| MihaelaCioplea a întrebat:

Ce fel de om este acela care crede ca o persoana e nebuna pentru ca nu s-a casatorit pana la 40 de ani?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este mai nebun decat acea persoana.Cel care a stat necasatorit pana la 40 nu inseamna ca este si singur.Pur si simplu nu vrea sa-si creeze obligatii.Dar relatii exista.Mai rau este daca chiar este SINGUR.Probleme de socializare.

| RainmakerX a răspuns:

Este acel gen de om traditionalist care traieste dupa principii invechite...
considera ca trebuie sa te casatoresti de la 20 de ani ca la 45 sa fie deja bunic si toate cele.
Este un om ce traieste dupa vechile principii, un om traditionalist, ca sa zicem asa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Hmm... o persoana cu o gandire limitata. Fiecare e liber sa faca ce vrea, cand si cu cine vrea. Nu cred ca spune ceva despre o persoana faptul ca are in buzunar un act care atesta ca e legat prin cordon ombilical (adica verigheta) de o persoana de sex diferit, pe care, pare-se, o iubeste si, la nevoie, o poarta in marsupiul imaginar. Mi se pare ca foarte multe cupluri o fac pentru ca asa trebuie, pentru ca asta ar fi pasul firesc, dupa o relatie de n zile/luni/ani.
Eu asociez casatoria, oarecum, cu tatuatul, pe trupulet, al numelui partenerei/partenerului. Dupa ce il faci, se scufunda tot, ca doar nu ne-o lasa Dumnezeu sa privim tatuajul ala fara sa ne dam seama cat de "isteti" am fost in momentul in care l-am facut.
Cred ca e posibil sa iti gasesti o persoana langa care sa iti doresti sa traiesti o vesnicie (si chiar sa se intample asta), fara sa fie neaparata nevoie sa te casatoresti. Simplu!

| L1feDRAIN a răspuns:

Nebun.

| neca a răspuns:

Patetic

| WarriorCat a răspuns:

Acel om de 40 de ani poate este crestin ''la maxim'' si nu accepta sa se culce cu altcineva ca ''e pacat''.

| LovelyA17 a răspuns:

Poate partenerul de viață a acelei persoane încă nu s-a născut big grin
E mai greu să găsești pe cineva potrivit acum, mulți se căsătoresc din cauza *banilor. E greu să ai încredere în cineva, să fii sigur că acea persoana nu te va dezamăgi. Nu ar trebui să judecăm oamenii înainte să-i cunoaștem.
Mulți se căsătoresc pentru că așa trebuie și că e ceva frumos, ce e cu adevărat frumos e să rămâi căsătorit. ))
Așa cred eu. așa văd eu.