| KillMePlease a întrebat:

Ce inseamna pentru voi fericirea?
Ce va face fericiti?

51 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

O sa fiu cat pot de scurt.
Fericirea este precum drogul perfect pentru un abstinent. Unii oameni nu pot trai fara iubire,alti nu pot trai fara adrenalina, Alti tanjesc dupa alt fel de fericire, oarecum interzisa. Fericirea pentru mine capata un alt fel de sens, pentru unii poate fi ceva banal, insa pentru mine familia inseamna fericire.Insa ramane doar la stadiul de vis happy De multe ori noi, oameni vedem doar partea goala a paharului, de ar fi sa o vedem fie si macar o data pe cea pe sfert plina.Am putea fi fericiti pentru clipele in care razele soarelui ne 'mangaie' calduros, mna destul cu asta devin prea sentimental, pe scurt cam asta e tot ce imi trece prin cap(sau nu?)

| KillMePlease explică (pentru Liviu):

Mie imi place totusi cum pentru fiecare e ceva diferit chiar daca aparent spun unele lucruri comune, fiecare le percepe altfel. happy

| RAY a răspuns:

Cand ai sanatate, banii, iubire eu cred ca esti fericit

| Doub a răspuns:

Iubirea si pacea sufleteasca.thinking

| Duucu a răspuns:

Fericirea sunt oamenii din jurul tau si realizarile tale, nimic mai mult si nimic mai putin.

| Croampa a răspuns:

Pe mine " ma face fericit" : mancarea, animele si muzica rock!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fericirea este, pentru mine sentimentul care ma face sa uit de neliniste, de griji, de viata stupida pe care o traiesc.
Ma face fericita muzica, animelele, si desenatul. Chestii stupide pentru altii.
Si....chiar ma simt fericita cand stau la T/A, pentru ca e singurul loc unde sunt eu cea reala.

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Acum mi-am dat seama de ceva...
happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

De ce?

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Ca esti mult mai deschisa decat credeam. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

Uh...uneori simt si eu nevoia sa vorbesc.

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Ihh...
De ce consideri ca ai o viata *citez*,, stupida''?

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

Pentru ca acum ceva timp, eram jignita de colegi, prea sensibila, si batjocorita. si toate acestea m-au facut sa nu mai fiu o persoana buna, la exterior. Vreau sa ma remarc, ca un om rece, pentru ca oamenii buni sunt considerati prosti, batjocoriti, si ceilalti profita de ei. Multe "prietene" au profitat de bunatatea mea. Pe una am ajutat-o si cu bani si plus ca-i cumparam in fiecare zii cate ceva de la magazin, si acum ce-mi zice? Ca sunt proasta, face pe desteapta cu mine, cu toate ca mereu copiaza de la mine la teste. Si alte motive personale.
Uhh, frate.te bat la cap cu tampenii. ignmora.

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Pfff...Chestiile astea mi se intampla sie mie si nu o zic doar ca sa te simti mai bine sau ceva. Nu ma bati la cap cu nimic.Stiu foarte bine cum te simti in situatii de astea tinand cont ca trec prin asta destul de des...sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

Sper sa nu mai patesti asta...nu as vrea sa mai fie si alti oameni pe urma carora sa se profite.

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

E imposibil sa nu mai patesc...
Dar ar fi bine ca tu sa nu mai patesti ca din cate am vazut nu meriti asta. sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

Mersi. Esti o companie placuta amica happy
Cu toate relele din viata...trebuie sa fim puternice si sa trecem peste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi aduc aminte de un profesor de matematica care spunea ca exista 2 sau 3 feluri de a reusi in viata dar nu imi aduc aminte decat unul singur si anume sa nu ai incredere in nimeni. Daca stai sa te gandesti, avea dreptate adica niciodata nu stii cand poti fi tradat chiar si de persoanele apropiate.
Si eu le cer bani la colegii mei dar o fac pentru ca ei au mai multi si oricum ii cheltuiesc pe toate prostiile.De 8 martie i-au luat profesoarei de romana un buchet de flori de 70 lei.N-as da eu atatia bani nici pentru maica-mea dar pentru cineva care nu se zgarceste sa dea 4.

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Da.In ultimele saptamani am trecut prin niste situatii... urate si tot ce imi venea in minte era: la anul o sa fie mai bine, oamenii rai nu stiu ce, trebuie' sa fiu buna cu toti, bla bla...Si nu stiu ce sa fac. Sa continui sa cred ca va fi bine si apoi sa fiu dezamagita caci va fi rau sau sa cred ca va fi rau si apoi sa am o supriza cand voi vedea ca a fost bine.Da, stiu. Nu are logica ce am zis laughing Multumesc pentru compliment. Si tu la fel. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate...pana la urma, singur te nasti, singur mori. Prietenii te-ar trada pentru a-ti lua locul in socieate. Eu nu ma consider un astfel de om...mai sunt si oameni buni, care trebuie descoperiti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

"mereu optimista, si o luptatoare" Asta imi spun cand ma simt...cum ma simt... tot raul spre bine. E imposibil sa nu se intoarca binele facut si asupra noastra.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e, nu poti sa te descotorosesti de oameni fiindca ei reprezinta o mare parte a fericirii tale (ca sa fac referire si la intrebare) dar trebuie sa fii atent pe cine alegi sa-ti fie alaturi deoarece dezamagirea ar putea fi chiar mai mare decat fericirea pe care ti-au oferit-o.

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Nu pricep de ce oamenii rai sunt sus si ii fac pe cei buni sa se simti cum nu ar trebui.
Nu inteleg sensul... Poate se intampla cu un motiv. Pentru ca oamenii buni sa devina mai puternici intrecandui pe cei rai (prin bunatate sa ajunga sus)
Nu mai inteleg nimic. De atat timp de cand adorm noaptea gandindu-ma la asta mi-au venit mii de teorii prin mine, dar nici una nu s-a dovedit a fi corecta pana acum. Sunt bulversata laughing Dar totusi consider ca am reusit sa ma controlez destul de bine atunci cand am treecut prin situatii sub orice critica. Si de atunci am devenit mult mai puernica si nu imi mai arat slabiciunea in fata oricui.Dar tot simt ca am ceva ...Care ma nelinisteste...Probabil am zis o porcarie care nu merita citita.Scuze pentru astalaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu te consideri o persoana de incredere?
Imi formez o idee buna despre tine. Dar niciodata nu stii la ce sa te astepti de la un om.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

Nu...chiar imi place sa te ascult. Binee...sa citesc happy
Ai dreptate, probabil este doar un test de putere psihica, o intarire de caracter. Tu ce fel de persoana te consideri?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E ok sa nu ai incredere in mine chiar daca sunt (zic eu) o persoana de incredere.Nu stiu ce sa zic, stiu ca suna dubios dar nu vreau sa te obisnuiesti cu ideea ca oamenii sunt ceea ce par a fi mai ales undeva unde nu poti dovedi nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca unii nu sunt ceea ce par. Am vazut multi oameni falsi.
Deci sa nu am incredere in tine. Bine de stiut.

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Niciodata nu mi-a placut sa zic lucruri bune despre mine chiar daca sunt adevarate.Dar sincer, prin ce am trecut (nu vreeau sa par prea dramatica sau sa crezi ca ma plang sau ceva.dar chiar a fost un soc pentru mine, mai ales dupa schimbarile de care am suferit, la care nici nu ma steptam)...Ihh.Mda....Ma consider mai puternica decat inainte, stiu mult mai bine ce vreau si sunt mult mai directa, sincer, la obiect si serioasa. Imi vad strict de scopul meu si nu ma abat de la ce mi-am propus. Desi exista destui,, monstruleti'' care vor sa ma doboare, ma mir ca acum ma doare fix in cot de gurita lor, ceea ce inainte ar fi fost imposibil. Sper ca nu te-am facut sa crezi ca sunt o egoista.Tu?happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

Nu...esti o persoana foarte buna si corecta happy
Eu...pai, cu siguranta nu sunt o profitoare. M-as simtii ca ultimul om daca as ajunge sa parvin, sa profit de bunatatea cuiva. Sunt emotiva uneori, dar imi propun ca sunt puternica. Cum ai spus si tu despre atingerea scopului, nici eu nu ma abat de la drumul meu in viata. Mi-am propus sa nu fiu ca celelalte fete care se "arunca" in bratele baietilor. Mereu am considerat asta ceva urat, mai ales pentru minore. Mi-am impus legea stricta "fara baieti pana dupa 18 ani". Sunt dura cu mine uneori, dar corecta. Caut corectitudine nu minciuna.
Ma bucur sa te cunosc mai bine. happy

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Ihh....Si eu ma bucur happy
Cred ca am multe de invatat de la tine...happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

Ce varsta ai? happy

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

15... Tu?laughing
De fapt, cred ca mi-ai mai zis la o intrebare....Nu mai tin minte...big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

Aaaaaa...da, imi amintesc. Si eu tot 15. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lucrurile simple.Sunt prea multe ca sa le enumar acum dar o carte buna, 15 minute intr-un bar, o conversatie interesanta...etc. mereu iti fac ziua mai frumoasa.

| kteichd a răspuns:

Pai sa fi multumit de tine insuti.

| DjNick112 a răspuns:

Da, esti foarte fericita, de aici vine si numele tau de utilizator "KillMePlease".

| KillMePlease explică (pentru DjNick112):

Cum ai ajuns la aceasta concluzie?laughing
De cand ma cheama pe mine asa?laughing

| DjNick112 a răspuns (pentru KillMePlease):

Pai am citit comentariile tale in mare si asa am ajuns la concluzia asta.
Pai tu stii cel mai bine de cant te cheama asa, nu eu te-am pus sa pui numele ala de utilizator.
Daca vrei sa te "Kill" putin, rezolvam treaba in particular nu trebuie sa ma "Please" laughing

| DjNick112 a răspuns (pentru DjNick112):

Cat*

| DjNick112 a răspuns (pentru KillMePlease):

Pai am vazut intr-un comentariu si asa am ajuns la aceasta concluzie.
Pai tu stii cel mai bine de cand te cheama asa, nu eu te-am pus sa pui numele ala de utilizator.
Daca vrei sa te "Kill" putin, rezolvam treaba in particular nu trebuie sa ma "Please" laughing

| KillMePlease explică (pentru DjNick112):

Daah....Interesting...laughing)))

| GhostRider02 a răspuns:

Pe mine sincer...masinile si o persoana anume.

| 0Andrew0 a răspuns:

Sa castig la pariu(daca n-am noroc cu fetele macar cu pariurile...)

| Agenta000 a răspuns:

Sa ne gandim ca suntem fericiti! happy

| Alexandra7953 a răspuns:

Iubirea, prietenia etc