| Miihaa a întrebat:

Ce sunt masonii?
Ce parere aveti despre acestia?

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nici o părere. Nu prea mai îmi pasă de ei. Găsești pe google tot ce vrei și ce nu vrei.

| Xpressurself a răspuns:

Nu prea buna, sunt cei care dicteaza cum sa functioneze societeatea in care traim. sunt strict axati doar pe materialism. spun ca cred in Dumnezeu dar pentru ei este doar o acoperire.
gandeste-te la cei care ne conuc tara. ai impresia ca suntem condusi de oameni onesti, buni, cu dragoste pentru tara lor si pentru oameni?
mie nu mi se pare.
sincer iti spun, nu iti bate capul, ai grija de fericirea ta.

| p5ych0 a răspuns:

Am aflat de subiectul asta din aceeasi sursa ca si tine, internetul. Nu stiu cine sunt, nu stiu cu ce se ocupa, nu pot sa imi fac o parere despre ei.

| AllexStefanPhoto19 a răspuns:

Masonii, francmasonii, iluminati, skulls and bone si altele. Sunt societati secrete care activeaza in toate tarile lumii, cu mici exceptii asupra tarilor foarte sarace unde controlul este realizat de altii. Spre exemplu din skulls and bone face parte fosti 2 presedinti ai americii, Madona si alte vedete. In Romania sunt undeva la 3000 de masoni, majoritatea is oameni politici sau medici de rang inalt.

| Ungureanus a răspuns:

Sunt membrii unei organizatii http://ro.wikipedia.org/wiki/Francmasonerie

| TheMchαnix a răspuns:

Masonii îs zidari, iar eu am tot respectul pentru oamenii care aleg o muncă cinstită în loc să se ducă în Anglia să buzunărească oamenii prin PUB-uri.