| SuperGirl122222222222 a întrebat:

Credeti ca e ceva anormal sa fii bisexual,bisexuala? Unele persoane cand aud de asa ceva, parca aud de dracu!

Răspuns Câştigător
| daniel33441 a răspuns:

SuperGirl122222222222 ..pt ca te-ai deranjat sa imi dai un raspuns inutil uneia din intrebarile mele am sa ma deranjez si eu sa iti dau unul mai util.suntem o tara inchisa la minte.o tara care in loc sa luptam cu coruptia si sistemul ne adunam sa luptam impotriva persoanelor gay.suntem o tara de imbecili cu perceptii invechite fara vreo baza stiintifica pentru ca educatia noastra lipseste total.suntem invatati in scoli ecuatii inutile insa manierele si toleranta sunt lasate pe dinafara.revenind la subiect."normalitate"-un termen care fiecare om il defineste dupa cum doreste.pt un emo e normal sa poarte freze excentrice, pentru o judecatoare e normal sa fie eleganta zilnic, pentru o femeie saraca e normal sa poarte haine ieftine pentru ca nu isi permite mai mult.normalitatea este un termen larg. dupa cum am explicat si unei alte persoane care ti-a raspuns.genetic este dovedid ca homosexualitatea este o mutatie care depinde de diversi factori ca spre exemplu al catalea copil esti intr-o familie.cautand pe wikipedia vei vedea in ce rase de animale exista exemplare homosexuale.acum teintrebi care este rostul lor nu? daca nu se inmultesc.pai tocmai aia e ideea.homosexualitatea exista din cele mai vechi tipuri.este un mod natural de reducere a populatiei.asa cum exista si bolile sau dusmani naturali la animale (zebra versus leu) asa exista si homosexualitatea. tinand cont de faptul ca suntem suprapopulati global cu 7 miliarde de oameni logic este ca si numarul exemplarelor homosexuale va fi mai mare.deci nu...din punct de vedere stiintific nu este anormal.homofobia insa este anormala.este o boala psihica.o temere irationala de ceea ce nu poate fi inteles si acceptat.cumva in capul nostru credem ca daca doi barbati sunt gay sau doua femei lesbiene trebuie neaparat sa fie si vulgare. ceea ce este fals.insa omul in general are cumva impresia ca in jurul sau celalti oameni TREBUIE sa se alinieze gusturilor si vointelor sale.ca si in religie.esti mulsuman? bun eu sunt crestin atunci hai sa ne razboim.pt ca tu nu esti ca mine nu crezi in ce cred eu deci imi esti dusman.vezi cat de stupid e? umanitatea ar trebui sa fie bazata pe toleranta, bun simt, intelegere acceptare.NU prin a obliga pe altii sa fie ca tine pentru ca oricum este imposibil. cu alte cuvinte NU ar trebui sa ne doara capul ce freaca altii in pat.ca e barbat sau femeie nu este treaba ta sau a mea.nu eu hranesc acel om si nu ii platesc eu utilitatile casei deci ceea ce freaca el noaptea este treaba lui si nu a mea. daca ma deranjeaza inseamna ca am o boala psihica.simplu

18 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

In afara de religios, o poti considera o boala mintala.

| daniel33441 a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Cate cunostinte de biologie, genetica, psihologie ai ca parerea ta despre acest subiect precum ca "este o boala mintala" sa fie considerata viabila? ai studiat genetica? psihologie? pe ce se bazeaza opinia ta?

| SuperGirl122222222222 explică:

Haha.M-a amuzat raspunsul tau. Stiu ca e anormal. Dar mi se pare palpitant. Ce scarba sa-ti fie? frate suntem oameni.
E firesc genetic. E anormal religios. Daca unii sunt baptisti asta e problema lor.laughing Si credeti-ma, am intalnit pocaiti care erau gay.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuperGirl122222222222):

"E anormal religios" ti-ai raspuns singura la intrebare. exemplu primul raspuns, doar religiosi vad asta ca "necurat"

| AliGab a răspuns (pentru SuperGirl122222222222):

Eu nu am precizat nimic de religios sau nereligios...ce legatura are religia cu raspunsul meu. Doar pentru ca am inclus expresia "Doamne iarta-ma"?
Revenind la subiect, chiar si din punct de vedere stiintific este anormal: organele de reproducere feminine si masculine au forma si functia de completare, asta inseamna ca doua vagine sau doua penisuri nu se pot completa. Doua ovule sau doi spermatozoizi nu pot forma un bebe, nu pot forma viata. Este corect sau nu? De aici si anormalitatea unei asa zise relatii cu oameni de acelasi sex. Daca ar fi fost normal acest lucru, ca oameni nu am mai fi fost barbat si femeie, ci eram hermafroditi, cu functii specifice de a ne schimba sexul in mod natural cand si cum vrem dupa propria vointa si nici nu se mai punea problema anormalitatii unor astfel de relatii.
Personal nu am nimic cu oamenii care se declara gay sau bisexuali, este problema lor ce fac si cum fac, dar sunt impotriva acestor fapte expuse in public.
Spor in alegerile bune si de folos tie si celorlalti

| daniel33441 a răspuns (pentru AliGab):

"anormal din punct de vedere stiintific" cand spui asta tu te bazezi pe descrierea organelor reproductive. ceea ce este gresit.homosexualitatea din punct de vedere stiintific s-a dovedid a fi o mutatie genetica.aceasta mutatie genetica este data de mama natura cu scopul imputinarii populatiei.cu cat o anumita rasa are prea multe specimene cu atat homosexualitatea va fi mai mare numeric. daca dam frumos un search pe google vedem ce numar mare de rase de animale au specimene homosexuale.adica se imperecheaza cu un alt animal de acelasi gen.deci nu...stiintific nu este anormal pentru ca normalitatea din punct de vedere stiintific nu se defineste prin "MAJORITAR".in viata de zi cu zi poate ai avea o sansa sa o numesti anormalitate daca tu definesti normalitatea ca fiind ceva ce majoritatea practica.cat despre ultimul tau argument ca nu ar trebui sa fie afisate in public.de ce ma rog? cu ce este mai vulgara o femeie care saruta o alta femeie decat un barbat care tine o femeie in brate pe o banca si o saruta cu foc? spun acelasi lucru care i l-am spus si celui dinaintea ta.sexul e sex.este vulgar INDIFERENT DE GEN.ca un barbat va tine un alt barbat de mana pe strada NU TE PRIVESTE pe tine.nu iti afecteaza viata si existenta in nici un fel.atata timp cat acei doi oameni nu sunt vulgari nu ai practic nici un motiv sa comentezi.nu ai tu dreptul sa decizi care persoane sa isi afiseze afectiunea in public atata timp cat aceasta afectiune afisata nu implica vulgaritate.atata timp cat tu nu te duci la o femeie si un barbat pe strada sa le spui:"hello..ma deranjeaza ca va tineti de mana" nu ai dreptul sa le spui asta nici homosexualilor.

| SuperGirl122222222222 explică:

Dragii mei ..Era o intrebare asa pusa de curiozitate..Nu subiect de cearta..Eu nu am treaba cu cei gay.

| AliGab a răspuns:

Cert este ca anormalitatea este la ea acasa. Cum Doamne iarta-ma, ca barbat sa iti placa sa fii atins de alt barbat, sau ca femeie sa iti placa sa fii atinsa de alta femeie. Mie mi se face scarba doar gandul la asa ceva.

| daniel33441 a răspuns (pentru AliGab):

Anormalitate este atunci cand tu crezi ca atingerile altora trebuie sa fie conform placerilor tale.cand te uiti la pornache si ii baga ala pl in gat femeii pana ajunge la stomac nu e scarbos? cand iti baga pretena mana in pantaloni si iti da o laba si iti dai drumu pe ea nu e scarbos? fiecare e dat sa fie in felul lui numai la noi in tara vezi atatia prosti care se feresc de homosexualitate ca de dracu'. homosexualitatea exista din cele mai vechi timpuri si iti zic eu ca este la fel de scarbos sa ii dai limbi in gat uneia pe strada.nu difera cu nimic.

| pufulescu a răspuns:

Nu este anormal ca o persoana sa fie bisexual / a sau gay de-a dreptul, este ok DAR... DOAR ATATA VREME cat nu isi pune "pene pe fund" si face parade gay!

| AliGab a răspuns (pentru pufulescu):

Eu am adus argument conform carora cred ca este anormal....adu si tu argumente ca sa demonstrezi ca este normal asa cum sustii si poate te cred

| daniel33441 a răspuns (pentru AliGab):

Tu nu ai adus nici un argument.ai zis "Cum Doamne iarta-ma, ca barbat sa iti placa sa fii atins de alt barbat, sau ca femeie sa iti placa sa fii atinsa de alta femeie"- ala nu este argument ci opinie. dupa cum am zis.vulgaritatea poate exista indiferent de gen. femeie-femeie, barbat-barbat sau barbat-femeie.NU ai tu dreptul sa decizi ce fel de atingeri sa ii placa altcuiva.nu iti da nimeni acest drept.altii nu se iubesc conform gusturilor tale.

| AliGab a răspuns (pentru daniel33441):

Azi este clar ca ti-a casunat pe mine.
Am adus un argument stiintific, ai vazut raspunsul foarte clar pentru ca ai raspuns la el. Divinitatea minte, stiinta minte dupa capul dumitale: atunci ce repere ai dumitale pentru normalitate?! Si stiinta si Biblia imi spun acelasi lucru, nu sunt discrepante. Experienta celorlalti la fel. Nu am dreptul? dar ce te face pe tine sa Ai dreptul de a sustine o anormalitate din punct de vedere si stiintific si divin? Asta nu inseamna ca sustin por no grafia sau alte tampenii de acest gen chiar daca ele sunt realizate de cupluri barbat-femeie.

| daniel33441 a răspuns (pentru AliGab):

Ai citit si nu ai inteles NIMIC. stiinta si religia NU spun acelasi lucru.NU am zis ca stiinta minte ci ca din punct de vedere stiintific nu este anormalitate.homosexualitatea exista si la animale.mama natura inventeaza metode naturale si dusmani naturali pentru ORICE fiinta.asa cum a inventat leul ca zebrele sa nu fie prea multe a inventat si homosexualitatea. spune-mi te intreb si pe tine ca si pe cealalta.ai studiat genetica? psihologie? pe ce cunostinte se bazeaza parerea ta? uite eu am studia treaba asta pentru ca mi s-a parut interesanta.am studiato da stii cum? DIN PUNCT DE VEDERE OBIECTIV. fara opinii personale.in treaba asta NU AI DREPTUL TU LA OPINIE.una este sa aduci un argument viabil, stiintific si alta este sa aduci tu opinii.argumentul tau a fost faptul ca omul este facut sa se inmulteasca.foarte corect insa asta nu este un argument contra homosexualitatii.tocmai pentru ca mutatia genelor pentru existenta homosexualitatii tot de la natura este data.si hai sa iti pun o intrebare.CUM SE FACE CA NOI OAMENII suntem singura rasa de pe fata pamantului care avem o perioada de imperechere constanta? fara intreruperi.adica ne inmultim cat vrem si cand vrem.iar celelalte animale au perioade numai cand intra in calduri.ti se pare normalitate? sa fim suprapopulati si sa murim de foame? da femeia are perioade de infertilitate insa asta nu inseamna ca in acele perioade nu se poate imperechea.stii ca in religie este interzis contactul sexual care are ca scop placerea si nu procrearea? in ultimul rand despre intrebarea ta.am dreptul sa SUSTIN LIBERTATEA ORICARIU OM LA VIATA LUI PROPRIE SI INTIMA.Da libertatea oricariu omtrebuie sustinuta pentru ca asa este uman.nu ai sa vezi nici macar un animal sa ii zica altui animal cu ce sa se imperecheze. Orice om are dreptul la intimitatea lui, la alegerea partenerului pe care il doreste.NU ai tu dreptul sa decizi pe fundul si viata altui om.Nu tu hranesti acel om asa ca nu ai tu treaba.Ca ti se pare tie ca e anormalitate. Foarte bine asta e treaba ta.dar asta nu inseamna ca daca ti se pare tie ca este anormalitate ai dreptul tu sa decizi ce sa fu*a alt om.NU ai treaba tu cu patul lui niciodata! sa fii handicapat este anormal.sa iti lipseasca un picior sau sa fii nascut cu sindromul down corect? corect.decizi tu pentru viata acestor oameni? NU.atunci ce te face pe tine sa crezi ca poti decide pe viata homosexualilor? Cat despre divinitate.nu baga religia in asta pentru ca nu are nici un sens. daca citim biblia ia si cauta pasajele urmatoare:cand sotul moare femeia trebuie sa se marite cu fratele acestuia sau sa ramana nemaritata o viata, femeia trebuie sa isi dovedeasca virginitatea la casatorie altfel trebuie omorata cu pietre, Nu socotiţi că am venit să aduc pace pe pământ; n-am venit să aduc pace, ci sabie. -Iisus, mariajul trebuie sa fie intotdeauna aranjat nu la libera alegere, abraham, caleb, solomon-multi dintre oamenii lui dzeu erau insurati si aveau si concubine adica poligamie.in rai pot intra doar 144000 de virgini si atata ia si cauta pe net biblia. exemplele pot continua pagini intregi.asa ca te rog nu baga biblia in asta.asta nu este o discutie religioasa ca daca ar fi ti-as putea spune: ce ar fi sa iti zic ca religia ta nu este normala? nu mi se par normale regulile crestinismului.cum doamne iarta-ma sa o mariti pe nevasta-ta cu frate-tu dupa ce mori tu? asadar nu iti dau dreptul sa fii crestin.de ce nu esti ca mine? eu sunt normal.iar ultimul lucru pe care mi l-ai spus ca macar por nografia e facuta cu barbati si femei.CU CE TE INCALZESTE? care e avantajul? nu tot vulgaritate este? ce treaba are vulgaritatea cu faptul ca este facuta din cupluri hetero? e mai putin rusinos cand ii baga pl in anus? nu cred.ca e barbat sau femeie nu tot anus e?

| AliGab a răspuns (pentru daniel33441):

Mai omule, te aprinzi degeaba. Nu am spus si nici nu voi spune vreodata ca sustin se xul an al (sau orice fel de por no grafie)...este tot una cu homose xualitatea. Ai dreptate ca nu pot spune fiecaruia ce si cum sa fie. Omul este liber, dar asta nu inseamna ca trebuie sa sustin anormalitatea si imoralitatea faptelor fiecaruia. NORMALITATEA imi spune ca ANUSUL este facut pentru "RAHAT", iar VAGINUL pentru penis...asta spune stiinta, natura sau cum oi vrea 'talutza sa-i spui. In al doilea rand noi NU SUNTEM ANIMALE, ci OAMENI SUNTEM, ceea ce inseamna ca mai si GANDIM, IUBIM, avem MORALITATE/Reguli etc. Odata ce refuzi sa mai gandesti, nici cu animelele nu te poti pune pe un piedestal, pentru ca ANIMALELE URMEAZA REGULILE NATURII. Orice ai gandi si orice ai scrie aici stii foarte bine ca am dreptate si nu ma poti da la intors -> chiar domnia ta a scris asta mai devreme. Homosexualitatea este o deviatie comportamentala, nu are treaba cu genetica. Respect oamenii in esenta lor, nu ma intereseaza ce orientare sexuala au, dar refuz sa accept faptele celor care nu inteleg ca sunt altfel diferiti si vor sa iasa in fata cu mizeria faptelor lor, dar totodata am o stima deosebita pentru cei care accepta ca sunt diferiti si isi traiesc idilele in spatele usilor, nesmintind si nescarbind pe nimeni, poate doar pe sine.
Pe de alta parte mai toate exemplele/regulile din Biblie pe care le-ai expus apartin Vechiului Testament, care nu descrie crestinismul, ci iudaismul. Crestinismul este descris in Noul Testament si esenta lui este DRAGOSTEA pura ce creaza doar pace sufletului (porunca suprema a crestinismului este aceea de a iubi: pe noi, pe semeni, dar mai ales pe dusmani). Citatul "Nu am venit in lume sa aduc pace, si sabie!" tocmai la asta se refera: la lupta dintre oamenii morali, buni la suflet, care iubesc frumos, contra luptei imoralitatii, rautatii si scarboseniei. Dar probabil este prea mult pentru dumitale sa intelegi aceste lucruri si sa le privesti cu ochi senini si obiectivi, desi iti doresc sa ajungi sa privesti toate lucrurile astfel.
Iti doresc sa gasesti pacea sufleteasca doar in lucrurile care sunt date sa o ofere.

| daniel33441 a răspuns (pentru AliGab):

Ok voi religiosii si homofobii aveti aceeasi placa.Vai! suntem oameni nu animale.
Pai te contrazic. Daca ai cunostinte de biologie de baza vei sti ca si omul tot un animal este
Ca si omul desi are intelectul asta de care pomenesti tu tot instincte are.Nu suntem mai presus de animale cu nimic decat propiul egocentrism.Animalele nu se violeaza si tortureaza
unele pe celelealte.Animalele nu se urasc.Animalele nu vand droguri la copii.Animale pedofile nu exista.Razboaie care omoara nevinovati animalele nu au si nici poluare care ne destruge viata.Animalul nu judeca alt animal.Doar omul face asta.Biologic functionam la fel ca toate mamiferele.Deci argumentul tau e o bazaconie.
Cat despre ceea ce ai zis la fel ca toti religiosii:"Vaiiii e vechiul testament!" iti voi lasa o lista si cu noul testament.Ca voi religiosii nu cititi biblia ci doar credeti ce vi se spune si atata.Va place sa respectati doar partile din religie care va convin voua restul e iudaism nu se pune.parca nu tot cuvantul dumnezeului vostru este.
Faza cu "esti scarbit" m-a amuzat cel mai tare.Raspunde-mi te rog la o intrebare.A venit vreodata un gay la tine sa iti explice el ce ii face in pat noaptea partenerului lui? A venit la tine vreo lesbiana sa iti explice cum o penetreaza ea pe iubita ei noaptea? Te-a obligat vreun gay vreodata sa vii in dormitorul lor sa vezi ce fac si cum fac ei? sau sa te uiti la por no homosexual? nu? atunci cum esti scarbit? ca esti obsedat sexual si iti imaginezi ce fac ei? aia e altceva.Ca este imoral? cum este mai imoral sexul homosexual care are ca rezultat placerea decat sexul heterosexual facut zilnic de noi heterosexualii care nu au ca drept scop inmultirea? sau tu vrei sa imi spui ca esti vreun sfant crescut pe munte care refuza sexul sau vreun bj.Refuzi orice placere trupeasca care nu are ca scop un copil corect? Sigurrrrrrr.Ca e hetero sau homo are acelasi rezultat dragule:placerea.ca iti place sau nu noi astia pacatosii si normalii facem sex pentru ca ne place.pentru ca avem un intelect care ne impinge sa vrem mai mult din ceea ce ne place.asa suntem lasati.sa ne placa placerea. daca tu imi spui ca esti vreun calugar care nu isi face laba sau nu a avut contact sexual vreodata de placere nu te cred.Ca te scarbeste ca ii vezi pe strada ca se saruta? cum asa? da cand unu ii da limbi in gat uneia pe strada nu e scarbos? nu tot limba si gat e? sau la ei nu e imoral ca iti place tie sa vezi. Oricum ai intoarce acum nu ai scapare sau argument pentru ca ceea ce spui e o prostie. Spui ca homsexualitatea nu este genetica.Ai studiat psihologie comportamentala? din nou te intreb si nu raspunzi.Ai studiat genetica? endocrinologie? pe ce se bazeaza opinia ta? fara baza stiintifica eu nu discut.Practic nu doar ca esti dezinformat insa esti si ignorant.Nu vrei sa stii si sa cunosti mai mult decat patratelul tau.in sfarsit lista cu iubirea aia din noul testament:
Isus aprobă cu fermitate a legii și profeților. El nu are nici cea mai mică obiecție față de cruzimile din Vechiul Testament.- Matei 5:17 Să nu credeţi că am venit să anulez Legea sau Profeţii[a]! Nu am venit să anulez, ci să împlinesc.
Deci, dacă ochiul tău cel drept te face să păcătuieşti, scoate-l afară şi aruncă-l, căci este spre folosul tău să-ţi pierzi unul din mădulare, decât să-ţi fie aruncat în Gheenă tot trupul. 30 Iar dacă mâna ta cea dreaptă te face să păcătuieşti, taie-o şi arunc-o, căci este spre folosul tău să-ţi pierzi unul din mădulare, decât să-ţi meargă în Gheenă tot trupul. 31 S-a mai zis: «Oricine divorţează de soţia lui să-i dea o carte de despărţire»
Familiile vor fi sfâșiate din cauza lui Isus (aceasta este una dintre cele câteva "profeții" din Biblie, care au venit de fapt adevărate). "Fratele va da la moarte pe frate și tatăl pe copil și copiii se vor scula împotriva părinților lor, și vor face să fie pedepsit cu moartea. 10:21
Isus spune că el a venit să distrugă familiile făcându membrii familiei sa se urasca reciproc. El a "venit nu pentru a trimite pacea, ci o sabie." 10:34
Dumnezeu este ca un om bogat, care deține o vie și închiriază agricultorilor săraci. Când el trimite servitori colecta chiria, locatarii ii bat sau să ii omoara. Așa că el a trimis pe fiul său pentru a colecta chiria, și-l omoare pe el. Apoi, proprietarul vine și ucide fermierii și închiriază via altora.-foloseitoare pilda intr-adevar mai ales cand dzeu stia de la bun inceput ce urma sa se intample odata ce este atotstiutor. 21:33-41
Isus a avut nici o problema cu ideea de înec a intregii lumide pe pământ, în potop. Va fi la fel ca asta când se va întoarce.- Aşa cum a fost în zilele lui Noe, tot aşa va fi şi la venirea Fiului Omului. 24:37-desi tot dzeu a spus ca regreta ce a facut si nu va mai face
Isus este criticat de farisei pentru că nu s-a spelat pe mâini înainte de a mânca. El se apără prin atacarea lor pentru a nu ucide copiii neascultători conform poruncii: "Cel ce blestemă pe tată sau mamă, sa fie ucis." ( Ex 21:15, Lev 20: 9, 21 Dt: 18-21) Deci, crede Isus că copiii care blestemă părinții lor ar trebui să fie ucis? da 15: 4-7
Lista poate continua la nesfarsit crede-ma sunt mult mai bine informat ca tine. Spre deosebire de tine eu am studiat obiectiv aceste lucruri fara a include propiile opinii si ce mi-ar placea mie sa cred.Insa stii cum e noi romanii suntem foarte inteligenti.Ne pasa cum se freaca altii noaptea in pat si daca nu se freaca cum ne frecam noi atunci nu au dreptul la casatorie.ne scarbeste homosexualiatea insa razboaiele, violenta, ura nu! privim in alta parte atunci cand guvernul ne ia painea de pe masa insa privim in patul gayilor. Ignoram sistemul sanitar care ne omoara copiii insa nu ignoram ce gaura prefera un gay.E bine de știu că bunăstarea familiei române e strâns legată de nefericirea sau inexistența familiilor altora adica a celor gay.da noi suntem crestini care credem in iubire si acceptare.suntem doar scarbiti de cei care nu se freaca ca noi, de negri, de musulmani si restu.de acolo e doar iubire.

| daniel33441 a răspuns (pentru AliGab):

Https://www.youtube.com/watch?v=gy3C7NLxEGk data te scarbeste sa ii vezi pe cei doi vorbind inseamna ca ai o tulburare comportamentala care te face sa iti imaginezi ce fac ei in pat noaptea.se numeste obsesie sexuala.sa iti faci tu scenarii in cap despre ce fac doi oameni acasa in pat se numeste obsesie sexuala.simplu.ma indoiesc ca te-a obligat vreo lesbiana sa stai inchis in dormitorul ei sa vezi ce face ea.practic nu ai nici un argument logic decat propia ta ura, ciuda si ca nu vrei tu ca oamenii aia sa aiba dreptul sa fie impreuna. xenofobie si obsesie sexuala asa se numeste toata treaba asta.pe tine personal nu te dezavantajeaza cu nimic daca doua femei sau doi barbati se tin de mana.nu iti afecteaza viata si existenta cu nimic.nu iti cresc datoriile la banca si nu esti obligat sa ii privesti.cum nu esti obligat sa privesti nici cuplurile hetero.insa ura te obliga.

| AliGab a răspuns (pentru daniel33441):

Daca te uiti un pic in "spatele" tau (adica in istorie), te tragi dintr-un neam intreg de homofobi. Ce tampenii mai scorniti si voi doar ca sa va "mangaiati" contiinta bolnava, domnule maimuta.