| ioanacristina666 a întrebat:

Ce joburi aveti? Cum va simtiti in legatura cu ele? Sunteti multumiti sau nu? Ce avantaje gasiti si ce dezavantaje? V-ati urmat visele sau nu?

11 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Mecanic auto. Nu ma simt confortabil, incerc sa schimb cel putin locul de munca daca nu meseria cu totul. Avantaje... e destul de interesant, trebuie sa iti folosesti capul, dezavantajul este mizeria si munca fizica grea daca locul de munca nu e tocmai de top. Visele nu mi le-am urmat, din pacate!

| drutzix a răspuns:

Iubesc fizica, visul meu era sa urmez o cariera in fizica (inca nu am renuntat la el) momentan lucrez in IT, dar am lucrat si ca traducator un timp.

| Dorotheea21 a răspuns:

Cine crezi ca si-a "realizat visul"? laughing
Voiam notar sau avocat si am ajuns la HR intr-o companie care ma plateste suficient de mult ca sa-mi fac toate mofturile, deci la gunoi cu corpul notarilor publici. big grin
Avantaje: salariul mare si multe zile in care imi fac singura programul in functie de interviuri.
Dezavantaje: etajul 31. laughing

| drutzix a răspuns (pentru Dorotheea21):

Am lucrat freelance cateva luni si era super. Daca aveam chef sa lucrez la 3 dimineata puteam lucra la 3 dimineata laughing

Nu te supara ca intreb dar cati ani ai? (stiu ca nu e politicos dar sunt curios laughing ). In poza de profil pari foarte tanara (aprox 17 ani).

| Dorotheea21 a răspuns (pentru drutzix):

Am "aproximativ" 23. happy

| drutzix a răspuns (pentru Dorotheea21):

Eu am aproximativ 24, in caz ca te interesa happy

| Dorotheea21 a răspuns (pentru drutzix):

happy

| Lands0fMancunia a răspuns:

Salut, sparg eu gheata! happy. Momentan lucrez in UK in salubritate. Ce pot sa spun, sunt platit binisor, nu ma pot plange, ma bucur nespus ca mi-am gasit rostul in viata, asigur curatenia orasului, lucrez noaptea, ador noaptea. Hmm, dezavantaje... romanii sunt cei mai cei, rad de tine ca ai ajuns unde ai ajuns, dar nu ii bag in seama, sunt calit in RO. Unii englezi sunt rasisti, dar nu cu mine, eu sunt baietas, ei au ce au cu pakistanezii si cei de teapa lor.

| Ripley a răspuns (pentru Lands0fMancunia):

Va mai lasa aia sa lucrati acolo cu tot brexitul lor?

| Lands0fMancunia a răspuns (pentru Ripley):

Da, momentan e inca ok. Treaba asta cu iesirea din UE va dura vreo 2 ani, vom vedea dupa ce se va intampla.

| Ripley a răspuns (pentru Lands0fMancunia):

Si eu am lucrat vreo 6 luni prin cambridgeshire, n-a fost rau. eu am prins totusi niste munci obositoare.