| ioana8213 a întrebat:

Ce sa fac ca sa il uit? Il vad in fiecare zi. Funda

Răspuns Câştigător
| Dia007 a răspuns:

Nu incerca sa-l uiti. Fie ca ti-a adus unele sentimente negative sau pozitive in viata, face parte din viata ta.
Mereu am crezut ca astfel de momente (un sentiment fata de un om), ne face mai vii, mai alerti, mai activi. Pana si sentimentele de tristete. Cunoastem tristetea doar pentru ca la un moment dat am fost fericiti.
Sentimentele trec. Timpul le sterge pe toate.
Zambeste si paseste cu siguranta. Gandeste-te la tine si la ce-ti doresti in viata si va trece. Altcineva iti fa "fura" gandirile curand, iar cel de acum, va fi doar o amintire (un zambet sau doar o lacrima)

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Un gand ignorant apare des in minte, ce putem face? pai putem sa acceptam asta si sa vorbim cu noi mai mult cu noi, sa facem sport, sa mancam sanatos, sa ne apucam de invatarea a unei noi limbii straine, invatarea presupune sasi folosesti concentrarea la maxim, indiferenta ajuta, muzica depresiva nu ajuta, nu trebuie sa vrei sa-l uiti si sal accepti ioana, el mereu va vi in mintea ta

| LoveSleep a răspuns:

Îl asasinezi.
Ca în filmele alea cu Mr. Bean. Îl aștepți după colț și pac. Plângi puțin la înmormântre și îl uiți.
Sau o să-l visezi cum se zbate în cuțit.
Te decizi tu.

| Kenya a răspuns:

Tine-ti mintea ocupata. Uita-te la filme, seriale, citeste, o sa-l uiti doar dureaza o mica perioada daca esti fata desteapta happy

| raluca2711 a răspuns:

Sa-ti ocupi minte cu alte lucruri, sa iesi cu alte persoane, dupa va fi mai usor.

| Maria5501 a răspuns:

Te gandesti ca toata lumea trece prin asta. Invata lectia si treci mai departe. Te ocupi de dezvoltarea personala, fa sport, iesi cu fetele. Fii demna, trece!