
    metin2 romana
    daca esti fata poti intra pe:
    wowcrasck.
  • 28 Aprilie 2011 23:58
    iuli112 a răspuns:
    Cateva solutii pentru plictiseala...
    1. iti iei o sticla mare mare mare mare de coca cola apoi ceva de rontait.
    2. daca prietenii tai nu sunt dispusi si esti in casa te uiti la un film dormi mananci bei cola alergi faci sport in casa te joci cu catelul tipi pe geam. fumezi o tigare si apoi.dormi iar.
    3. afar daca sunteti 2 perfect il stresezi pe al apana turbeaza si te laerga sa te bate si fugi (faci si sport si pierzi plictiseala) big grin daca sunteti mai multi ii sacai pe toti pana pleaca acasa si te duci dormi o ora si ii chemi iar si afli ca sau strans fara tine :d. si te certic u eii te bati si gata ziua.
    4. incerci in pat sa faci anumite lucruri saritul, pozitii cat mia incomode, te lingi la subreat.
  • 2 Februarie 2011 16:16
    BluezZzz a răspuns:
    Stai ca un belfer pe canapea iei pisoiu te uiti la tv, injuri pna te plictisesti si de asta apoi faci wrestlnig cu pisoiu!laughing
  • 28 Mai 2011 19:20
    roxanik_5050 a răspuns:
    Eu cand ma plictisesc ma duc prin gradina ma urc prin copaci fac poze, imi rup gatu(sarind din copaci) si enervez lumea care este cu mine->mai exact pe amica mea...cam asta fac eu...
  • 24 Mai 2011 20:11
    Peentusk a răspuns:
    Eu am un obicei...cand nu am ce face stau pe pat, daca nu, sub el, si ascult muzicaa. house, straina, electro house, club orice care sa te trezeasca. cateodata fac origami sau ies in oras cu pretenii (dar asta in weekend) altceva... poti incerca sati rozi unghiile big grin:devil)
  • 11 Iulie 2011 22:03
    edysoru111 a răspuns:
    Intru pe KaraokeParty.com si cant Alehandro xD
  • 9 Aprilie 2013 17:02
    Carmen100 a răspuns:
    Sall!big grin Poti sa:
    -scrii poezii amuzante
    -sa te uiti la un film
    -sa te joci cu prietenii(sau sa te intalnesti cu ei)
    -sa vorbesti la telefon cu ei
    -sa faci farse la telefon
    -sa te joci cu acuarelele ( gen sa te manjesti pe maini si apoi sa le pui pe o foaie)
    -sa te joci pe telefon
    -sa te joci cu sora/fratele (daca ai)
    -sa sari coarda
    -sa desenezi chestii amuzante pe o foaie
    -sa iti faci poze amuzante
    -sa iti faci cont pe conquiztador( e f tare)
    -sa intri pe facebook(daca ai)
    -sa iti faci unghiile
    -sa iti faci parul(incerarca coafuri la nimereala, eu am gasit o gramada)
    -sa faci parada modei cu hainele parintzilor
    -sa iei tocurile mamei si sa te plimbi prin casa
    -sa iei 2 suluri de hartie si sa te "imbraci" cu ea
    -sa faci origami
    -sa faci "retete" (gen o lingura de otet. doua linguri de scortisoara, patru linguri de faina etc.)
    -sa te uiti la filmulete amuzante
    -sa cauti haine sau pantofi pe net
    -sa faci karaoke (chiar daca nu ai voce)
    -sa dansezi
    -sa cautzi poze amuzante
    -sa raspunzi la intrebari pe TPU
    -sa strivesti muste
    -sa cauti povesti de groaza
    -sa te uiti la poze(si pe net si in albumul foto)Mergi la un picnic impreuna cu amicii.
    - Scrie-i o scrisoare unui bun prieten aflat la mare distanta de tine.Messengerul, emaiului si telefonul nu iti permite intotdeuna sa te deschizi si sa comunici asa cum ti-ai dori.
    - Perfectioneaza-ti abilitatile de fotograf.
    - Pregateste un pranz sau o cina pentru familia ta sau amicii tai.
    - Scrie o poezie (sau mai multe).
    - Deseneaza ori picteaza intr-un parc sau un alt loc pitoresc.
    - Mergi intr-o tabara.
    - Fa o vizita la tara, eventual la bunici.
    - Incepe sa scrii un jurnal in care sa consemnezi ceea ce faci dar si gandurile ori sentimentele tale intime.
    - Organizeaza impreuna cu prietenii o formatie de rock, folk, punk, gothic sau orice alt fel de muzica.
    - Inventeaza un nou tip de sandwich.
    - Plimba-te printr-un parc, o padure si gaseste 10 tipuri diferite de flori sau incepe sa iti faci...
  • 24 Decembrie 2009 19:02
    Raspuns anonim:
    Bună.
    Asta este una din marile mele probleme, nu mă plictisesc.
    Pa, pa.
  • 25 Decembrie 2009 07:26
    Raspuns anonim:
    Daca prietenii nu sunt disponibili ies prin oras si vad eu cu cine stau thinking
  • 25 Decembrie 2009 18:21
    Raspuns anonim:
    Cand ma plicitsesc, imi iau sticla de cola langa mine, intru pe net, deschid messu, intru pe TPU, apoi pe remi-online, ascult muzica la greu si mai vizionez un film sau ma bucur de cititul unei cartiwinking
  • 25 Decembrie 2009 18:37
    Raspuns anonim:
    Pai... ma plicitisesc de plictiseala si apoi...

ps: Pa, pa. ---> e Retardare!
  • 19 Februarie 2010 17:50
    Raspuns anonim:
    Hm...sun pe cineva si intreb daca ne puntem intalni, trimit sms, incep sa citesc o carte, fac glume cu colega de banca, ud florile, dau cu aspiratorul, fac ordine in dulapul cu haine sau in sertare, fac baie, dau cu lac pe unghii, caut ceva ce-mi pla ce la tv etchappy:*
  • 5 Martie 2010 14:46
    Raspuns anonim:
    Buna! cand ma plictisesc ma uit la tv si vad c e p acolo si daca nu e ma uit la un film pe pc! Pa, Pa!
  • 5 Martie 2010 14:57
    Raspuns anonim:
    Stresez si pe ceilalti de langa minehappy
  • 10 Aprilie 2010 11:21
    Raspuns anonim:
    Pai ma uit la tv ma joc cu prieteni dar taca nu e curent ma joc daca nu e curent si n-am si cu cine sa ma joc sar cu parasuta
  • 6 Mai 2010 20:43
    Raspuns anonim:
    Eu cand ma plictisesc ies pe afara
  • 14 Mai 2010 14:32
    Raspuns anonim:
    Mananca
  • 11 Iunie 2010 12:35
    Raspuns anonim:
    De obicei cand ma plictisesc mananc.laughing
  • 21 Iunie 2010 14:03
    Raspuns anonim:
    1. Lucruri pe care poti sa le faci fara sa ai nevoie de nimic

Clipeste des si dupa inchide ochii strans, pentru a avea parte de un adevarat spectacol de lumini. (Timp de amuzament: 1-5 minute).

Vei vedea o multime de bilute, stelute si dungi de lumina. Incearca sa gasesti forme cunoscute. Poate subconstientul incearca sa iti trimita un mesaj. Poate acesta este "trimite toti banii tai catre Urban 75", cei care te sfatuiesc cum sa te distrezi.

Incearca sa nu vorbesti despre pinguini. (Timp de amuzament: 1-5 minute)

Sa faci asta este destul de greu, pentru ca incercand prea mult sa eviti un subiect, ajungi sa te gandesti tot la el. Iar daca nu incerci deloc, atunci clar nu vei putea evita subiectul.

Foloseste-ti puterea secreta a mintii (Timp de amuzament: 5-10 minute)

Alege un trecator si foloseste-ti puterea secreta a mintii pentru a-l determina sa faca ce vrei. De exemplu, sa isi scape plasa, sau sa se loveasca de cineva. Legile probabilitatii spun ca mai devreme sau mai tarziu, una dintre "poruncile" tale tot se va indeplini. Asa ca te poti convinge ca esti un supererou, si iti poti folosi timpul pentru a-ti incerca "puterile".

Scarpina-te (Timp de amuzament: 1-3 minute)

Hai, scarpina-te! Chiar daca nu te mananca nimic. Nu-i asa ca se simte bine?

Da note trecatorilor (Timp de amuzament: 10-15 minute)

Da in secret trecatorilor note de la 1 la 10, iar pe masura ce trec, fa-le o critica in ceea ce priveste stilul de imbracaminte, tunsoarea sau pantofii.

Repeta un cuvant pana cand isi pierde intelesul (Timp de amuzament: 1-3 minute)

Alege un cuvant la nimereala si spune-l cu voce tare pana cand devine o insiruire de sunete fara sens.

Ciupeste-te (Timp de amuzament: 1-3 minute)

Ce este durerea? Ce este neplacut? Nu, nu e nimic fizic - totul este in mintea ta. In plus, dupa ce o sa te ciupesti un timp, vrei prefera sa te plictisesti decat sa te mai doara ceva.

2. Lucruri pe care sa le faci cand ai ceva la indemana

Vezi ce este...
  • 24 Iunie 2010 22:45
    Raspuns anonim:
    Buna big grin
    Pai ai putea sa askulti muzicaa de exemplu cu Justin Bieber, sa te uiti la poze cu Justin Bieber...Ai sa vezi ca daca te uiti la el o sa iti placa la nebunie, la fel ca minewinking
    Pa pa wave
  • |< <
    1 - 29 (din 120)
    > >|