| Jameson a întrebat:

Ce parere aveti de oameni mincinosi?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Adică despre mine și despre tine?
Vorba lui House, everybody lies.

| negru30 a răspuns:

Sunt de 2 feluri - mint pentru ca asa sunt obisnuiti si oameni care mint pentru ca nu doresc sa stie toata lumea (curioasa) totul despre ei ( ma refer la persoanele care nu au curaj sa-ti vorbeasca in fata si folosesc multe smeckery - cum le numesc ei )

| Nuvăsufăr a răspuns:

Am o părere proastă despre ei, dar şi mai proastă faţă de românii care faultează limba română.

| Jameson explică (pentru Nuvăsufăr):

Adica la cine te referi?

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru Jameson):

Se ştiu ei care sunt.

| beki13 a răspuns:

Depinde de categoria in care se incadreaza minciuna, dar in general acesti oameni au o problema cu stima de sine.

| 354 a răspuns:

Buna seara.Parerea mea este ca in ziua de astazi toata lumea minte inclusiv tu chiar si eu.Dar exista si cazuri in care exista exceptii la "micile minciunele pe care le spune toata lumea "sti de ce zic asta? pentru ca unii fac din minciuna obisnuinta, adica mint mint si tot asa de ajung sa creada si ei. Consider ca minciuna are si rostul ei dar asta adica cateodata chiar trebuie sa o folosim dar nu tot timpul! oamenii mincinosi sunt acei oamenii care nu stiu sa isi recunoasca propriile greseli care nu sunt suficient de maturi pentru a spune adevarul in fata, asta este parerea mea.O zi buna!