| dalix a întrebat:

Cine e penticostal pe acest site?

16 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Eu nu sunt.

| madyddd a răspuns:

Nu, nu sunt. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!

Eu nu sunt,chiar am întâlnit pe cineva car nu credea în D-zeu, aceste secte sunt inutile, baftă!

| TheBlackCrystal a răspuns:

Ce inseamna?!

| daηă a răspuns (pentru TheBlackCrystal):

PENTICOSTÁL, -Ă, penticostali, -e, s. m. și f., adj. 1. S. m. și f. Adept al unei secte creștine care a apărut inițial în SUA și s-a răspândit și în Europa. 2. Adj. Care aparține penticostalilor (1), referitor la penticostali. – Din engl. pentecostal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheBlackCrystal):

Penticostal este o sectă, adică oamenii care nu cred în D-zeu.

| username0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? vai nu stiam ca penticostalii nu cred in Dumnezeu. Nu te supara, tu din ce vizuina ai iesit?

| dalix explică (pentru username0):

Dar de unde stii tu? esti dea lor?

| anonim_4396 a răspuns (pentru daηă):

Chiar e asa de greu? citeste inca o data cu creierul acela mic.

| username0 a răspuns (pentru dalix):

Toate sectele cred in Dumnezeu, cei care nu cred se numesc atei. chiar nu puteti face diferenta?

| daηă a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu? Uite-te intai la intrebarile tale oh go on

| anonim_4396 a răspuns (pentru daηă):

Sunt probleme adevărate FA pun ce întrebări vreau, hai pa

| daηă a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai sictir FĂ

| GiulianoSenior a răspuns (pentru anonim_4396):

Hei cine ti-a spus asta? nu este adevarat.Eu sunt penticostal side ce cred?

| GiulianoSenior a răspuns:

Eu

| davadr a răspuns:

Penticostal este cel care face parte din Biserica Penticostala care este o denominatie recunoscuta in Romania si nu numai. Pentru a sti mai multe despre aceasta biserica recomand "Marturisirea de credinta". Denumirea denominatiei vine de la Sarbatoarea Cincizecimii (Pogorarea Duhul Sfant) care in limba greaca este Pentecost.