| anonim_4396 a întrebat:

Ce fel de oameni se inroleaza in armata? Psihopatii pot intra in armata?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Soldatul ideal nu poate fi decat psihopat, pentru ca trebuie sa omoare fara sa clipeasca si fara sa simta nimic.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru sublime89):

Nu neaparat, si sociopat e destul. Trebuie sa fii intr-o anumita masura asa sa poti ucide pe cineva. Nu trebuie neaparat sa te bucuri de ucidere, ci doar sa nu iti pese. Nu crezi?

| sublime89 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Posibil.

14 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Nu stiu cu exactitate, dar in armata intra cei care au urmat liceul militar in general.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca sa ajungi sa lucrezi in armata, in primul rand trebuie sa treci probele (fizice, psihice, si ce-o mai fi). Apoi, mergi in stagiul de pregatire de 2-3 luni sau cat era, intr-o unitate precum cea de la Caracal.
Cunosc ceva militari... Depinde ce intelegi prin psihopati, dar stiu un caporal care umbla mort de beat tot timpul, dar plutonul lui e cel mai bun (betivi de-a lui). In Afganistan a fost decorat in mai multe randuri de americani... E genul 'psihopat', in sensul ca e obsedat de armata, dar desi pare un betiv, e foarte matur, si nu greseste, mai ales in materie de decizii.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Inainte de toate trebuie facut liceul militar si pentru a intra acolo trebuie sa dai niste probe, si psihologicul. SI nu cred ca un psihopat o sa treaca psihologicul...

| UnBroken2016 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Sa o crezi tu pe aia laughing. In general sociopatii si psihopatii sunt oameni foarte inteligenti care manipuleaza foarte usor masele de prosti din jurul lor.

| DoarBogdan a răspuns (pentru UnBroken2016):

La asta nu m-am gandit...
Chiar asa de... previzibile sunt acele teste?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Uita-te la Dexter laughing. Daca un copilas mic stie sa spuna contrariul (pentru ca asa i s-a spus sa zica ) la ce vrea de fapt, imagineaza-ti un adult in toata regula care e foarte inteligent.

| DoarBogdan a răspuns (pentru UnBroken2016):

Eu sunt uimit cum am trecut prima sesiune stand pe TPU... laughing

| Florentina9210 a răspuns:

DA! Pot intra...

| alexandrualind a răspuns:

Nu pot intra in armata.

| justadream94 a răspuns:

Nu..nu se pot inrola.Trec prin niste teste destul de dure.

Sa fii soldat nu inseamna sa omori fara sens. Inseamna sa iti aperi tara, familia.

| anonim_4396 explică (pentru justadream94):

Foarte corect, poate inteleg si oligofrenii de mai sus ca a ucide nu inseamna sa fii psihopat atat timp cat o faci pentru aparare. Dobitoci.

| justadream94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multi vorbesc fara sa stie si prea putini cunosc istoria..prea putin stiu cum si de ce au luptat bunicii nostri, prea putini stiu cat au luptat, cu cata daruire si cate viet s-au pierdut pentru ca noi sa putem trai liberi, sa putem vota sau sa ne pastram identiatea..pacat de situatia in care se afla Romania..Totusi speram la mai bine!