| AuRevoirSimone a întrebat:

Ce semnifica proverbul "Vrabia malai viseaza"?

5 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Adica cineva ar visa la ceva ce nu are ( de exemplu eu visez la un porche rosu, dar nu am... inca) laughing

| beki13 a răspuns:

Iti doresti ceva ce nu poti avea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica iti doresti ceva ce nu poti avea.Mult noroc.

| Dianamelia1 a răspuns:

Semnificatia este ca omul viseaza la un oarecare obiect si il vrea dar ii este intrat de lene incit nu are chef sa le munceasca sper sa-mi dai funda, adica sper ca te-am ajutat

| adryanushka a răspuns:

Un om viseaza un lucru sau viseaza sa ajunga ceva in viata dar daca nu munceste si nu depune effort nu va fi nimic asa si vrabia malai viseaza ea il viseaza dar sa munceasca sa il caute nu vrea