| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ce ii trebuie omului sa duca o viata fericita?

Răspuns Câştigător
| Florentina9210 a răspuns:

Sanatate pe primul loc si dupa o familie buna!

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul daca ar avea de toate ar deveni depresiv de ce? pai lipsa unui scop ne determina sa devenim depresivi,nu vezi ca in tariile bogate se sinucid cei ma multi,omul are nevoie de o stare de normalitate de scopuri de ceva sal tina mereu in priza conectat la o iluzie,iluzia vieti,personal eu nu vad ce sens ar avea viata daca as avea de toate,nu ca prefer saracia dar parerea mea consider ca fara un scop intri in depresie,eu personal as vrea sa am sanatate,sa calatoresc in lume,sa invat cata mai multa stiinta,sa manc sanatos, sa fac sport, sa-i am pe cei dragi langa mine, sa am cate putin din toate, sa fac sex ocazional etc

| Doub a răspuns:

Dinero
money

iubireeee, asta îi trebuie

| Mayhem666 a răspuns:

Pai ii trebuie fericire, ca sa duca o viata fericita! Banuiesc si eu ca asta ar fi cam logic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După părerea mea, fericirea vine din interior. Dacă știi să te abții de la negativitate, dacă porți mereu zâmbetul pe buze și dacă știi să te bucuri de ceea ce ai, vei duce o viață fericită.
"Schimbând gândirea, îți schimbi viața."winking laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ocupație! Sa aibă activitate tot timpul, pentru mine asta contează cel mai mult.

| UzOm a răspuns:

O viață normală. Numai cum nu există ceva normal pe pământul ăsta, prefer să cred că doar moartea mai poate aduce fericirea.

| Tpuist a răspuns:

Fericire.

| xjkl a răspuns:

Aici nu poți generaliza, fiecare om are propriile motive care-l fac fericit.

| Divy a răspuns (pentru xjkl):

Pe tine ce te face fericită?

| xjkl a răspuns (pentru Divy):

Nimic.

| sommernacht a răspuns:

Inteligenta. Daca esti inteligent te mentii sanatos, te tii de munca si ai bani, nu duci o viata monotona deci esti si fericit.

| UzOm a răspuns (pentru sommernacht):

Știi cum se zice, nu? Că cei inteligenți sunt cei mai nefericiți, deoarece își dau seama cât de puține lucruri cunosc. În schimb "cei săraci cu duhul" sunt cei mai fericiți, deoarece se bucură din orice.

| sommernacht a răspuns (pentru UzOm):

Deja vorbim acum de genii care vad lumea cu alti ochi. Cand ajungi la un anumit nivel mai toate din jur ti se par fara simnficatie.

| UzOm a răspuns (pentru sommernacht):

Eu am generalizat când am vorbit despre inteligenți. A nu se bagă în aceeași oală cei care se cred sau sunt pe cale de devenire. Oricum, cei lipsiți de așa ceva sunt cei mai fericiți. Au mai puține pe suflet.