| Demise a întrebat:

Ce inseamna spam? Tot vad: acesta este spam...

4 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Informaţii nesolicitate, reclame mai mult sau mai puţin ascunse la diverse site-uri, ori firme de cosmetice, etc, cereri de voturi (gen ipremii, pozamea, fotostar), vezi mai multe exemple aici http://www.TPU.ro/utilizatori-suspendati/

| Vizitiul a răspuns:

1.Sa postezi mesaje la un subiect, care nu au nici o legatura cu ce se vorbeste acolo.
2.Sa postezi mesaje consecutive... puteti posta totul intr-un singur mesaj, iar daca uitati ceva exista butonul edit.
3.Sa deschizi topicuri aiurea, in locuri nepotrivite, de exemplu sa vorbesti despre animeu-l x la sectiunea unde se vorbeste despre anime-ul y, sa vorbesti la cafenea despre un anime etc.
4. Spamul poate aparea si pe chatbox, cand unii dau mesaje aiurea doar sa se bage si ei in seama.

| mersifrumos a răspuns:

Spam e cand da cineva mass pe mess
ala e spam

spam e cand da cineva mail pe care nu il cunosti
ala e spam

spam e o reclama la ceva pe care nu ai cerut-o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mesaje e-mail nesolicitate.Atunci cand primesti mesaje fara acordul tau.