| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti fetelor despre acei baieti care va cer facebook-ul pe strada sau in parc, mall, autobuz? Sunt ei niste disperati? Intrebarea mai amuzanta este : daca este destul de dragut pentru voi il dati? Daca este urat, il luati la palme ca si-a permis asa cevahee hee?

Pun intrebarea pentru ca am vazut multe fete pe aici care spun : cutarica mi-a cerut fb-ul la mall sau in parc sau mai stiu eu unde. Mie unu aia mi se par niste disperati dar sunt curios de parerea voastra.

Răspuns Câştigător
| ale153 a răspuns:

"hahaleri si hahalere" - rolling on the floor

Sterge-le cererea saaaau... Mergi la setari->notificari->apesi pe "editeaza" din dreptul "adresa de email" si bifezi ce vrei.

Imi vreau premiul.

38 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Baiatul arunca undita. Daca se agata ceva e bine.

| Dia007 a răspuns:

In ultimul timp pare o chestie normala. Sunt uneori sunata sa raspuns la un mesaj privat pe Facebook (si ma intreb, daca ma suni, nu poti sa-mi spui ce mi-ai scris acolo ca sa nu mai intru doar pentru asta?).
Intalnirea pe Facebook e ca fostele intalniri de la bloc sau din parc (pe vremea mea...acum cativa ani)
Insa e o chestie ce "mi-a sarit in ochi": Sa aii dai sau nu facebook-ul unuia de pe strada pentru modul in care arata...
In primul rand ar trebui sa se intrebe cine este, nu sa se uite la fata respectivului.
Sunt doar niste fetite superficiale (e doar parerea mea) care ar trebui sa se preocupe de alte chestii mai interesante (gen: " Citeste, bre, o carte!")

| RAY a răspuns:

Daca pui o intrebare de genu imi caut prietena dar cum? multi spun cauta real, tu acuma spui ca daca vb cu o necunoscuta esti disperat, inseamna ca vom muri virgini si singuri cu toti, nu e o disperare e ceva normal, e rusions ca un barbat sa astepte ca o fata sal abordeze parerea mea, in ziua de azi majoritatea sunt fetite in corp de baiat asta e adevarul

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Mai omule una e sa iesi cu baietii afara sa te intalnesti cu alt grup si acolo sa cauti o fata, sau un prieten sa iti faca cunostinta cu o fata. dar e disperare sa iesi in mall sau in parc la "pescuit". parerea mea. sunt mai curios de a fetelor

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai omule si daca nu ai prieteni ce faci? desigur ca esti disperat daca vb cu fete oriunde te-ai afla, da spun si eu unde sasi mai gasesti iubita ca parca devenim tot mai dependenti de fb

| RainmakerX a răspuns:

Sunt baiat.

Da, sunt niste disperati, eu unul sunt de parere ca daca ii ceri facebook-ul intr-un astfel de loc unei fete pe care abia ai vazut-o cateva minute atunci cel mai probabil esti un disperat...nu ai cum s-o cunosti deci automat te-ai uitat doar la corp si ai niste planuri cam naspa cu acea fata.

Daca este urat atunci sunt in stare sa-l faca de ras in fata tuturor de prin mall/autobuz dar daca vine un model (de lenjerie intima) sa le ceara numarul atunci cum sa le invinovatesti ca i-l dau? Sunt si ele fete, nu numai baietii se uita la corpul fetelor ci si invers. Daca respectivul a fost la "Next Top Models by Catalin Botezatu" atunci te cred si eu ca are sanse mai mari sa obtina numarul. Si fetele sunt oameni deci si ele se uita la chestii precum aspectul.
Poti sa zici ce vrei, poate sa zica oricine ca "Aspectul nu conteaza pentru mine" dar trebuie sa recunosti...macar 10% si tot conteaza si aspectul.Macar putin_____.

Eu nu ii numesc neaparat "disperati" ci "Obsedati sexual" (Persoanele de fata se exclud)

Este doar parerea mea...

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

Aspectul conteaza si inca cat. multe sunt care vor sa prosteasca " ca numai sufletul conteaza dar daca asa ceva ar fi adevarat grasii si uratii si altii numai erau singur. stii, in loc de toti badboys sa aiba fete, aveau aia care chiar sunt de treaba dar nu cine stie ce modele

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana la urma nu le poti invinovatii. E ca si cum ai fii in piata si ai zice "Vreau si eu 1 kg de rosii stricate." "Pai de ce imi cereti stricate?" "Pai oricum mi le puneati si pe alea prin plasa deci mai bine am zis eu."

Fetele sunt la fel ca si baietii doar ca nu recunosc.
De exemplu: Tu ce ai alege?
1.
http://spynews.ro/......uez333.jpg

Sau 2:
http://www.vistawallpapers.ro/wallpapers/fete-frumoase-in-parc-1280x720.jpg

Simplu nu?
Cum vad fetele treaba?
Ele ce sa aleaga?
1.
https://adasidanu.files.wordpress.com/2009/11/download1.jpg

Sau 2:
http://81px.com/......17-ani.jpg

Simplu,nu? =))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu disperati neaparat ci probabil foarte inchisi in ei si foarte timizi in a tine o conversatie naturala si reala.Pe facebook au timp sa gandeasca inainte de a scrie pe cand intr-o conversatie ...nu sunt spontani, se balbaie, se impiedica etc. laughing Si da nasol.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam da.
Adica eu, una, m-as speria.
Mergi tu ca omul prin parc si iti rasare unul dintr-un tufis sa-i dai facebookul.
Nu e cam dubios?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Care parte e mai dubioasa? ca sare din boscheti sau ca cere fb-ul?rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ambele I don't want to see.
Ca ma gandesc :
"Asta ce-o vrea de la mine? "

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Te pricepi la facebook?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa zicem...De ce?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cum naiba fac sa nu imi mai apara 80 de notificari pe zi? ma enerveaza rau

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor
Zi-mi intai de la ce le ai: jocuri, prieteni etc.
Endoryus si facebookul laughing)).

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ma freaca la icre cu " ai mai multi prieteni decat crezi". ma intreb ce retardat a scris aia laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Adica ai prea putini prieteni?
Asa iti face pana ai peste...50 de prieteni (? ).

Sau...Ai prea multi prieteni?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am acceptat invitatia la 26 de hahaleri si hahalere dar problema e ca tot imi apar intcontinuu notificari pe mail cu "ai mai multi prieteni", adica la care sa dau accept si nu as vrea sa imi mai apara.

| anonim_4396 explică (pentru ale153):

Da da, o sa iti dau 2 dupa ceafa cu prima ocazie cand in in tara laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

oh go on Eh, lasa.
Treaca de la mine.

Ps. Ai rezolvat cu notificarile alea, Aladine?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da bre laughing. am evoluat totusi de la aladin. nu de alta dar nu ma cunostea lumea dupa daca nu era numele adevarat. daca ii trimiteam cu aladin un mesaj prietenei mele poate ma trezeam si cu o injuratura rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor))))

| anonim_4396 explică (pentru ale153):

Asta e premiul? laughing

Merci happy.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mda raised eyebrows, mi-am amintit ca nu dau in fete. oricat de mult ar merita ele rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

laughing
Da, dar le poti da altcuiva in locul meu rolling on the floor).
Sa gasim unul doritor.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi-ar conveni. vino cu iubitul si nu am nici o problema sa ii dau lui una laughing sa stii ca mi s-a mai intamplat asta rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

laughing Da...Am sa vin cu el...
*cand oi avea*
...ca sa-ti dea el doua laughing))).

"sa stii ca mi s-a mai intamplat asta "-Adica? Ai mai dat palme peste ceafa sau?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu. mi s-a mai intamplat la liceu ca una sa fie tare in gura ca era "pisi" pe langa ea, si de nervi i-am dat lui una in gura si i-am zis sa isi educe prietena daca nu vrea bataie si de la altii.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor))))) Asta n-am mai pomenit pana acum.
Te-a suparat ea si ai dat in el laughing))))).
As intreba cum de el nu a dat in tine, dar cum tu esti inalt... Nu cred ca mai trebuie sa intreb.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi s-a mai intamplat asa si in ROmania cand veneam de la munca laughing, aveam 17 ani si dupa ce ca am asteptam masina 40 de minute, au venit si 3 pitipoance cu un baiat. cand dau sa urc in masina au inceput sa ma injure de mama, norocul lor ca " chiar voiam sa ajung acasa si nu aveam chef sa astept alta masina ca " coboram si il bateam pe ala de il lua dracu. alta data sa stie si ele ca nu sunt mari si tari doar pentru ca e unu langa ele. dar ce pretentii am eu de la niste educate in padure, mda

sunt totusi curios daca faceam asa, oare ala le batea pe ele rolling on the floor. doare cel mai tare cand ti-o iei pe nedrept

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"coboram si il bateam pe ala de il lua dracu", " educate in padure" - rolling on the floor)
Il bateai pe el pentru ele. Ce amabilbatting eyelashes.

Cred si eu laughing).

| anonim_4396 explică (pentru ale153):

Inteleg ipocrizia cuvintelor mele, dar oamenii normali nu ar face ceva, si niste proaste ca alea invata respectul doar cu frica. plus de asta, vara aia doar munceam si dormeam, aveam un nenorocit de sef care ma freca la icre cat era noaptea de lunga. iti dai seama ca nervi mei erau intinsi la maxim

| ale153 a răspuns (pentru anonim_4396):

"hahaleri si hahalere" - rolling on the floor

Sterge-le cererea saaaau... Mergi la setari->notificari->apesi pe "editeaza" din dreptul "adresa de email" si bifezi ce vrei.

Imi vreau premiul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti e rusine ca seman din ce in ce mai mult cu tine, plictisitule, este rolling on the floor?

| Weedier a răspuns:

Pe mine ma sperie asemenea oameni.Nu stiu de alte fete,dar eu ii asociez imediat cu violatorii si incerc sa scap cat mai repede de ei.
Si nu vorbesc doar de cei care cer facebook-ul. Mi s-a intamplat o faza foarte bizara la mall. Eram cu o prietena si voiam sa urcam pe scarile rulante. Un barbat care putea sa-mi fie tata s-a oprit brusc la capatul scarilor sa se uite pe telefon. Noi am venit in spatele lui si asteptam sa urce,pentru ca bloca accesul.S-a intors si mi-a spus in felul asta: "Poftim,ia-o in fata, fetele frumoase au prioritate". Eu nu stiam daca sa rad sau sa plang. M-am dus in fata lui cu speranta ca prietena mea o sa vina si ea langa mine. Dar nu laughing
Apoi, "Ai prieten?". Eu nu i-am raspuns nimic. Repet, putea sa-mi fie tata.
Catre prietena mea: "Frumoasa prietena ta, nu?"
Eu nu stiam cum sa scap mai repede de situatia asta. Deci iti dai seama cat de disperati sunt unii oameni.
Nu mai zic ca am mers sa vizitam un liceu cu clasa si ce am gasit acolo... Mi-era frica sa mai ies din liceu, ca mi-au spus baietii respectivi ca ma asteapta afara, "sa ne cunoastem mai bine". laughing
In concluzie, nu mi se pare deloc in regula sa abordezi o fata in felul asta.

| anonim_4396 explică (pentru Weedier):

laughing

| FeliciaCorinaA a răspuns:

Depinde cum abordezi fata pentru ca, oricum, sa fii prea insistent chiar si dupa ce ea a refuzat sa iti dea numarul sau numele de Facebook e, da, de disperati. Oricum, daca intr-adevar iti place de o anumita fata incearca sa fii convingator. Aspectul fizic conteaza dar nu ma refer la frumusete si la cat de curatenia personala. Poti si Fat Frumos, daca mirosi urat nici macar o fata nu te va baga in seama. Iar baietii care incep sa vorbeasca precum niste shmekerasi de cartier, pe aia i-as lua la palme in cazul in care m-ar aborda.

| ale153 a răspuns:

Depinde de persoana. Daca e un tip care mi se pare dubios, logic ca nu ii dau fb-ul. Daca mi se pare simpatic, probabil. happy