| floricicadecolt a întrebat:

Consumati mai multa apa plata pe zi fata de sucuri, sau invers?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am un bidon de 2, 5l si beau treptat din el doar il iau pe autobuz cu mine

| zurick a răspuns:

Consum mai multă apă.
Oricum vreau să cumpăr un robot de bucătărie ca să-mi fac singură sucuri naturale.

| Nirvanaaa a răspuns:

Consum numai apa foarte rar sucuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa e buna.
Sucurile = apa + zahar + chimicale pentru aroma. Chiar si sucurile "naturale" sunt relativ toxice consumate in cantitate mare.
Apa nu face rau mai mult de 2-2, 5l pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Beau numai apa. Am renuntat la sucuri de aproape 3 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult ceai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

apă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar apa. nu stiu daca am baut 5 l de suc in ultimi 7 ani

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, din pacate beau si eu multe suc-uri chiar daca nu sunt sanatoasesad Dar nu iti recomand deloc sa te apuci de ele, sunt ca un drog mai ales Coca Cola, bea multa apa plata daca poti minim 2 litri de apa pe zi, nu minerala.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Apa cel mai mult