| Foxyyyy a întrebat:

Ce te face fericit/a? Pot fi cat mai multe exemple happy

27 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Singurul lucru care imi lipseste crying

| Foxyyyy explică (pentru CristiB93):

Acela fiind?

| CristiB93 a răspuns (pentru Foxyyyy):

O iubita

| RAY a răspuns:

Money,geld,banii isi aduc fericirea, desigur si daca ma uit la un film imi aduce zambetul e ceva asta, fiecare clipa e bine sa zambesti si sa ai ce ii doresti, lupt pentru ceea ce isi doresti

| T0T a răspuns:

În momentul de față? Nu pot să spun un lucru deoarece nu mă face nimic fericit în adevăratul sens.

| Foxyyyy explică (pentru T0T):

Te poti raporta si la modul general, daca acum nu e cazul.

| T0T a răspuns (pentru Foxyyyy):

A început să fie ceva general, dar dacă o spuneam așa părea că nu apreciez ceea ce am și eram înțeles greșit.

| Foxyyyy explică (pentru T0T):

Nu imi permit sa te intreb de ce. Atunci ai putea spune ce te-a facut fericit. happy

| T0T a răspuns (pentru Foxyyyy):

Păi să îmi amintesc... Când am ajuns la liceul la care mi-am dorit am fost destul de fericit, chiar dacă n-a durat mult. La diferite chefuri cu foști prieteni care m-au trădat, a fost pe moment atunci. Mă distram. Pot spune că în acel moment eram fericit. Când mai călătoream cu părinții în diverse locuri frumoase erau momente când eram fericit, dar mai mult nostalgic. Acum că or mai fi fost mult mai vechi nu stau să le spun că mi se par irelevante. Poate am omis ceva...Nu știu.

| Foxyyyy explică (pentru T0T):

De lucrurile marunte ce parere ai? Ele nu iti aduc fericire? Gesturi mici, lucruri simple, stii la ce ma refer.

| T0T a răspuns (pentru Foxyyyy):

Lucrurile mărunte îmi aduc o fericire de foarte scurtă durată. Cum ar fi notele. Gesturi, nu prea am avut parte în ultima vreme, nici de gesturi mărunte. Sau poate nu îmi amintesc. Nu știu. Eh, nu contează.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Ah, îmi amintesc când am câștigat pe TPU niște chestii. Mi-au adus o oarecare bucurie. Sau ce mi-au mai cumpărat părinții deși nu a fost cine știe ce, o ciocolată, un suc, o prăjitură, chestii de genul.

| Foxyyyy explică (pentru T0T):

Multumesc de raspunsuri happy. Te intrebasem de lucrurile marunte pentru ca eu ma bucur de orice lucru banal ce pentru majoritatea nu ar insemna nimic laughing.

| T0T a răspuns (pentru Foxyyyy):

Cum ar fi?

| Foxyyyy explică (pentru T0T):

Ar fi muuulte exemple. Cand privesc cerul sau vad o floare sau un element din natura ce imi place, cand vad un film ce m-a impresionat, cand ma joc cu un animal sau cand mananc ceva bun laughing.

| T0T a răspuns (pentru Foxyyyy):

Eh, da astea sunt și la mine dar pentru mine sunt cam irelevante, sunt de durată scurtă și poate și de asta nu mi-au venit în minte să le spun. Cred că mai toți suntem fericiți când mâncăm ceva bun sau când vedem un film bun. Acum observând ceva din natură nu pe toți îi face să se simtă bine, dar oricum e bine.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Și uite că mi-am amintit, chiar și muzica. Eh se pare că chestiile mărunte sunt foarte multe și totuși nu mi-au venit în minte. Poate nici nu le dau atâta importanță pe cât ar trebui chiar din pricina că sunt prea mărunte.

| Foxyyyy explică (pentru T0T):

Da,posibil. Desi in cazul meu s-a mirat multa lume ca ma bucur mereu din nimicuri de genul, poate de asta mi se parea mie ca-i ciudat. In general fericirea nu e de durata lunga, pentru ca oricum intervin mereu si alte lucruri sau sentimente ce schimba temporar si nu numai, acea stare.

| T0T a răspuns (pentru Foxyyyy):

Dacă ai ceva care chiar te face fericit ai putea să te axezi foarte mult pe acel lucru și tocmai să învingi stările negative gândindu-te la acel lucru care te face atât de fericit. Ai putea să treci mai ușor peste anumite lucruri. Asta e opinia mea.

| Foxyyyy explică (pentru T0T):

Asa e, ajuta foarte mult, tot ai de trecut un hop, dar il treci mai usor in felul asta. Asa am procedat si eu mereu, dar si cu ajutorul lucrurilor marunte ce m-au facut sa ma simt mai bine.

| T0T a răspuns (pentru Foxyyyy):

Da, până la urmă toate aceste lucruri contează. happy

| AirănMeidăn a răspuns:

o persoana:X:X:X:X
staice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica, dulciurile, banii, chestiile gratis, notele bune...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Socializarea.

| unprietenaproape a răspuns:

Cola. si mi doresc de mult sa beau suc albastru da nu gasesc

| Scintilla a răspuns:

Sa imi vad familia fericita, sanatoasa, sa am persoana iubita langa mine mereu, sa ne intelegem, sa fiu iubita exact cum sunt si am fost pana acum, sa imi petrec tot timpul cu persoana iubita fara incetare.

| OfataOricare a răspuns:

In urma cu 3 ani puteam spune ca totul ma facea fericita, dar acuma e mai greu. Dar familia prieteni ma fac fericita si cel mai mult sa vad ca lumea e fericita.