| Eduard619 a întrebat:

Ce va face pe voi sa va simtiti fericiti dar ce v-ar face sa va simtiti impliniti?

24 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mai stiu ce ma face fericit, cred ca viitorul post de munca o sa ma faca cat de cat implinit

| Eduard619 explică (pentru mgtow):

Sa fie cu noroc in cazul astawinking

| RAY a răspuns:

Cand reusesc ceea ce imi doresc si cand vad zambete pe chipul oameniior, desigur sunt mute alte chesti un film /muzica etc

| OldSoul a răspuns:

Fericit nu mai sunt de mult, eu doar mimez fericirea.
Ce mar face sa ma simt ferici? Probabil sa aflu data cand voi muri, si cum asta e imposibil, nu o sa prea fiu fericit niciodata.
Ce mar face sa ma simt implinit?
Probabil sa am alaturi un suflet pereche...

| SergiuBoss11 a răspuns:

Sunt fericit cand am un vis si implinit cand il realizez

| Duucu a răspuns:

Sex.

| Eduard619 explică (pentru Duucu):

Si tu?

| Duucu a răspuns (pentru Eduard619):

E singurul lucru ce m-ar incanta acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic nu m-ar putea face pe deplin fericită. Și nici împlinită.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt de parere ca nu exista oameni fericiti si impliniti pe deplin. ツ

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Pentru că așa este. Viața are mereu și o parte negativă.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact, cine sustine ca e fericit pe deplin si bla bla bla, se minte sigur...traieste o iluzie practic(parerea mea) ツ

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fericit si implinit ma simt in prima zi a lunii cand iau salariul laughing.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevar graiesti prietene ツ

| Eduard619 explică (pentru anonim_4396):

Noi sa fim sanatosi laughing)

| Drolja a răspuns:

O orgie cu double penetration şi creampie!
big grin
Şi la final, ciocolată albă pentru mine.

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Daca as lua bursa in clasa a 9-a. ar fi o mare realizare pentru mine

| Meaningful a răspuns:

Ma simt fericit atunci cand sunt alaturi de cineva care ma intelege si accepta asa cum sunt. Fara sa avem o agenda. Sa lenevim pur si simplu, sa ascultam o muzica, servim ceva, fara planuri, fara necesitatea de a sta intr-un cadru mai mult decat e cazul. Sa putem vorbi orice, fara un motiv anume. Intimitatea in general, sa simt ca nu e nevoie sa fie bariere intre mine si cineva. Sa simt ca pot sa ii zambesc daca simt nevoia fara sa fiu considerat un ciudat intruziv.

Ma simt implinit atunci cand reusesc sa ajut pe cineva si in acelasi timp imi inving si eu pentru cateva momente propriii demoni facand un lucru de care nu ma credeam in stare.

| scorpiaX a răspuns:

Depinde de zile... daca.s trista... si nu mai pot face nimic... doar taieturile ma mai scot din stare...
altfel... citesc o carte... si ma scoate din starea de plictiseala (practic... asta ma face fericita)

| RbsAndreea a răspuns:

Fericirea este efemera. Esti fericit o secunda, doua, un minut...si a trecut. Poti, de asemenea, sa gandesti fericirea intr-o stare/atitudine generala de bine. Eu sunt pot fi fericita cand imi cumpar pantofi noi sau cand mananc o inghetata in parc cu prietenii.
...Dar implinirea? Eu ma simt implinita, de expemplu, atunci cand, dupa un efort foarte mare, dupa ce muncesc mult la un proiect (nu neaparat didactic), sunt apreciata, laudata, am rezultate bune, care ma ajuta sa evoluez personal si profesional.
Ma simt implinita cand mai urc o treapta pe scara vietii, cand mai depasec un obsatcol, cand ma autodepasesc, cand pot observa ca m-am schimbat in bine fata de acum x luni.

| AleXzpm a răspuns (pentru RbsAndreea):

Felicitări pentru tăspunsul tău!