| Anonima0000000000 a întrebat:

Ce inseamna viata pentru voi?
Pentru mine este o culoare,depinde de tine ce culoare vrei sa aiba,poate sa fie neagra,roza sau galbena.
Viata ne invata sa iubim,dar si sa ranim.
Viata...ce frumos sunakiss
Nu lasati ca viata voastra, sa se umple de ura si suferinta

Scizati-mi greselele gramatice

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Viața este un spațiu pe care îl percepem. Cu ajutorul a ceea ce există, a materiei, noi dăm culoare și formă acestuia. Culoare prin sentimente și formă prin rațiune. Noi suntem de fapt ca niște prisme prin care trece o rază de lumină și ies culorile curcubeului. Fiind diferiți fiecare percepe viața într-un mod diferit și o vedem într-un mod foarte amplu, deci suntem mult mai complecși decât o prismă.

25 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Eu unul i-as da culoarea cameleon vietii mele, e mereu in schimbare si afectata de ceea ce se intampla in jurul meu.

| KillMePlease a răspuns:

Pentru mine-i o chestie greu de inteles si poate chiar greu de avut pe o perioada lunga de timp

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un nimic pentru mine acum. NIMIC

| Anonima0000000000 explică (pentru anonim_4396):

De ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima0000000000):

Eh, am eu motivele mele.
Si ce mai faci?

| Anonima0000000000 explică (pentru anonim_4396):

Rau nu mai am putut intra don cauza scolii

| Anonima0000000000 explică (pentru anonim_4396):

Eu trebuie sa ieskiss*

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima0000000000):

Ok.

| Pinocchio a răspuns (pentru Anonima0000000000):

Pentru ca poate avea multe culori: verde-pentru speranta/natura, galben-care reprezinta culoarea soarelui, veseliei, rosu-reprezinta chiar viata, dragoste sau suferinta etc.

| RAY a răspuns (pentru Pinocchio):

Culoarea unei stele nu este galbena, nici galben nu e culoare e nuanta, culoarea unei stele e alba

| Pinocchio a răspuns (pentru RAY):

Si de unde ai scos ca eu am spus cum ca culoarea unei stele este galbena sau alba?

| RAY a răspuns (pentru Pinocchio):

galben-care reprezinta culoarea soarelui

| Pinocchio a răspuns (pentru RAY):

" Deseori galbenul este interpretat ca fiind culoarea Soarelui."

http://webcache.googleusercontent.com/......tp?/search

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata este o problema ce nu poate fi rezolvata sau un film ce nu are subtitrare
Viata e uneori ciudata si pentru mine viata nu e chiar roz.
Ea este frumoasa cand traiesti sentimentul de "iubire", daca acea iubire se sfarseste, viata n-are sens.

| Pinocchio a răspuns:

Daca ar trebui sa dam o culoare vietii, eu i-as da culoarea curcubeului.

| Anonima0000000000 explică (pentru Pinocchio):

Ce dlaguukiss*

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Pinocchio):

gaaay

| Pinocchio a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Cine?

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Pinocchio):

"curcubeu"
kkk, era doar o gluma

| Pinocchio a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Zapacit

| Anonima0000000000 explică (pentru AirănMeidăn):

Ce mai faci?

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Anonima0000000000):

uite, singura acasa, astept sa se faca seara odata