| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de ironie? Te ajuta sa-ti formezi o imagine?

10 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

De regula, prostia este tratata cu ironia.

| KillMePlease a răspuns:

I❤ironie

| KamaSutra a răspuns:

Intotdeauna o folosesc

| AirănMeidăn a răspuns:

ironia e super naspa si nu denota decat faptul ca habar nu ai sa dai un raspuns serios wtf cine naiba mai foloseste ironia e 2015...acum e cool sa fii serios peste tot inclusiv internet inapoiatilor

| SergiuBoss11 a răspuns:

Ironia este arma omului inteligent!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ironia e critică constructivă de bun gust. Cum a spus cineva mai sus, e ''arma omului inteligent''.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, ce pot sa spun...toti oamenii sunt ironici cateodata. Deci cred ca da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place la maxim, o folosesc mereu love struck

| MissADEEL a răspuns:

O imagine de om nesuferit, cu aere de inteligenta. Daca sunt nereusite, cu atat mai rau. Daca vrei sa ai o personalitate bazata pe ironii la fiecare pas, eu spun sa renunti ca o sa devii greu de suportat pentru multi. Nu zic sa nu devii ironic cand e cazul, cum ar fi: intr-o cearta pe modul ofensiv, cand e vorba de un necaz de al tau si vrei sa faci haz de el etc, insa sa fii asa la tot pasul e o idee proasta.

| scorpiaX a răspuns:

Ironia si sarcasmul e un mod de aparare impotriva "adversarului" dar prin cuvinte... cu ironia poti jigni oameni intr.un mod inteligent