| Eug01234 a întrebat:

Credeti ca haina il face pe om? Eu unu cred ca mai mult conteaza caracterul tau ca om si sa fii curat si ingrijit/a decat hainele foarte de firma si foarte scumpe. asta e strict parerea mea. Degeaba ai haine scumpe daca mirosi pe dedesubt sau esti "spurcat" la caracter.Voi cum ziceti?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Conteaza pe naiba caracterul, conteaza fizicul, hainele de pe tine, daca esti ipocrit bun incat sa minti bine, ipocrizia ne defineste ca oamenii da o secunda sa fim sinceri

| T0T a răspuns:

Caracterul influenteaza si stilul de a te imbraca asta daca nu esti prea sarac. Daca esti sarac nu conteaza haina.

| AirănMeidăn a răspuns:

Felul in care te imbraci e influentat de personalitatea ta

| fadnox a răspuns:

Iti lasa, eventual, o prima impresie dar nu asta te face sa cunosti persoana

| Syndre a răspuns:

Bineînțeles că personalitatea contează mai mult, dar personalitatea se reflectă parțial în stilul de îmbrăcăminte. Știu că sună superficial, dar pot să-mi fac o părere despre cineva înainte să-i cunosc numai după cum se îmbracă și în general am dreptate. Prima impresie se face în mare după aspect, chiar dacă nu ne dăm seama și e greu de schimbat - odată ce avem o părere bună despre o persoană o să trecem ușor cu vederea peste mici defecte, iar când deja ți-ai făcut o părere proastă numai defectele o să le observi. E ca un eseu, deși subiectul e miezul, introducerea e de multe ori cea mai importantă.

| Band12Nikki a răspuns:

Sunt de acord cu tine!