| anonim_4396 a întrebat:

Ce vi se pare mai rau. Un barbat care vrea o femeie doar pentru sex sau o femeie care vrea un barbat doar pentru banii lui?

49 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Hmm, interesanta intrebare. Totusi nu pot zice ca nici unul dintre ei nu e efectiv rau - nici ca persoana, nici ca situatie. Ambii transforma o persoana intr-un obiect prin modul de a aborda relatia.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Asa e. un barbat cauta o femeie cat mai frumoasa pe cand femeia cate barbatul care are o viata mai buna. cum se zice mai sus, win win

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta cu femeie frumoasa e gaunoasa problema. Sanatoasa si inteligenta, asta e idealul daca nu esti bou si vrei sa ai urmasi vrednici sa iti poarte numele.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Foarte adevarat.

| RAY a răspuns:

Eu inca n-am cunoscut barbati care nu vor o femeie pentru sex vb de cei potenti sexuali si hetrosexuali, orice barbat sta cu o femeie pentru sex sa fim sinceri si onesti da,nu e vorba ca suntem obsedati sexuali si ca dorinta sexuala e cea care te impinge sa vorbesti cu o fata si scopul find sexul da, orice femeie sta cu un barbat pentru ceea ce e in spatele lui nu pentru ce e el insuti,pentru banii lui, caracterul lui,fizicul lui etc, ambele cazuri sunt naturale si se regasesc in natura masculul oferind cadouri femelei pentru sex, lucru confirmat si de specia noastra,daca stai si te gandesti totul are sens cand aducem in conversatie sexul,scopul unei vietati este reproducerea,supravetuirea,adaptarea la mediu,ca americani au facut filme lacrimogene cu iubirea si de astea e filme da, in realitate se stie ca daca un barbat are datori e alarma mare, daca ea castiga mai mult ca el, sti ce au descoperit oamenii de stiinta cand au intrebat femeile inselate ce le doare mai tare? ca el da banii altei femei nu ca i pasa ca face sex sau ca poate ea gresete in relatie, ambele sexe se mint si isi ascund intersele prin ipocrizie, nu tin cu nici un sex, lumea e ipocrita in ziua de azi si rea, fereste-ma doamne de cel de langa mine ca de dusmani ma apar eu

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Exista oameni la a 2-a, chiar a 3-a casatorie, au deja o varsta, iar sexul nu mai e ce era odata. Ei vor doar sa combata alte probleme mai ample, singuratatea fiind una dintre probleme.
Sexul e mai mult in terenul astora tineri. Ceea ce vreau sa spun e ca parteneri de sex nu e totuna cu parteneri de viata.

| OoBunnyoO a răspuns:

Aceeasi situatie a fost si este de cand lumea. Iar adevarul este ca relatiile au fost si vor fi mereu un schimb. Intre caracteristici, intre bunuri materiale etc.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Etc? Nu ai mai scris un cearsaf? laughing O sa sparg o sticla de sampanie pentru tine.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Creadeam ca te mandreai ca stii foarte bine comunitatea de pe TPU (desi din punctul meu de vedere nu e ceva cu ce sa te mandresti, dar in fine). Dar se pare ca nici atat nu stii. Dupa cum spuneam, am raspunsuri scurte si raspunsuri lungi. Daca asta te-a uimit, se pare ca nici singurul lucru cu care te faleai atat nu este adevarat.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Stiu, draga, ce raspunsuri ai tongue
Nu ma asteptam insa ca aici sa fie mai scurt la asa subiect fiindca aici se preteaza. big grin

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Adica duuuh! Te-a intrecut si Ray! Chiar daca scrie aberatii.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal ca stii, stii chiar si faptul ca am prieten. Stalker.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Adica cuuum? Nu mai ai? :-0

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici macar nu pot intelege cum ai ajuns la concluzia ca nu mai am.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Nici macar acum nu te prinzi ca fac bascalie de tine si ca n-ai apasat butonul de Ignore la timp. big grin

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta am inteles, doar ca nu inteleg cum poti face o bascalie atat de proasta. laughing) Puteai sa vii cu atat de multe alte raspunsuri, decat sa deduci (habar n-am cum) ca de fapt nu mai am prieten. Logic si lingvistic vorbind raspunsul tau este complet pe langa. laughing Dar ok.
Eu nu apas niciodata butonul Ignore. De regula o fac ceilalti.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

N-am dedus ca nu mai ai prieten.
N-ai dedus tu ca faceam misto ca si cum tu vrei sa pari ca vai cate mai stiu!? Dar probabil ca n-as fi fost la curent cu ultimele noutati din cronologia ta privata. big grin

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

"Adica cuuum? Nu mai ai?" Asta este fix exemplul perfect pentru o afirmatie/intrebare din care reiesa ca nu mai am un prieten. Daca ai fi stiut ca inca am un prieten, nu foloseai o intrebare cu negatie. laughing Chiar trebuie sa fac analiza lingvistica si discursiva cu tine? laughing Ma mir cum de stii unde sa pui cratima.
Nu vreau sa par "ca vai cate mai stiu". Macar eu stiu cand sa folosesc corect o intrebare cu un raspuns sugerat.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

"Chiar trebuie sa fac analiza lingvistica si discursiva cu tine? "

NU! Fiindca nu e cazul! Duuuh...
Ma mir cum te suporta prietenul ala al tau!

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este cazul? Mai priveste o data la raspunsurile tale. laughing

Cat despre prietenul meu, de regula nu ajung la astfel de discutii cu oameni inteligenti. Plus de asta, el stie sa se exprime cum trebuie.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Atunci simte-te bine fiind un robotel sintactic defectuos impreuna cu prietenul tau! happy
Ca de-aia si fac misto de tine, mama lor de postari.
Fiindca scrii ca pentru prosti si NUMAI ASA intelegi chiar si tu insati un text, mura-n gura, desi pretinzi ca asta e dovada de inteligenta. Ilar!

Fiindca nu esti in stare sa si gandesti. Trebuie doar sa procesezi ceea ce vezi scris cu lux de amanunte, altfel nu se poate. Se poate, dar pentru aia care mai si gandesc asupra esentialului, nu doar citesc si raspund ca sa se afle in treaba.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana acum nu am avut probleme sa inteleg alte texte. Plus de asta macar eu le inteleg pe alea scrise mura in gura. Tu nici pe alea nu le intelegi, nici pe celelalte. laughing

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Nu zau?
Aoleu...esti ca o camila adevarata! Nu obosesti deloc. straight face

| Suck a răspuns:

Ambele sunt aiurea... dar sa stai cu o femeie doar pentru sex mi se pare o prostie, iar ca o femeie sa stea cu un barbat doar pentru bani... foamea-i mare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu vreau o femeie doar ca s-o bat la cap mai bine dacat m-ar bate ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai ca nu ti-am raspuns si la intrebare.

In majoritatea situatiilor femeia chiar sta pentru banii lui in timp ce el sta cu ea pentru sex.

Deci nu e nicio pierdere.

It's a win-win situation.winking

Aceste situatii nu se suprapun in una singura decat atunci cand ambii parteneri sunt niste lichele, tineri neangajati, etc. De aceea majoritatea relatiilor din adolescenta sunt destinate esecului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E mai rau(nu mi se pare) cazul femeii care vrea un barbat doar pentru banii lui.
Sexul poate crea o legatura intre cei doi, banii sunt doar a celui care ii are.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tie ce ti se pare mai rau, sa stai cu cineva ca sa-ti satisfaci o nevoie fiziologica sau sa stai cu cineva ca sa-ti satisfaci orgoliul si poftele?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ClosedEyes
Da, macar imi schimb des chilotii. Tu iti schimbi doar ideile.
Mersi din nou pentru ignore. Uite cine da dovada de frustrare.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca nu iti dau drept la replica nu inseamna ca sunt frustrata, frustratulelaughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si de ce sunt frustrat? Doar pentru ca nu gândesc ca tine (nu sunt de acord)?
Tu insa ma insulti si imi iei dreptul la replica.
Defineste frustrarea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Esti frustrat ca asa vreau eu. Nu ti-am cerut sa fii de acord cu mine(e imposibila treaba asta daca tu imi anulezi orice cuvant) ci doar sa-ti folosesti creierul. Insultele mele sunt nesemnificative, evitale daca nu te simti. Nu fac asta fara motiv si n-ai ce sa-mi ceri daca obisnuiesti sa procedezi la fel.
Ignora-ma tu daca vrei sa nu te mai ignor eu. Continua sa faci pomenirea mea pe site de pe conturile blocate ca sa nu-ti mai am nicio treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ClosedEyes, pai vad ca mi-ai dat tu iar. Eh, ne intalnim noi iar de pe alt cont. kiss
Sau ti se va face dor uneori si ma mai scoti temporar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prima.
Nu merita sa umilesti o femeie, sa te folosesti de corpul ei
In cea de a doua...Ambii se folosesc unii de altii.

| CristinaSNC a răspuns:

Ambele sunt la fel de aiurea.

| anonim_4396 explică (pentru CristinaSNC):

Cum se zice mai sus, e o normalitate in ziua de azi laughing

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda. observ si eu asta din ce in ce mai des. Lumea asa se duce usor la vale...

| anonim_4396 explică (pentru CristinaSNC):

Totusi apreciez femeile mai mult pe "Planul" asta. barbatul nu are scuza buna ca vrea femeie frumoasa pe cand femeia baga " caut barbat mai instarit sa asigur viata mai buna copiilor" nu zice ca e o puturoasa laughing. evident nu ma refer la toate, ci mare parte

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

Evident e puturoasa laughing vrea totul de-a gata.

| Cσcσ a răspuns:

Cea de-a doua varianta.

| iasminamaria9 a răspuns:

Sincer, la bărbat este normal sa vrea asta! Dar asta doar la început, dacă tit asta vrea si in continuare, înseamnă ca e un obsedat fără scrupule. Nu e corect nici ca femeie sa facă asa. Nu trebuie sa se profite, dar in ziua de azi, astea sunt normalități.

| anonim_4396 explică (pentru iasminamaria9):

Sincer, la barbat este normal dar nu prea.
Esti ruda cu OpenEyes?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

laughing nu, nu suntem rude.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu in realitate. Pe site da.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa fie asa doar pentru ca prima si ultima propozitie din comentariul lasat aici de ea sunt similare gandirii mele? Daca tot ma stii, unde ai vazut tu ca incurajez alte orientari sexuale? Zi-mi care e clona ta, misteriosule.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vai, nu l-ai recunoscut pe cel mai mare admirator al tau, care are ca sex trenulet?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa te cred, sa nu te cred...
Nu esti tu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt admirator? Ok. Doar tu esti admiratoarea mea pierduta printre versurile Pink - True love

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Iti pare rau ca te-ai declarat admiratorul meulaughing Schimbi ideile ca pe chiloti.