| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac cu oamenii care ma comenteaza in de fata cu mine?

9 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa-i ii ignori.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce anume iti spun.
Poti sa raspunzi, sau poti sa asculti si sa ignori.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Cineva mi-a zis sa vorbesc cu ei numai daca mi se adreseaza mie

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde ce varsta ai, cine sunt cei carora te adresezi si mai ales in ce imprejurari te adresezi lor.

| alexandrualind a răspuns:

Ignora-i.

| justadream94 a răspuns:

Fa misto de ei..comenteaza-le si tu..nu te lasa luat de fraier. Fa misto de ei intr-un mod inteligent.

| Violleta2022 a răspuns (pentru justadream94):

Nu poti face misto de oamenii care iti si pasa. Nu-i chestie de luat de fraier, ca te iau de prost crescut, daca te arunci cu mistouri fara sa fii intrebat, sau sa se vorbeasca cu tine.
Mistourile le faci doar cu prietenii apropiati si numai daca este caz de gluma, in rest, sunt percepute ca fiind venite din partea prostilor, sau a celor carora nu-i prea ajuta creierul.

| justadream94 a răspuns (pentru Violleta2022):

Imi jignesti parerea intr-un mod indirect, si o jignesti foarte urat chiar

in primul rand esti pe langa subiect..persoana in cauza ne intreba ce sa faca cand e vorbita de rau in fata, deci automat era in discutie sau putea intra in discutie avand in vedere ca erau probabil inca 2 persoane in imediata apropiere.
2.a spus el ca ii pasa de persoanele in cauza? sau ce prositii tot spui tu acolo? vorbesti degeaba si total pe langa subiect.

3.deci presupun ca tu ai sta in continuare ca acele persoane sa te comenteze si sa rada de tine ca na. sa nu rada mai tarziu ca esti si prost crescut

4.de unde stii tu ca acele persoane nu stii ca sunt prieteni apropiati?

5.nu incerca sa ma inveti pe mine lucruri de genu mai ales cand esti total dar total pe langa subiect.

poti face misto de oricine oricum fara ca pe acele persoane sa le deranjeze, nu stiu ce fel de viata trista ai tu dar simplul fapt ca cineva glumeste ( face misto -pentru mine tot acolo--nu cred ca este o definite clara in care sa poti incadra tu exact ce inseamna a face misto) intr-un mod inteligent, REPET INTRU-UN MOD INTELIGENT CUM AM SPUS SI MAI SUS in face sa fie perceput ca prost sau om ''pe care nu il ajuta creierul''---TOCMAI CA IL AJUTA!

practic ai venit ai dat niste raspunsuri si nu ai ajutat cu nimic si nici macar nu ai treaba cu intrebarea omului

| ʎpooɯ a răspuns:

Ce sa faci? depinde de situatie si cine comenteaza.
Ori faci si tu la fel, ori eviti daca poti si nu le bagi in seama.