| den a întrebat:

Ce parere aveti despre copii de bani gata?happy

Răspuns Câştigător
| lily09 a răspuns:

Mie mila de ei...mereu le lipseste ceva... dar vor sa arate lumii ca au de toate... dar de fapt ei sunt cei mai saraci sfleteste ...nu vor avea niciodata libertatea de gandire a oamenilor saraci... vor fi mereu incorsetati si condusi de puterea banului...

12 răspunsuri:
| remus a răspuns:

Sant gata... terminati, majoritatea d, t.pe.v, exceptiile sunt foarte rare!

| psiholoaga a răspuns:

Norocul lor. Banii nu te fac mai bun sau mai rau, ci ceea ce faci cu ei conteaza. Sunt doar un instrument.

| Mwhahahaa a răspuns:

Buna...

Unii sunt prea rasfatati, fitosi alti chiar opusul la ce am spus eu despre acesti copii.tongue
Depinde, nu toti suntem la felwinking

xoxo

| Bishop a răspuns:

Pai majoritatea cred ca au lumea la picioare laughing

bishop

Janina
| Janina a răspuns:

Am vazut multi copii de bani gata foarte calumea...deci banul nu il schimba pe om, sau cel putin nu atat incat sa conteze, educatia primita de mama si atat e mult mai importanta. daca o parte din acesti copii cu avere o ia pe cai gresite, este numai vina parintilor.

| arysa a răspuns:

O parere buna daca persoana respectiva e de incredere si nu face diferente in functie de bani.

| JoJo a răspuns:

La fel ca si remusstraight face
majoritatea se cred cei mai buni doar ca au banioh go on
Rasfatati! asta se datoreaza si din cauza parintilor si poate a lipsei de educatiebig grin
Daca ai bani la ce-ti mai trebuie educatie?!(deviza celor cu bani) majoritatea. F. putine exceptiibig grin

| missdeea28 a răspuns:

Sunt rasfatati(majorilatea) si au bani lu tatilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre ce intrebi? Despre faptul ca au la dispozitie tot ceea ce isi doresc sau nu-si doresc, dar au? Sau despre faptul ca au ceva carente la capitolul educatie... unii dintre ei?
La prima intrebare as raspunde ca ideal ar fi sa ai posibilitate de a oferi unui copil tot ceea ce are nevoie la varsta la care se afla!
La cea de-a doua spun ca unii sunt "corigenti" la disciplina educatie, dar doar unii, pentru ca am intalnit copii carora li se oferea mai mult decat ceea ce isi doreau si au ramas niste copii binecrescuti, modesti si generosi!
Problema nu e a lor, ci a parintilor!
Monica

| metonst54 a răspuns:

Norocul lor.

| mhann a răspuns:

Chestia asta cu baieti/fete de bani gata e o prostie si o metoda puerila a unora de a-si justifica insuccesul, incapacitatea de a realiza ceva...

credeti-ma, bunul simtz, seriozitatea si chiar structura sufleteasca a individului nu are nici o legatura cu marimea contului...

Intratzi in birturile mai putin sau mai mult ordinare sa vedeti catzi isi arunca bruma de salar pe bautura, tzigari, chiar jocuri mecanice pentru tampitzi, in timp ce fii sau fiicele lor se uita neputinciosi la o bluza sau un adidas... cautand probabil vinovatzii in randul "celor de bani gata", in timp ce "tati" (mai nou si mami) a luat-o pe aratura...

| Ingridd22 a răspuns:

Lily09 nu spune asta nu orice copil de bani gata e asa.eu nu sunt fitoasa deloc si ajut pe oricine cu mare placere.