| Karabatic a întrebat:

Ce film va place? Ce carte va place? Care este animalul preferat?(de ce?)
Ce luna a anului va place?(de ce?)
Ce ora a zilei va place?(de ce,sunt tare curos la intrebarea asta_
si ultima:Ce culoare a ochilor va place si de ce,cel mai bun, original si frumos raspuns la intrebari primeste funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filme și cărți îmi plac mai multe. Printre favorite se numără ''Blow'', ''Sherlock Holmes'' (cele clasice), ''The Shining'', ''American History X'' iar la cărți ''Enigma Otiliei'' (Călinescu), ''Baltagul'' (Mihail Sadoveanu), ''Testamentul Incasului'' (Karl May), toate cărțile lui Jack London și sir Arthur Conan Doyle, ''Insula misterioasă'' de Jules Verne, ''Un yankeu la curtea regelui Arthur''...
Luna mai. Vreme frumoasă, cireșe...
După ora 17:00-18:00, când se întunecă sau la ora 00:00. Iubesc noaptea.
Îmi plac în general ochii verzi, mixtură a galbenului cu albastru, combinație între căldură și mistic. Pentru mine, persoanele cu ochii verzi au ''un farmec în privire'', un fel de magie pozitivă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am uitat să menționez animalul preferat. Îmi plac drăgălășeniile mici și pufoase. Funcționează ca un instrument antistres adică mă calmează când am nevoie.

7 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Mi-a placut foarte mult filmul....mai, grea decizie, eu sunt un amator de filme sf si horror, as putea sa-ti spun o groaza care mi-au placut enorm, nu cred ca le pot pune pe multe unul mai presus de celalalt. Insa genul asta de filme n-are sentimentalism, psihologie etc. Sa zicem ca mi-a placut foarte mult Hugo.

Imi place seria Dune, nu e tocmai o carte sunt 6 in seria originala, inca una scrisa de fiul autorului original plus inca vreo 10, acum daca ar fi sa aleg o singura carte, desigur n-ar putea inlocui vreodata saga Dune, ar fi Arthur C Clarke - Sfarsitul copilariei.

Ca animal preferat, pisica. Nu-mi plac animalele care se ataseaza de cineva asa degeaba, se stie ca pisicile sunt tare mofturoase si nu-i usor sa le intri in gratii. In plus sunt foarte jucause si imi place cand torc si se incolacesc si dorm in brate.

Cred ca-mi place cel mai mult luna septembrie, sau cel putin inceputul toamnei. Imi place atmosfera aia cu o caldura moale, cu vant, ploaie moderata, copaci si plante care se coloreaza care mai de care mai interesant si cum mie nu-mi place nici caldura verii nici frigul iernii, inceputul de toamna e perfect.

Ce ora a zilei...10 seara cred, acu nu prea stiu de ce, se face mai liniste, ma uit la televizor, poate de-asta.

Imi plac ochii verzi sau verzi-albastri. Dar cel mai mult cei verzi, de un verde cat mai intens posibil.

| LadyLilith a răspuns:

Alien Quadrology e filmul meu preferat. cartea preferata Contele lui Monte Criste de Alexandre Dumas. Imi place luna mai cand nu e asa de caldura si m-am nascut in luna mai, atunci infloresc si lacramioarele. Imi place orice ora de la ora 19 pana la ora 24 pentru ca in aceste ore sunt cea mai activa si pot sa invat si sa fac orice. Imi plac ochii caprui pentru ca as vrea sa am si eu, dar din pacate sunt verzi.

| AirănMeidăn a răspuns:

Film, pai clar american psycho
carte... adam si eva de liviu rebreanu
animal preferat pisica pisica pisica
luna, iunie fiindca e foarte lejer la scoala si e sentimentul ala "whoa, vine vara, ce frumos e cerul, ce tarziu se intuneca, ce miros de transpiratie e pe tramvai, mor de cald, maine am scoala dar nu ma culc fiindca da, peste doua saptamani e gata scoala"
ora, cred ca 1-2 noaptea fiindca te simti asa cool ca ai stat asa tarziu. neh, poate pentru ca atunci am purtat unele dintre cele mai interesante discutii si am trait momente pe care nu o sa le uit toata viata. many tears such deep wow
culoarea ochilor, negru. de exemplu, mentalistii se uita foarte mult in ochii oamenilor ca sa vada cand li se dilata pupilele sau cand se micsoreaza si astfel fac mare parte din trucuri. iti dai seama ce greu e sa faca asta la o persoana cu ochi negri? probabil pe locul doi ar fi verzi fiindca arata asa pretty

| Deaad a răspuns:

1.Insidious
2.Stapanul inelelor
3.Cainele(pentru ca Lala cateaua, Rica ninica, vulpoiul coiul si lupul cucul--cainii mei)
4.Decembrie-pentru ca e iarna si frig
5.Nu stiu. Poate 7-8 seara sau 11-12 noaptea
6.Albastrii.Pentru ca da.

| doreal a răspuns:

Star wars, toate seriile.
Mandrie si prejudecata.
Toate animalele, dar ador cateii. Pentru ca sunt loiali si jucausi.
Noiembrie, undeva pe acolo. Pentru ca imi place toamna.
22:00-23:00 --> pentru ca mereu m-am simtit ca fiind eu, adevarata eu, la ora asta mereu.
ochii caprui, ca si a caprioarei, pentru ca imi da o stare de liniste.

| ălacumarfa a răspuns:

Film Now you see me
Carte (din nehotarare) Enciclopedia copiilor