| YuliaNhO a întrebat:

Ce parere aveti despre anul 2012, alinierea perfecta a planetelor si sfarsitul lumii?

Răspuns Câştigător
| audi_8241 a răspuns:

In 2012, sunt asteptate explozii solare de amploare a caror enrgie va penetra campul electromagnetic al pamantului. astfel, vor fii afectate in primul rand producerea si distributia energiei electrice. fa un exercitiu de imaginatie si vezi ce ar insemna ca intreg globul sa ramana fara curent electric pe o perioada de cateva luni sau cativa ani...

5 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Doar un motiv pentru a face publicitate și bani cu diferite produse SF și unele știri aberante despre sfârșitul lumii.

Se vorbea alaltăieri despre niște fotografii cu doi sori pe cer. (Bineînțeles, o reflexie a Soarelui în aparatul de fotografiat). Ajunseseră așa-ziși specialiști să vorbească despre un alt posibil sfârșit al lumii. Asta a fost chiar penibil. Și bineînțeles, populația incultă (adică majoritatea) se sperie, intră în panică. Cam asta e toată treaba.

Nimeni nu poate spune exact când va veni sfârșitul lumii. Un lucru e sigur, în 2012 veți înceta cu toții cu această întrebare al cărei răspuns îl știm cu toții, doar îl folosim ca pe un prilej pentru a negocia funde.
Baftă

| DaNiElA_8352 a răspuns:

Alinierea planetelor poate
dar sfarsitul lumii sigur nu laughing)

| Elly213 a răspuns:

Am citit in cartea de istorie de anul trecut ca se credea ca in anul 1000 vine sfarsitu lumii si n-o fost asa ca dupa cum vedem au trecut 1011 ani de atunci si inca mai existam.
Doar Dumnezeu stie cand vine.happy

| YuliaNhO explică:

Da dar fortele de atractie care vor aparea intre planete in momentul alinierii vor face ca cei 2 poli ai pamantului sa se inverseze iar cel din N sa se topeasca complet deoarece in timpul inversarii, la un moment dat, acesta o sa ajunga la Ecuator pe partea dinspre Soare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre alinierea planetelor stiu ca se vor alinia(evident) si ca isi vor trimite diferite raze, sa le numesc asa.Anumiti oameni pot fii mai saraci psihic sau mai bogati.
Cat despre sfarsitul lumii, chiar nu stiu ce sa zic.Asa se spunea si ca in anul 2000 va fi sfarsitul lumii.Deci despre acest lucru eu personal nu-ti pot da mai multe detalii happy.

O seara buna! Numai bine,
xXxDeeaxXx