| Hyung17 a întrebat:

Crezi in renaștere?
Ce vreau să spun e că după ce mori te mai naști o dată și procedura se repetă până ajungi să îți îndeplinești misiunea.

12 răspunsuri:
| vladutcornel a răspuns:

Fă ce ai de făcut în viața asta, în caz că nu mai vine alta

| RockNbeer a răspuns:

Frica de moarte a dus la crearea unor asemenea teorii, de fapt, cam tot ce tine de "a 2 a viata" este rezultatu fricii de non existenta.
E atat de greu sa accepti ideea ca dupa existenta vine non existenta?
O sa fie exact cum a fost inainte sa te nasti.

| RAY a răspuns:

Nu

| Doub a răspuns:

Nups, nu cred.

| Wøodenpints a răspuns:

Prostia asta nu are niciun fel de logică. N-ai nicio misiune de îndeplinit. Sunt doar ciclurile vieții și după ce o ființă moare îi putrezește hoitul și atât. Trebuie să fii imbecil să crezi că mai există ceva în afară de hoit care se transferă întro ființă ce abia se naște.

| oprescudorin11 a răspuns:

Exista o credinta care spune ca fiecare om are o misiune si renaste pana cand indeplineste misiunea. Exista si un calcul. Pe harta cerului, care iti arata pozitia planetelor la data nasterii, iti poti evalua si pozitia in care te afli.
Paradoxul este ca anticii cam au dreptate. Daca planetele se afla la sfarsitul deplasarii lor (mai ales cele grele : Saturn, Jupiter, Neptun), in tema ta natala, inseamna ca esti cam la ultima viata.
Sunt convins ca nu pricepi nimic, ai timp sa studiezi, poti sa uiti ce ti-am spus.Sunt doar subpozitii!

| Staind a răspuns:

Mi s-ar parea absurd sa ma tot nasc, sa fiu la fel de prost, o eternitate.
Prefer sa cred in alte teorii thinking

| DeathOfDreams a răspuns:

Nu există o misiune anume.
Aş explica asta dacă n-aş fi atât de obosită psihic laughing
Am câteva teorii pentru reîncarnare, totuşi. Sunt destul de logice şi merită luate în calcul, sau cel puțin, mai logice decát Raiul şi Iadul.

| AdrianVoicu a răspuns:

Eu cred ca ma renasc de fiecare data cand fac dus (o data la 2-3 ani )
Eu stiu ca misiunea mea in viata e sa mananc si sa dorm

| Hyung17 explică:

De ce?

| Hyung17 explică:

Pai ideea e sa fi mai destept

| Kaℓi a răspuns (pentru Hyung17):

Nu, ideea e sa ispasesti. Toate pacatele pe care le comiti in viata asta le vei ispasi in cea viitoare. Toate necazurile din viata asta sunt de fapt plata pacatelor din viata anterioara.

Cred ca se si cumuleaza, daca trebuie! happy