| zanacapsunica a întrebat:

Cum e sa fii pisica?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
69 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu trebuie sa ai teama de inaltime cand esti pe casa.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru zanacapsunica):

Si mai ales cand e un motan pe langa tine.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru zanacapsunica):

Ooops!

Răspuns utilizator avertizat
| OldSoul a răspuns:

Cum sa fie, meow in sus, meow in jos.
Uite un film cu si drespre pisici: Nine lives, poate te va ajuta sa-ti dai seama cum e viata de meow meow.

Răspuns utilizator avertizat
| OldSoul a răspuns (pentru zanacapsunica):

Sper ca esti o pisica jucausa happy

Răspuns utilizator avertizat
| J0B0MAT a răspuns:

Tu ar trebui să ştii.

Răspuns utilizator avertizat
| J0B0MAT a răspuns (pentru zanacapsunica):

Ştiu pisicuţo.laughing

Răspuns utilizator avertizat
| J0B0MAT a răspuns (pentru zanacapsunica):

Ok

Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 a răspuns:

Nyan.

Răspuns utilizator avertizat
| oprescudorin11 a răspuns:

A fi pisica, inseamna sa fii un TIGRU mult mai mic!

Răspuns utilizator avertizat
| oprescudorin11 a răspuns (pentru zanacapsunica):

Dar si tigrii iti pot fi prieteni buni, daca stii sa te porti cu ei, Precum si pisica poate fi rea, chiar daca e mica, atunci cand nu-i corespunzi!
Orice felina este pastratoare (cu toate fortele) a habitatului, nu face rabat si nu uita vreo ofensa, in ajutor foarte rar iti sar! Te poate rasplati punctual cu un 'tors' cand se simte in siguranta, cu o zgarietura, cand se simte agresata!
Nu uita (asa cum fac cainii), dar merita compania lor, caci te 'curata' de toate instinctele rele.Ca si intr-o casnicie, e grea oricum convietuirea.
Ca si un functionar de la stat, daca-i dai te serveste, daca -l daca o deranjezi, te scuipa!

Răspuns utilizator avertizat
| oprescudorin11 a răspuns (pentru zanacapsunica):

Nu e deloc OK!
Nu ai inteles nimic!
O pisica e ca o femeie, un om egoist! Acea fiinta care-ti da TOTUL doar daca-i RESPECTI principiile!]

Răspuns utilizator avertizat
| oprescudorin11 a răspuns (pentru zanacapsunica):

Atunci citeste pe Goethe care a scris 'Memoriile motanului Murr!'.Te-ar mai lamuri!]
Daca nu, coar nu vrei sa ma alungi spre rasboiul etern intre sexe!
Eu tin cu toate minoritatile, chiar majoritatile sa zicem, mai expuse! Dar intram in alta categorie :
Feodor Mihailovici Dostoievski este unul dintre cei mai cunoscuţi şi importanţi scriitori ruşi şi universali. Acesta ne-a lăsat opere precum „Fraţii Karamazov„, „Idiotul„, „Crimă şi pedeapsă„ şi altele. În total opera lui numără 11 romane, 3 nuvele, 7 povestiri şi multe alte lucrări.

Cărţile sale sunt pline de înţelepciunea şi au influenţat literatura, filozofia, psihologia şi teologia secolului al 20-lea. Mai jos ai 15 citate desprinse din opera sa care, sper, să îţi facă ziua mai bună şi să te umple de speranţă.



"Ce este iadul? Iadul este suferinţa de a nu putea iubi."

"Dragostea îi face pe oameni să se simtă egali."

"Oamenii îşi resping profeţii şi îi măcelăresc; dar îşi iubesc martirii şi îi iubesc pe cei care i-au măcelărit."

"Acolo unde mintea vede numai ruşine, inima descoperă frumosul!"

"Compasiunea este principala, poate chiar unica lege a existenţei pentru întreaga umanitate."

"Nici un om nu poate trăi fără un ţel oarecare şi toţi râvnesc şă-şi ajungă ţelul. Omul neînsufleţit de nici un ţel, de nici o speranţa, se preschimbă adesea într-un monstru."

"Curiozitatea stârneşte pasiunea."

"Te poţi înşela în ce priveşte o idee, dar nu te poţi înşela în ce priveşte inima."

"Cel mai uşor este să denunţi un criminal, cel mai greu este să încerci să-l înţelegi."

"Puterea nu se dă decât aceluia care îndrăzneşte să se aplece s-o ridice."

"Viaţa este frumoasă, tu trebuie doar să trăieşti în aşa fel încât tot ceea ce faci să confirme acest adevăr."

"Banii sunt o putere despotică, în acelaşi timp sunt şi cel mai mare egalizator şi în aceasta constă puterea lor. Banii fac inegalitatea egală."

"Omul este înclinat să îşi numere necazurile, dar nu şi bucuriile. Dacă ar ține cont aşa cum trebuie de evenimentele vieţii, şi-ar da seama că are destule motive pentru a fi fericit."

"Omul este nefericit pentru că nu ştie că este fericit. Numai din acest motiv. Aceasta e totul, totul! Cel care constată aceasta, acela va fi fericit imediat, în aceeaşi clipă."

"În orice împrejurare te poţi impune prin demnitate. Dacă există vreo luptă, ea te înaltă, nu te înjoseşte."

Răspuns utilizator avertizat
| oprescudorin11 a răspuns (pentru zanacapsunica):

Nu e deloc OK.
De ce pisica stie toate astea?
Si eu abia le aflu?
Ma scuzi ca 'ti-am scuipat, motanii din jurul tau'-tocmai cand erai in calduri!

Răspuns utilizator avertizat
| oprescudorin11 a răspuns (pentru zanacapsunica):

Vezi? asa gandeste o pisica tanara!'ok, ok...e grabita!

Răspuns utilizator avertizat
| oprescudorin11 a răspuns (pentru zanacapsunica):

O pisica nici nu trebuie sa citeasca! Ea isi face doar menirea de pro...

Răspuns utilizator avertizat
| oprescudorin11 a răspuns (pentru zanacapsunica):

Daca as cauta ceva in sensul funebru, descris de tine, ma subestimez
Gasesc mult mai usor si mai fara 'tam-tam', decat pe situl asta!
Cred ca tu cauti un motan si eu mi-am permis sa-ti ofer sfaturi!
Dar ma retrag, caci deja mi-am depasit competenta! Succes!
Nu-mi vine sa cred! Ti-am zis ca am peste 200 de ani! Sunt de pe vremea pisicilor divinizate de insasi Cleopatra! Un fel de Dinozaur al pisicilor!
Tu cauti un motanel de leat cu tine! O sa-ti povestesc cat am ras!

Răspuns utilizator avertizat
| oprescudorin11 a răspuns (pentru zanacapsunica):

De ce nu cauti un motan pe 'sentimente.ro? Este mai apropiat de nivelul tau! aia sunt mai 'romantici'!

Răspuns utilizator avertizat
| oprescudorin11 a răspuns:

Pisica are 9 vieti! Dupa ultimul recensamant!
Eu sunt un motan de 200 de ani, am parcurs o viata!~ Nu vreau sa mai existe vreo pisica supusa torturii 'necunoasterii' doar ca nu a implinit 100 de ani! Stii cat e diferenta intre infinit si zero?
ZERO!
Nu te mai da mare, ca nu ti-am speriat decat acei cotoi care nu te iubesc! Punct! Ar trebui sa ma rasplatesti macar cu o bere pentru favoare(desigur, facuta pomana la un sarman cotoi) caci eu am murit demult!

Răspuns utilizator avertizat
| oprescudorin11 a răspuns (pentru zanacapsunica):

Cu conditia sa-ti urmezi calea de nobody! Agreez si retractez! Ti-am stricat 'dansul ritual'.OK
E in puterea ta sa-l reiei! ...am zis eu ca ti-am speriat cotoii!

Răspuns utilizator avertizat
| oprescudorin11 a răspuns:

Promit sa tac in VECI!

Răspuns utilizator avertizat
| oprescudorin11 a răspuns (pentru zanacapsunica):

Am loc de veci, nu am bani de impozit, nu stiu cat voi trai, dar tac! Facem un targ? Imi platesti imozitul pe ultimii 10 ani si dupa, il vinzi! E ultracentral!

Răspuns utilizator avertizat
| oprescudorin11 a răspuns (pentru zanacapsunica):

Exces de activitati:disperat ca am o masea superumflata, ma uit la un film cu Jonny Depp(asta mai bine se facea femeie!), ascult beshazar de Haendel si maine am o intalnire cu nevasta unui prieten, cu un notar si trebuie sa fac o gramada de acte! Chiar nu stiu pe ce potecuta sa apuc! Dar sunt FERICIT! Mai ales ca maseaua umflata nu ma mai doare! Ce pot face? Intru si pe TPU sa gasesc panarame! Ca sa fie cercul commplet!

Răspuns utilizator avertizat
| oprescudorin11 a răspuns (pentru zanacapsunica):

Poftim abuzuri create de legislatia UE! Cred ca TRUMP o sa puna la punct NESIMTIRILE astea!
Vreau sa ne intalnim in instanta, sa dovedesti ca ai puterea de discernamant!
O sa apelez la toate drepturile omului! Nu poate un copil de 10 ani sa-si realizeze ca pe vremuri visurile, torturand alti oameni! Nu e posibil ca nesimtirea handicapatilor minoritarisi excroci sa faca legea majoritara! Are DREPTATE TRUMP!
(si-l injuram)Ce prost sa fi fost!

| oprescudorin11 a răspuns:

Ascult https://youtu.be/pZm3nT3tE2Q
Trimis de o prietena (greece), de la 1:15:00
Prietena disparuta de pe TPU din, cu 2 ani mai inainte!
Dar voi sunteti prea mici!

Răspuns utilizator avertizat
| oprescudorin11 a răspuns:

Voi 'pisicile' veti muri(tarziu, adevarat) de PLICTISEALA IGNORANTEI! Nu vezi ca toti cotoii te-au parasit? Deja sforaie sau, ma rog, TORC, langa alte pisici, nu aristocrate ci bagaboante ca tine! Eu, un tigru zgribulit de frig si atatea napaste, ce caut eu sa te mai resuscitez? Nu ai nici o sansa! Cotoii tai doarme!

| oprescudorin11 a răspuns:

...tigroaica mea care-mi lipseste acum, daca ar vedea cate secunde mi-am pierdut cu pisica bagaboanta, m-ar scuipa si m-ar parasi definitiv! Mai mult decat 4ani!

| oprescudorin11 a răspuns:

Am dat deja la DICOT cazul tau deja! Vreau si TPUsa analizeze ce personaje, ce retele intra pe situl asta care parea serios!

| oprescudorin11 a răspuns:

Nu-ti face griji! Poate ca chiar esti in nevoie! Psihologii vor analiza ce e cu tine, varsta raportata la limbaj! Daca ai fost fortat)a), de altii, aia vor plati!
DIICOTUL va hotara in final!

| justanotheruser99 a răspuns:

Miw adica Miau laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Mieeez666 a răspuns:

Nu stiu, eu sunt magar.

Răspuns utilizator avertizat
| Juviia a răspuns:

Nu stiu.Cred ca toata lumea vede ca dupa numele meu imi plac pisicile, but no.Mie imi plac alte feline..cum ar fi lynx-ul, tigrul etc.

Răspuns utilizator avertizat
| aCek1ng a răspuns:

Cred ca e mai interesant sa fi motan.

Răspuns utilizator avertizat
| alexandra4004 a răspuns:

Cred că plictisitor deoarece toată ziua dormi, mănânci și... cam atât deci nu aș vrea

| marocanul77 a răspuns:

Stai sa imi intreb pisica si revinwinking
A zis : " Cum crezi ca este sa vomiti o data la cateva zile chemuri de blana? "

Răspuns utilizator avertizat
| Molodojan_Igor_2000 a răspuns:

Eu cred ca e greu sa fi pisica, trebuie sa iti prinzi hrana, trebuie sa-ti faci treburile afara, e mai bine sa fii tu singur, poate te-am ajutat cu placere

Răspuns utilizator avertizat