| nebuna12121 a întrebat:

Ce inseamna cand ti se bate ochiul stang?

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Zbaterea ochiului nu este intamplatoare. Traditia spune ca tresarirea ochiului stang aduce noroc la bani, in timp ce zbaterea ochiului drept va fi urmata de necazuri. In functie de ora la care se produce acest spasm, poti afla o mica particica din viitorul tau.
Mai multe aici:
http://www.cancan.ro/......01386.html
Pa,pa.

| Afãrinツ a răspuns (pentru drogh):

Uau mie numai cel stâng mi se zbate... o.o
Aduce ghinion, nu?

| nebuna12121 explică (pentru drogh):

Mersi mult! :* :*

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi ce spun superstițiile de pe www.elystar.ro
Pa, pa.

| Musique a răspuns:

Că ți se bate ochiul stâng, nimic altceva.

| Kaℓi a răspuns:

Inseamna ca esti obosita, sau stresata, sau ca ai deficit de minerale si apar spasme ale musculaturii din jurul ochiului. Spala-te cu apa rece, maseaza zona aia si o sa treaca... daca nu, du-te la medic.

| Wøodenpints a răspuns:

Că ai o problemă la ochiul stâng.
Oricine crede că înseamnă altceva ce nu ține de latura medicală, este un idiot.

| trancan a răspuns:

Atunci cand ti se zbate ochiul stang inseamna ca o sa se intample ceva rau.
Si stiu asta pentru ca, chiar mie mi s-a intamplat...

| Sandrita_Sandra_1991 a răspuns:

Ochiul stang e noroc la bani.in functie si de ora