| SakuraMiraiEdo a întrebat:

Ce parere aveti de prieteniile pe net? Nu ma refer la alea dubioase, de exemplu cand cunosti o persoana cu care chiar te intelegi :v

14 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Un lucru bun, dar sa nu te implici sentimental prea mult. Cel putin pe mine, asa-zisii prieteni cunoscuti pe Facebook sau pe diferite jocuri m-au dezamagit intr-un fel sau altul.

| RAY a răspuns:

Exista oamenii buni si rai indiferent unde la gasesti, totul e sa ai noroc sa dai peste persoane ok mai rar asa ceva, acum cu iubirea e timp pierdut doar iluzi atat

| RainmakerX a răspuns:

Daca te referi la iubite/iubiti virtuali atunci sa stii ca nu are rost sa te implici in asa ceva. *de cele mai multe ori se duc naibii relatiile de genul* Stuff a fost unul dintre cei norocosi dar atata timp cat nu poti atinge persoana respectiva... poti sa fii usor inselat sau dat intr-o parte cand apare o varianta mai buna.

Daca te referi la "doar prieteni' atunci sigur. Am cunoscut multe persoane de treaba pe TPU.

| R0R0 a răspuns:

O parere relativ-buna.

| CuriousStuff a răspuns:

Acum trei ani am cunoscut o fata pe net, am vorbit un an intreg si dupa am decis sa mergem amandoi la aceeasi facultate. Acum trec in anul 3 de facultate si fata aia e iubita mea de 2 ani, asa ca orice e posibil. Dar ai grija ca oricine poate sa se dea oricine altcineva pe net.

| LoveSleep a răspuns (pentru CuriousStuff):

Nu cred că iese la numărătoare, mincinosule.

| CuriousStuff a răspuns (pentru LoveSleep):

Haha, trec in anul 3 deci sunt 2 ani de cand stau cu ea la facultate si am vorbit un an pe net inainte. 2+1=3 ani. acum 3 ani am cunoscut-o. aproximativ, +/- cateva luni. Tot nu iese? happy

| LoveSleep a răspuns (pentru CuriousStuff):

Nu iese. N-are cum. Ai făcut prost calculele. Sper că ești la drept sau ceva, nu la matematică.

| CuriousStuff a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu am nicio treaba cu matematica dar acum chiar m-ai facut curios. Voiam sa-ti trimit un mesaj si sa vorbim acolo ca sa nu facem off-topic, dar nu poti. Imi explici unde am gresit?

| LoveSleep a răspuns (pentru CuriousStuff):

Te prinzi atât de greu. Oare ce vede la tine?
Fac pariu că ai și coșuri.

| deeeaqq a răspuns:

Părere bună, dc nu?
CONTINUI CE VOIAM SĂ SPUN SAU?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh, se întâmplă şi lucrurile bune şi lucruri rele.
În general sunt ok, am întâlnit oameni interesanţi pe net.

| DeathOfDreams a răspuns:

Toate "prieteniile" pe care le-am avut pe net s-o dus naibii.
Ceva s-a întâmplat, mereu.

În general, puține dintre acestea rezistă.