| denisauchiha a întrebat:

Cui ii place ca jetix a fost inlocuit cu disney channel?
Mie una imi placea mai mult jetix si chiar imi este dor de farsele din "ce-i cu Andy" sau glumele si actiunea din "Naruto", elevii din 402 sau faimoasele spioane sau altele!
Stiu ca le pot vedea pe net, dar era mai frumos cand le priveam la TV!
Vreau cat mai multe raspunsuri va rog!

26 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Mi se pare că acum, sunt numai desene de r***t. straight face "Ce-i cu Andy", "Copiii de la 402", "Vaţa cu Louie", "Spioanele", "Curaj, câinele fricos" nu meritau să fie-nlocuite cu "Hanna Montanna", "Viaţa (c*****i) dulce" şi mai ştiu eu ce mai îi pe acolo.
Plus că numele Jetix este de o mie de ori mai frumos decât Disney Channel.

| Lylia a răspuns:

Disney Channel are si desena frumusele, dar nu se compara cu Jetix. Cat mai radeam la desenele alahappy Iubeam Spioanele, Ce-i cu Andy, Viata lui Louie, Copiii de la 402, Familia Tofu, toate imi placeau. Va mai amintiti Jetix Junior parca ii zicea, de dimineata. Si acolo erau o multime de desene frumoase, parca era totul altfel. Aveam si noi alte exemple. Uitasem si Regele Shaman era frumos. Cand te uitai pe Jetix nu iti venea sa te dezlipesti de televizor ( ma astepta mama la masa 15 minute) chiar de vazusem fiecare episod de 10 ori.

| Daniella a răspuns:

Da,si eu sunt de aceeasi parere cu tine.As vrea jetixu inapoi. Disney channel este o prostie.In loc sa bage desene, baga filme straight face.Ar fi grozav daca am putea sa semnam o petitie ceva sa revina jetix[ nu neaparat sa inlocuiasca disney channel, poate unora le place].

| sasuke27 a răspuns (pentru Daniella):

D si eu as vrea JETIX inapoi.Desenele de acolo erau desenele copilariei noastre.Mie dor seara sa ma bag in pat si sa ma uit la naruto sau la clasa 402. Cei care au scoa JETIX miau distrus copilaria si nu cred ca doar mie!

| greenzor a răspuns (pentru Daniella):

Hey fani spioanele se difuzeaza din nou PE dinsey Chanel DE LA ora 11 seraraa!

| annahandball a răspuns:

Noi suntem obisnuiti cu desenele acestea, dar noii generatie de copii le place mai mult aceste desene! Asa a fost tot timpul. Cum parinti nostri se uitau la Mihaela si alte desene noua nu ne-au mai placut aceste desene pentru ca au aparut altele adica Copii de la 402, Spioanele, Naruto(de acest anime chiar ma bucur ca nu a mai fost dat pe jetix pentru ca avea multe secvente taiate si nu se intelegea prea multe), Ce-i cu Andy, Viata cu Louie.
Asta e noi ne putem uita online la toate acestea acum trebuie si noi sa renuntam la unele chesti! (naspa straight face )
P.S Disney Channel nu va m-ai dura mult (cred ca maxim inca un an-doi) pentru ca o sa inceapa Disney XD!

| CamyAngel a răspuns:

Dap si eu il vreau Inapoi... uite aici petitia
http://www.petitiionline.com/petitie/vrem-inapoi-desenele-copilariei/23
Semneazo si trimito mai departe...cand am inceput eu sa adun voturi erau vreo 3.000 si ceva si impreuna cu niste fete am facut 2000...de voturi in cateva saptamani.asa ca daca vrei as se intorca semneazo si trimiteo si al alti

| AlcSilian a răspuns (pentru CamyAngel):

Observ ca s-au adunat semnaturi. Ati rezolvat ceva? Sunt gata sa particip in orice fel se poate pentru a demara o procedura care sa ii faca sa inteleaga pe cei de la Disney Channel ca renuntarea la Jetix nu a facut decat sa le scada audienta. NU STIU ce audienta au in acest moment fata de ce aveau in trecut, dar un lucru este clar Jetix era ultra OK.

| Assassins a răspuns:

Ma terorizeaza ca copii mei nu vor avea parte de...copilarie cu desene adevarate.Adica "Cei cu Andy" te facea sa razi."Viata cu louie" tatal lui era foarte amuzantrolling on the floor. Laboratorul lui dexter dede ma facea sa rad foarte tarerolling on the floor. Faimoasele spioane mi-as dori sa revina foarte tare jetix.Din cauza lor nu ma mai pot uita la nimica.nam ce sa fac toata ziua pentru ca nu e nici un desen sa te faca sa razi si sa te uiti cu placere la el. Vreau jetix la looc!

| asdasasasas a răspuns:

Tari desene mai erau parca mi-e dor de Jetix
acum ce mai vezi? Sony si p***a ei norocoasa, Zack si Cody ce p*** minunata si alte rahaturi

| Julia89 a răspuns:

Da ar fi tare vreau jetixul iapoi dar cel mai mult vreau fox kids

| denisauchiha explică:

Eu cred ca cel mai bine ar fi fost ca jetix.ul sa fie un program TV diferit de fox kids, iar disney channel alt program diferit de jetix, nu cum au facut ei au inlocuit fox kids.ul cu jetix si jetix.ul cu disney channel si pun pariu ca jetix cu fox kids ar fi cele mai vizionate programe TV dintre cele pentru copii. Parerea mea si daca s.ar face o petitie pentru revenirea jetix. ului sigur ar fi un succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am aflat ca jetix va reveni in america latina pe 1 mai 2014, doar ca va inlocui disney xd-ul sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu m-am uitat pe net la cateva desene despre care am auzit dar nu le-am prins(eu am inceput sa ma uit la jetix din mai2008 in rest cartoon network si minimax pana atunci).Si m-am uitat pe net la: Viata cu louie,Yin yang eu, ceri cu andy, iggy arbuckle, copii de la 402, tutestien si caine rau.Si dupa ce le-am vazut mi-am dat seama cea am ratat pana in mai 2008. Sunt seriale de animatie reusite si atractive, oare de ce generatiile astea de copii nu pot sa le prinda? de ce cei de la disney cum se termina un serial il scoate din grila si pune altul. Dupa mine duminica cei de la disney channel ar trebui sa creeze un bloc de programe jetix car ar incepe de la ora 08:00 si sar termina la 00:00.Iar inlocuirea lui Playhouse disney cu disney junior mi s-a parut o porcarie > : (.In primul rand playhouse disney avea acele..cum sa le numesc..mh voi voi folosi denumirea in engleza... avea acele "'bumpers''mai reusite sunete(interactionau cu copii sau erau realizate electronic) adecvate, nu ca la disney junior explodeaza logoul si se misca literele de colo colo.Cei disney au eliminat multe seriale de animatie gen brandy si domnu mustacile( la care cum veneam de la scoala nici nu ma schimbam de uniforma sau trening si ma uitam la acele serial), inlocuitorii, recreatia si multe altele animate sau non animate care mau captivat.E a 3 a oara cand au schimbat logoul in 2009-avea cel mai bun logo in 2012-un logo urat 2014-din urat si mai urat a fost logoul de anul asta.si cred ca cea mai multa audienta o castiga la telenovela aia violetta.cand vreau sa ma uit la cartoon network nu ma lasa soramea ca vrea sa vada daca se marita olga daca ludimila cade si alte momente din telenovela asta. pentru ai convinge pe cei de la disney sa fie ca in 2009(cu logul din anul ala si serialele care le avut pana anul asta plus alea de la jetix) ar trebui sa se implice presedintele, ca probabil dansul area puterea cu care va convinge in semn de protest operatorii de cablu sa scoata acest program din grila pana aia dela disney vor fi cum am spus (ca in 2009-cu logoul veci din anul ala, serialele care le avut de la lansare pana acum plus alea de la jetix). big grin

| Ax3LdeV a răspuns:

Mie dor de pilotii nascar, naruto, marsupilami, regele shaman, frumoase vremurii am sa le spun parerea mea si am sa le dau linkul cu petitia, wtf ce hana motana

| piratuu a răspuns:

Disney Channel e o porcărie ambulantă care a în locuit un canal foarte bun. Chiar și acum îmi amintesc ultima închidere a programului la Jetix și apariția porcăriei de Disney. Părerea mea e că Jetixul e muult mai bun.

| AntoniaOrman a răspuns:

Mie de pe Jetix imi placea doar Oraselul Lenes si Spioanele.Deci nu pot sa zic ca mi-a placut foarte mult.Fox Kids-ul nu l-am prins.Dar ador Disney Channel. happy Ador Hannah Montana,Violetta,Bafta Charlie,Austin&Ally,Totul pentru Dans, Bobocii isteti, Phineas si Ferb, etc. happy
Nu va luati de mine, gusturile nu se discuta. happy

| bugasebi a răspuns:

Dysney nu are desene animate doar seriale cu "vedetele" lor urasc dysney si vreau fox kidz inapoi.

| greenzor a răspuns:

Hey daca te pot ajutta cu ceva spioanele incep dysney chanel de la ora 23 sau 23:30

| firefoxy a răspuns:

La Disney da aceleas lucruri mereu.Jetix era mult mai bun! Sincer...Nu prea stiu ce sa mai zic pentru ca si eu gandesc acelasi lucru ca tine.

| RromAn a răspuns:

Acum trebuie sa stau noaptea ca sa vad spioanele si h20
vreau jetix inapoi
sau macar desenele(toate)

| Adorra12 a răspuns:

Jetix-ul era de un miliard de ori mai bun decat Disney,desi nu am avut ocazia sa am,dar mergeam la bunicii mei care aveau si ma uitam cu verii mei,pacat ca nu mai e.Dar frate, ce amintiri, ma jucam cu verii mei de-a Spioanele, Sonic X, etc.Serialele mele favorite erau si sunt si acum:Sonic X, Spioanele, Ce-i cu Andy, W.I.T.C.H.,H2O,Curaj,catelul cel fricos,Regele Shaman,In mintea lui Bobby, Viata cu Louie, Kusko, Dragonul American, etc.La inceput mi-a placut Disney, doar o scurta perioada.Acum singurele canale de desene,,sanatoase,, sunt Boomerang si Nickelodeon. Apropo,ce s-au intamplat cu vechile desene Minimax si Cartoon Network? Pacat ca o mare parte din ele au disparut (cred ca stiti la care ma refer, in special Willy Fog). Plus Disney n-are ce cauta aici, mai ales cu Hannah Partala (cum ii spunem noi), sau fraierii aia care abia stiu karate, etc.

| Cristi_Stefan_1989 a răspuns:

Vreau Jetix si FoxKids inapoi. Adica acolo radeam cu adevarat. Nu ca la Disney. degeaba e comedie daca e cu moarte. cu saruturi. cu despartiri. prostii. Spioanele, Regele Shaman, Viata cu Louie, Ce-i cu Andy?, Sonic, Copii de la 402 si multe alte desene frumoase care mi-au marcat copilaria. Sau macar sa puna in loc de Disney Channel, Disney XD. mai e ceva si asa. Imi amintesc ca ma uitam mereu. Dimineata era frumos pentru copii mici. la pranz era cu Ce-i cu Andy si Louie etc. si seara la 22:00. era cel mai tare (pentru mine) JETIX MAXXX (chiar cu 3 de ''x'' se scria). Cu Hulk, Iron-Man, Spider-man. Si apropo, Curaj, cainele fricos se difuza si inca se difuzeaza pe Cartoon Network nu pe JETIX si/FoxKids. Am semnat si petitia pentru inlocuirea Disney Channel cu Jetix sau FoxKids big grin. Eram intr-o noapte prin 2009 parca si pe la 01:00 la varul meu si asteptam sa ma uit la Diabolic si ce sa vezi, erau MAGICIENII. Prima oara am crezut ca e ceva asa, temporar dar se pare ca au trecut 4 ani de atunci si nu a mai disparut Disney Channel.

| Florin_4113 a răspuns:

Vreau jetixu inapoi jos cu disney p***ula mea vrem jetix mai ales naruto era super tare dar acum e doar pe enimex cel putin vad naruto si naruto shippuden cand naruto e mare ffffff cool pe vplay
le vad!

| VoceaPoporului a răspuns:

Da. jetix era mult mai frumos toate desenele erau frumoase:Spioanele, Naruto, Sonic The Hedgehog, Louie, si multe altele e o prostie Disney Channel, daca ar fi o cale sa putem aduce Jetix inapoi...