| SuckDreamLoveH a întrebat:

Ce parere aveti despre noua generatie? Se presupune ca noi vom conduce aceasta lume, va trebui sa facem copii si sa-i educam. Care sunt sansele ca lumea sa mai reziste la inca o generatie dupa noi?

21 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O generație destul de agitată.
Pa, pa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Adica, ce facem? Asteptam sa ne cada drobul de sare in cap?
Daca parintii tai ar fi facut asta, tu n-ai mai fi fost aici.
Noile generatii trebuie doar sa invete din greselile generatiilor anterioare si sa faca tot posibilul sa nu le repete.
E o dovada de inteligenta maxima sa nu repeti greselile altora ci sa faci unele noi.

| RAY a răspuns:

Daca spun ma baneaza plus inchisoare pe viata

| T0T a răspuns:

Să iubim cu.rvele și drogurile cât le mai avem...În rest, cu așa tineri nici viitorul nu mai e ce-a fost.

| LoveSleep a răspuns:

Toată lumea asta mare și de căcat (adică fromoasă) are o singură problemă: Oamenii.
Un singur om ar putea face o lume mai bună: Hitler.

Răspuns utilizator avertizat
| OldSoul a răspuns:

Cum a rezistat lumea pana acum, asa o sa reziste si de acum inainte, ne acomodam si ne descurcam.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OldSoul):

De aia lumea e in rahatul in care e. mereu zicem " lasa ca ne obisnuim" in loc sa schimbe ceva sa numai fie asa

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, incearca sa schimbi ceva de unul singur, sa ma suni daca reusesti...
Nu poti schimba nimic de unul singur, ceilalti te vor trege mereu inapoi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OldSoul):

Pai trebuie toti nu doar 1 sau 100. dar daca mereu stam si lasam de la noi, atunci am fi doar niste ipocriti prosti pentru ca ne plangem ca suntem cum suntem

| KamaSutra a răspuns:

Generatie de drogati si cu*ve

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Ma,cu multa speranta, avem sanse.Ideea e ca o sa recoltam ce cultivam (eu 's de la tara) si in ritmul actual o sa recoltam popi si maici, ca doar avem ora de (indobitocire) religie.Cine dracu are nevoie de un medic sau de un inginer...etc.Era o vorba,, dupa noi potopul,,.Cum ii educi asa ii ai, dar la 1 copil educat, vin altii 3, nu tocmai educati, care o sa il prosteasca garantat.Deci generatia in sine nu e de vina, prostia mostenita de la parinti o sa ii aduca cu un picior in groapa.Din pacate multi merg pe principiul,, daca nu ii poti invinge, alatura-te lor,, si se alatura masei de idioti. Vrei generatia urmatoare? Vrei sa vezi ce au invatat ei de la generatia trecuta, sau ce o sa isi invete copii mai departe? Pai mergi frumos la D/S sau la Adolescenti, e oribil dar e adevarat.
P.S. Tu nu iti face griji ca nu iti vei bate capul sa educi pe nimeni.Copii rezulta doar daca o faci cu o femeie, iar la tine nu e cazulwinking. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Eaa,esti naspa cand te apuca melancolia!

| anonim_4396 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Epic end rolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte mici. Daca aceasta generatie ar gândi (poate ca unii o fac) s-ar alege ceva de lume, dar cum exista numai ura, nedreptate si gânduri perverse, ca sa spun asa, sunt mici sansele sa existe o a 2-a generatie cu gândire corecta. Stii, eu nu ma includ in prima generatie, cu toate ca fac parte din ea. Si mai sunt si altii, am observat multi oameni cu gândire corecta aici, pe TPU, chiar si tu.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abia astept sa vad copii depravatilor astora care nu ii doare de scoala. la bac pica cu brio 70% din ei. Dar lasa ca " conteaza sa fii "jmecher" si cunoscut in scoala / liceu, mergem la scoala sa tinem locul cald si sa vina alocatia acasa. in rest presupun ca stii parerea mea despre idiotii din ziua de azi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba nu! smug
"mergem la scoala sa plimbam poseta, sa ne etalam telefonul, hainele de firma si sa fim prezenti.ca la invatat ioc "

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uitasem partile astea, mda

Răspuns utilizator avertizat